Autor Wątek:  Jak edytować i dodać sklady sterowane przez AI na scenerii  (Przeczytany 1689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dinsx7

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 73
Witam. Przychodzę dzisiaj z nietypowym dla mnie pytaniem. Czy istnieje jakaś możliwość zmiany skladu który jest prowadzony przez AI na scenerii? Chciałbym podmienić np. eu07 która jest oryginalnie prowadzona przez AI na np. en57. Wiem, że haotycznie piszę, ale ciężko jest to odpisać. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Miłośnik kolei/filmmaker z Łukowa.  Moje kolejowe filmy znajdziesz tutaj: https://youtube.com/@dinsx7

Offline jakisrandomowynoob

  • Betatester
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 156
Odp: Jak edytować i dodać sklady sterowane przez AI na scenerii
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lutego 2022, 20:01:49 »
O ile nie ma żadnych manewrów, a skład ma sobie ot tak przelecieć po scenerii z jednego końca na drugi, to po prostu zaznaczasz "Pokazuj pociągi AI" i podmieniasz. Jednak, gdy masz manewry, podmienianie loka na EZT/SZT może być ryzykowne, chyba, że chcesz, aby np. pesobus obleciał wagon, no to ok, ale jak masz zwykłego ICka i podmieniasz go na EZeTa i ten ICek ma gdzieś oblecieć skład, albo co gorsza przełączyć wagony, to może wyjść dziwnie, bo możesz skończyć ze składem kibel+174A+111A-20 itd, albo z impulsem robiącym niepotrzebne manewry.
Zadziwiające jest, ile rzeczy w plikach MaSzyny można zmienić korzystając tylko z notatnika.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Jak edytować i dodać sklady sterowane przez AI na scenerii
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lutego 2022, 20:05:03 »
Oskryptowanie może się posypać przy otrzymaniu komendy podpięcia/urwania X wagonów, gdy te nie będą istnieć.
Mój kanał youtube