Autor Wątek:  Samochody, czyli trochę zapomniany element MaSzyny.  (Przeczytany 3504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FHfade

  • Wiadomości: 4
  • Zapalony pasjonat kolei oraz MaSzyny.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Samochody, czyli trochę zapomniany element MaSzyny.
« dnia: 29 Października 2021, 21:21:49 »
Witam. Jak ostatnio jechałem sobie Impulsem na w miarę współczesnym scenariuszu, to patrząc na drogę, pomyślałem sobie "Brakuje mi tutaj współczesnych samochodów". Szukam chętnych osób, które potrafiłyby wymodelować takie pojazdy, ewentualnie przerobić darmowe modele z internetu. Na dobry start, załączam linka do modelu Toyoty Prius. Model jest bezpłatny, i nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia na wykorzystanie modelu (chyba nie, nie chcę was wprowadzić w błąd).

https://www.cgtrader.com/free-3d-models/car/standard/toyota-prius-xw30-2010-6bf1f6129edb9fbe2223b12e59cabb36

EDIT: Znalazłem inny link, tym razem jest to płatna paczka 60 samochodów firmy Toyota (heh). Autor sam w opisie powiedział, że można od razu wrzucić modele do gry/animacji/obrazka.

https://www.cgtrader.com/3d-models/car/standard/top-abb9e1a8-deae-44e9-91e5-3c52ab2b1b7d
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2021, 21:37:05 wysłana przez FHfade »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Samochody, czyli trochę zapomniany element MaSzyny.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Października 2021, 21:51:09 »
Ale my wiemy, że w internecie są modele samochodów. ;) Konwertowanie tego nie jest trudne, jak znajdzie się dobry model. Ważne by miał do kilkunastu tyś. tri, mapowanie uv, teksturę, i wycięte wnętrze. Proponuję spróbować. Mam na kanale kilka filmów z procesu, choć chyba nic od A do Z.
Model trzeba pokroić na pudło, szyby, oś przednią, oś tylną, reflektory przednie, reflektory tylne. Zrobić światełka w stanach on/off, dodać lightspoty. Wstawić figurkę kierowcy, można skopiować z obecnych by nic nie pozować. Ponadawać nazwy kluczowe do animacji i tyle.
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2021, 21:53:18 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Samochody, czyli trochę zapomniany element MaSzyny.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Października 2021, 22:47:24 »
Dodatkowo jeszcze musi być licencja pozwalająca na użycie modelu w Maszynie. Ciężko to stwierdzić, czy chodzi o wszystkie gry, czy tylko komercyjne.

Cytat: licencja
Editorial License

Editorial license gives a permission to use the product only in an editorial manner, relating to events that are newsworthy, or of public interest, and may not be used for any commercial, promotional, advertising or merchandising use.

In a few instances, you may otherwise have the rights to IP in content that is under Editorial license. For instance, you may be the advertising agency for a brand/IP owner or you may be the brand/IP owner itself purchasing user generated content. Given you have the rights clearance through other means, you may use the content under Editorial License commercially. Every user failing to comply with Editorial Use restrictions takes the responsibility to prove the ownership of IP rights.

For users, who are not brand/IP owners or official affiliates, the restrictions of Editorial-licensed content usage include, but are not limited to, the following cases:

    Products may not be used on any item/product created for resale such as, commercials, for-profit animations, video games, VR/AR applications, or physical products such as a merchandise or t-shirt.
    Products may not be used as part of own product promotional materials, billboard, trade show or exhibit display.
    The product may not be incorporated into a logo, trademark or service mark. As an example, you cannot use Editorial content to create a logo design.
    Products may not be used in any insulting, abusive or otherwise unlawful manner.
    The product may not be used for any commercial related purpose.
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2021, 22:55:31 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline dcholerzynski89

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Samochody, czyli trochę zapomniany element MaSzyny.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lutego 2022, 23:59:51 »
Witam.Jak już jesteśmy przy temacie samochodów warto by pomyśleć o pojazdach służb straż, pogotowie,policja,straż ochrony kolei była by wskazana gdyż model sokisty jest w maszynie.