Autor Wątek:  Wymagania zdrowotne  (Przeczytany 3523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RoxonPL

  • Wiadomości: 4
  • #kolej_to_pasja
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Wymagania zdrowotne
« dnia: 08 Października 2021, 21:35:31 »
Witam, w tym roku uczęszczam do 8 klasy SP. Za rok wybieramy szkołę średnią, od małego chciałem pracować na kolei (jako dyżurny czy maszynista) i kontunuować rodzinną tradycję. Wybrałem szkołę z kierunkiem Technik transportu kolejowego lub automatyk lecz jest duży problem. Mianowicie zdrowie. Niestety mam blok 2 stopnia serca co może pokrzyżować moje plany na przyszłość i nie wiem czy można przejść z takim czymś badania. Ze wzrokiem i słuchem jest dobrze, nie mam żadnych wad. Tak samo z psychiką (myślę że przeszedłbym badania na ajkiu, podzielność uwagi itp.) Lecz cały czas myślę o kardio. Ktoś mógłby mi powiedzieć czy przeszedłbym z tym blokiem? Jeśli nie to trudno. Pozdrawiam serdecznie 😁
Pasjonat kolei z Wrocławia
SU42 SP42 SP45 🚀

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Wymagania zdrowotne
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Października 2021, 23:03:48 »
Wyjadę jak w rozporządzeniu:
Nie powinieneś tego mieć, ale to nie znaczy, że by Cię nie przepuścili.

Cytuj
Pracownicy  powinni  mieć  dobry  stan  zdrowia  fizycznego  i  psychicznego,  a  w  szczególności nie  powinny  u  nich  występować  choroby  lub  niesprawności,  lub  nie  powinni  przyjmować leków  lub  innych  substancji
Bowiem na pewno musiałbyś przedstawić im papiery na to, że twoja choroba ogólnie i szczególnie w twoim przypadku nie spowoduje:
Cytuj
nagłej  utraty świadomości,  osłabienia uwagi  lub  zmniejszenia zdolności  koncentracji, nagłej  utraty sprawności, utraty równowagi  lub koordynacji, istotnego ograniczenia  czynności  ruchowych, zachowanie  patologiczne.
oraz oczywiście, że jest ona stale prowadzona przez lekarza specjalistę.

Generalnie rozporządzenie dotyczące tego zakresu jest tak ogólne i nieprzystosowane do dzisiejszego życia i wiedzy medycznej, że prawie wszystko tam oprócz wzroku i słuchu zależy od interpretacji orzecznika i tego co mu narzuci nieoficjalnie kolejowy beton i tego co mu powiesz.

Dopóki nie znajdziesz kogoś, kogo przepuścili lub nie i to jeszcze dodatkowo w jakieś określonej medycynie kolejowej i to dodatkowo w ostatnim czasie - nie masz pewności. Bo np. w Poznaniu nie, a w Warszawie już tak.
To niemal loteria.

A szkoła kolejowa zawsze dobra, przynajmniej uczysz się tego czego chcesz, potem i na ewentualnych studiach kierunkowe łatwiej wchodzą.
I warto też pamiętać, że kolej nie kończy się i nie zaczyna na stanowiskach ruchowych.
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2021, 23:05:35 wysłana przez hubo221 »

Offline RoxonPL

  • Wiadomości: 4
  • #kolej_to_pasja
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymagania zdrowotne
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Października 2021, 14:43:28 »
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Edit: Dostałem się na kier. Technik Automatyk, kiedyś może kariera z koleją się rozwinie.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2023, 23:36:58 wysłana przez RoxonPL »
Pasjonat kolei z Wrocławia
SU42 SP42 SP45 🚀