Autor Wątek:  Sceneria realistyczna - Jeziorka  (Przeczytany 7270 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Toprus

  • Deweloper
  • Wiadomości: 220
  • peprus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 580
Sceneria realistyczna - Jeziorka
« dnia: 26 Września 2021, 11:48:07 »
Dzień dobry!
Dzisiaj chciałem oficjalnie zaprezentować Wam tworzoną przeze mnie i @PARKA scenerię realistyczną. Staramy się odwzorować odcinek od punktu zdawczo-odbiorczego w Konstancinie-Jeziornie do elektrociepłowni Siekierki.
Aktualnie sceneria posiada wypoziomowane tory na całym odcinku, siatkę dróg, teren (zaimportowany z pomocą @JAN21, wielkie dzięki!). @PARKA i ja pracujemy aktualnie nad dekoracjami otoczenia. Została postawiona tak na prawdę większość potrzebnych budynków w granicach administracyjnych Konstancina-Jeziorny, powoli wprowadzamy roślinność.
Poszukuję kilku osób, które pomogłyby nam z dekorowaniem. Wprowadzenie edytora pod F11 znacznie ułatwiło proces. Zainteresowani niech się zgłoszą w wiadomościach prywatnych :).
Sceneria przebiega głównie przez tereny wiejskie - pola bez większej ilości zagajników. Jest w całości niezelektryfikowana. Naszym celem będzie wożenie do elektrowni ciężkich składów z węglem przywiezionych do Konstancina i prowadzenie zwrotów próżnych wagonów (ale nie wykluczam możliwości stworzenia scenariusza w którym, na przykład, prowadzimy krótkie manewry na terenie elektrowni lub wywozimy popioły na hałdę).

Będę starał się informować Was o postępie prac regularnie.

długość - około 15km,
elektryfikacja - niezelektryfikowana,
Vmax=30km/h (z ograniczeniami do 20 na niektóre przejazdy),
profil - dość płaski, z dwoma poważniejszymi wzniesieniami.

-Toprus i PARKA
"Jestem ToPrusem i nic co pruskie nie jest mi obce." - Terencjusz

Obiekty statyczne i dekoracje dla scenerii <3

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Sceneria realistyczna - Jeziorka
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Września 2021, 12:07:25 »
Trasa idealna pod "MaSzynowe" TEM2, ST44/M62 lub SM42..., bo takie tam się głównie pojawiały.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline jakisrandomowynoob

  • Betatester
  • Wiadomości: 179
  • Hehe bo wiecie, avatar
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 152
Odp: Sceneria realistyczna - Jeziorka
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Września 2021, 12:38:38 »
Będzie rozszerzenie do W-wy Okęcie? Mieszkam naprawdę niedaleko LK937 i mógłbym pomóc tak mniej więcej na odcinku od miejsca, gdzie linia odchodzi LK8 do praktycznie do samej stacji w Konstancinie, mogę porobić jakieś zdjęcia czy coś w tym stylu, jest kilka długich odcinków wzdłuż linii, gdzie mogę rowerem przejechać, tak mniej więcej od Kierszka do dawnego Polkoloru (jest tam bocznica), potem za Puławską do LK8 zdj trzeba robić z przejazdów, ale jest ich w miarę dużo. Jak coś trzeba, proszę pisać, pomogę. No i powodzenia życzę.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2021, 12:39:43 wysłana przez jakisrandomowynoob »
Zadziwiające jest, ile rzeczy w plikach MaSzyny można zmienić korzystając tylko z notatnika.

Offline Toprus

  • Deweloper
  • Wiadomości: 220
  • peprus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 580
Odp: Sceneria realistyczna - Jeziorka
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Września 2021, 18:20:28 »
Przedłużenia do Okęcia nie planuję (na razie). To miała być taka moja pierwsza sceneria - na próbę. Nie ogarnąłem jeszcze stawiania sieci trakcyjnej, nie chciałem robić jej za długiej.
A co do materiałów - jak będę czegoś potrzebował, to sobie sam pojadę rowerkiem i zbiorę, ale dzięki za dobre chęci ;)

@Jaco na tym odcinku ST44 chyba za bardzo nie chodziły (tylko okazjonalnie). TEM2 z kolei jak najbardziej, jeszcze się okaże, czy trzeba będzie zapinać po dwie, czy jedna wystarczy.
"Jestem ToPrusem i nic co pruskie nie jest mi obce." - Terencjusz

Obiekty statyczne i dekoracje dla scenerii <3

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline PARKA

  • Betatester
  • Wiadomości: 188
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 200
Odp: Sceneria realistyczna - Jeziorka
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Października 2021, 09:57:35 »
Minęły 2 tygodnie od zaprezentowania scenerii na forum, tak więc przyszedł czas na pokazanie naszych postępów.

- Do zespołu dołączyli Kogut i Kuba_PL. Kogut zajął się tworzeniem scenariuszy, a Kuba_PL zajął się razem ze mną i Toprusem tworzeniem otoczenia.

- Powoli rośnie otoczenie wokół torów na terenie Konstancina i Bielawy. Staramy się odtworzyć stan faktyczny z jak największą dokładnością i jednocześnie dostosować się do najnowszych standardów, wyznaczanych przez takie scenerie, jak Całkowo v2, rozbudowa linii 61, czy Wrzosy.

- Jeśli chodzi o scenariusze, tworzony jest obecnie jeden, ale musimy najpierw wypoziomować drogi. W załączniku screen (scenariusz_jeziorka) z elektrociepłowni Siekierki, gdzie widoczne są wagony, z którymi SM42 będzie manewrowała na terenie zakładu. Gracz będzie miał (wstępnie) do dyspozycji lokomotywę SM48, która zawiezie próżne wagony do Konstancina i odbierze stamtąd ładowne wagony przywiezione przez ST44.

Oczywiście zapraszamy do współpracy z nami!

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Sceneria realistyczna - Jeziorka
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Października 2021, 10:22:04 »
Nie chce się wam ten teges w robotę, ale ostatnio co miałem u siebie tego RSFa to na całej trasie brakowało łuków pionowych. No i teraz żebyście sobie nie nadłożyli roboty przy scenariuszu czy detalach na/obok torów, jak po zrobieniu łuków się lekko rozjadą wysokości, albo pouciekają nazwy torów i eventy będą nie wyzwalane w tym miejscu w którym powinny.

A poza tym, to zapowiada się kolejna sceneria pierwsza klasa :)
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Sceneria realistyczna - Jeziorka
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudnia 2021, 11:05:02 »
Dużo nowego co do ogólnego rozwoju projektu nie mamy do przedstawienia, ale dalej trwają intensywne (choć z przerwami) prace nad dekorowaniem otoczenia. Poniżej przedstawiamy kilka screenshotów, będących wynikiem pracy osób zaangażowanych w projekt przez ostatnie kilka dni.