Autor Wątek:  Jak dodać własną zapowiedź do scenerii?  (Przeczytany 938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jasieleczeq

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak dodać własną zapowiedź do scenerii?
« dnia: 16 Września 2021, 20:27:49 »
Witam, mam pytanie - czy jest możliwość dodania swojej własnej zapowiedzi do scenerii? Chciałbym takową dać np. do Starego Jaworu bo tam jest trochę cicho. Wiem że trzeba w scn coś pozmieniać, ale nie wiem dokładnie co i jak pozmieniać i ustawić tak, żeby się odpalało w odpowiednim momencie.
Pozdrawiam
Liczę na pomoc

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Jak dodać własną zapowiedź do scenerii?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Września 2021, 21:07:40 »
Sampel zapowiedzi, wav lub flac wrzucony gdzieś do sounds.
Node sound skonfigurowany jako dźwięk sceny na peronie. To jest źródło dźwięku przestrzennego z przypisanym konkretnym samplem. W sumie jak przyczepisz kilka do każdego megafonu i wejdą ze sobą w rezonans, to mógłby być ciekawy efekt.
Event sound do sterowania tym nodem, by go móc odegrać w odpowiednim momencie.
Wyzwalacz eventu sound, wpleciony w scenariusz. Jawor używa dość skomplikowanego algorytmu sterowania ruchem, do którego masz całego pdfa dokumentacji. O przypisywaniu dźwięków też w nim coś będzie. Wpiąć się musisz w utwierdzanie przebiegu dla zapowiadanego pociągu, bo tam jest sporo losowości i tor/peron może się zmieniać. Stąd jedna zapowiedź nie wystarczy i musisz zlepiać kilka wariantów zależnie od obranego peronu.
Mój kanał youtube

Offline jasieleczeq

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jak dodać własną zapowiedź do scenerii?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Września 2021, 21:18:42 »
No dobrze, ale poszukuję wzoru wyzwalacza i jego wytłumaczenia. Zrobienie kilku zapowiedzi nie będzie problemem.
Pozdrawiam

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Jak dodać własną zapowiedź do scenerii?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Września 2021, 07:02:37 »
Najprosciej: wpisz w Google "Maszyna symfonia events" tam w poradniku tworzenia eventow jest jasno wytłumaczone jak się zapowiedzi robi. Musisz tylko znaleźć odpowiedni dział w spisie tresci
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU