Autor Wątek:  Komputer pod MaSzyne  (Przeczytany 1949 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tor424

  • Wiadomości: 129
  • Spokojny człowiek
    • Zobacz profil
    • Wielkopolska galeria kolejowa.
  • Otrzymane polubienia: 68
Komputer pod MaSzyne
« dnia: 05 Września 2021, 19:09:00 »
Witam, planuję niedługo składać nowy komputer i w związku z tym chciałbym spytać o poradę w sprawie konkretnych komponentów głównie pod MaSzyne, ale skoro zadziała MaSzyna to i inne gry pójdą :P

Obecny sprzęt to
CPU: AMD Athlon II X4 620 2.6 GHz
GPU: ASUS Radeon R9 270X 2GB
RAM: 8GB
Dysk: HDD (niestety)
Płyta główna to jakiś stary ASUS pod socket AM4+ (asus m5a78l-m lx3)

Myślę, że GPU i RAM są wystarczające, jednak wiem dobrze, że CPU pod MaSzyne się nie nadaje. Na wielu sceneriach wyciąga max 30 FPS i to tylko poza większymi stacjami tj. Sandomierz, Dębica itp. Na dużych stacjach spadki nawet i do 7 FPS. Zmiana wszystkich ustawień graficznych niewiele tak naprawdę dawała stąd stwierdzam, że to CPU sobie nie radzi. Tak więc jaki CPU lub pozostałe komponenty (jeśli są za słabe) pod MaSzynę? Wszystko też w rozsądnej cenie temu też prosiłbym nie proponować mi RTX'ów po 3k :/

Komputer, który planuję składać:

Płyta główna: ASUS TUF GAMING B450 PLUS II
CPU: AMD Ryzen 7 3800X
GPU: Myślę, że zostanie ta obecna (Przynajmniej póki ceny kart są tak kosmiczne)
RAM: 16GB
Dysk: SSD + HDD

 Z góry dzięki!
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2021, 19:11:36 wysłana przez tor424 »
Pasjonat elektroniki, informatyki i programowania - C++,C#,Lua i reverse engineering

Online Adrianpolska09

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Komputer pod MaSzyne
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Września 2021, 20:39:48 »
Maszyna nie lubi kart AMD Raedon. Ale jak wgrasz exe Milka7, to powinno być wtedy wmiarę dobrze. Na twoim miejscu bardziej bym zainwestował w karte graficzną.
Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2021, 20:41:15 wysłana przez Adrianpolska09 »

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: Komputer pod MaSzyne
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Września 2021, 20:45:03 »
GPU do Maszyny pan powiada. Jeśli do Maszyny, to mogę zalecić GTX1660. Na pełnym renderowaniu trzyma 60FPS.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Komputer pod MaSzyne
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Września 2021, 20:59:36 »
16GB RAM powinno być ok, przy czym zwróć uwagę na częstotliwość taktowania (im wyżej tym lepiej) i timingi (im niżej tym lepiej). Ciężko powiedzieć która konfiguracja będzie najlepsza, bo nikt nie robił benchmarków i dokładnych testów w MaSzynie - możesz próbować się opierać na porównaniach ogólnych z internetu.
SSD - jeśli chcesz używać go wyłącznie do systemu/gier, to pamiętaj że SSD na interfejsie SATA będzie wystarczające, a dyski te są tańsze od innych typów, a więc lepiej będzie jak wybierzesz sprawdzony model SSD SATA niż jakiś tani noname SSD NVMe.
GPU - temat chyba wszystkim zainteresowanym znany. Przed wystrzałem cenowym najlepszą kartą w stosunku cena/jakość była karta GTX 1660 Super, obecnie nie ma chyba dobrych ofert żadnej sensownej karty. Pozostaje czekać. ;)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Komputer pod MaSzyne
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Września 2021, 21:31:17 »
A propo defacto, tak patrzę na te ceny, to na swoim gruzie bym chyba jeszcze zarobił.
Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3.00GHz   3.00 GHz
RAM 16,0 GB
Intel HD Graphics 630 (XD)/ NVIDIA GeForce GTX 1050 2GB
HDD 1TB
I mogę powiedzieć że na tej specyfikacji SzaMyna daje radę, rzadko kiedy spada do 30FPS na najbardziej wymagających sceneriach przy wysokich ustawieniach, przeważnie te jest >=60.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Komputer pod MaSzyne
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Września 2021, 17:36:00 »
Intel(R) Core(TM) i5-9300H CPU @ 2.40GHz   2.40 GHz
RAM 8GB
Intel HD Graphics 630 (XD)/ NVIDIA GeForce GTX 1050 2GB
HDD 500GB

Na w/w sprzęcie też sobie nieźle poczynam...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"