Autor Wątek:  Kraków Główny - Kielce  (Przeczytany 6306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bonio

  • Gość
Kraków Główny - Kielce
« dnia: 23 Października 2005, 16:58:48 »
Witam !
To moj pierwszy wątek wiec moze sie przedstawie.
Od dawna jestem gosciem tego forum i od dawna sledze rozwój Maszyny
Choć jestem młody interesuje sie od bardzo dawna koleją a zasób  wiadomosci jaki posiadam na jej temat jest ogromny no moze nie ogromny ale duzy.
to teraz
Mam pytanko .. i prosbe ...Moze powstala by kiedys taka trasa
Kraków Główny - Kielce przez np Kozłow , Sędziszów itd.
chyba ze juz taka jest :D
Dziex za odpowiedz

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Października 2005, 17:04:42 »
Cytat: "bonio"
Witam ! (...)


Cześć.
Jako, że śledzisz wypowiedzi  na forum od dawna to pewnie widziałeś posty dotyczące tras realistycznych. Jest kilka problemów z nimi związanymi. Głównym jest wydajność aktualnego silnika na którym chodzi Maszyna. Więc może na Nebuli powstanie. Tylko tu pojawia się następny problem: skąd wziąć ludzi na tyle cierpliwych i uzdolnionych aby to wykonali (no i skąd materiały?)? Ale nie trać nadzieji. Całe życie przed Tobą, więc może kiedyś zrobisz tą trasę.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Października 2005, 22:27:30 »
Przecież sam sobie zaprzeczasz! Skoro od dawna śledzisz rozmowy, to napewno natknąłeś sie na post w stylu "zróbcie trase z Zakopanego na Hel". Więc nie rozumiem skąd taka prośba.. Bo średnio raz na 2 miesiace pojawia sie taki tekst..
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października 2005, 07:50:26 »
niektórzy ludzie ludzie są nieedukowalni, ale wracając do pomysłu. Pomysł fajny, tak jak większość pomysłów o zrobienie trasy realistycznej, tylko zawsze coś mi nie pasuje. Nie są to pomysły i prośby o materiały do realizacji, tylko prośby o gotowca. I tu się zaczyna problem natury ludzkiej, niech ktoś inny zrobi, bo ja tylko pojeżdżę raz, może dwa. A potem się może znudzić, bo jazda za trudna, nie można wyhamować przed wskaźnikiem, szlakowa tylko 40 itd.
Ten odcinek to na pewno nie jest kilkanaście kilometrów, tylko pewnie ponad 100. wypadałoby znaleźć mapy, przejść się całą trasą z aparatem i porobić zdjęcia okolic i zapisać pozycje tych obiektów, szczególnie słupów trakcyjnych.
Ale o ile szlak jeszcze można zrobić dość łatwo, to wyobrażasz sobie zrobienie całego Głównego w Krakowie? jeszcze z okolicami? FPS bedzie na poziomie bardzo niskim. Trudno też będzie zrobić wszystkie tory dokładnie tak, jak są w rzeczywistości, ze względu na to, że komputer jest maszyna cyfrową i nie da rady odmierzyć w każdym kierunku idealnych 10 metrów, podzczas gdy w rzeczywistości można, ale to już są niuanse techniczne, w zasadzie nie wiem czemu o tym napisałem. Trzeba by też się wybrać na nastawnie i popytać o ruch, o przebiegi itd.
Poza tym mogą być problemy z przeniesieniem trasy na Nebulę, chyba że będziesz robić ten szlak już pod oczekiwaną wersję.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

bonio

  • Gość
Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Października 2005, 14:15:30 »
ok dzieki za odpowiedzi .........
dla materialy nie stanowiły by problemu
ale jedynie moglbym dostarczyc je o odcinku z Kozłowa do Jedrzejowa a na nastawnie mogbym sie dostac w sedziszowie
dobra i tak dam sobie juz spokoj
zeczywiscie z tym jak napisal "youBy" Krakowem byl by problem
"dehu" mnie "zbeształ" to sie moze poprawie
nie sledze forum tak dlygo jak napisalem jestem tu moze 7 raz
wielkie sorki

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Października 2005, 14:46:17 »
Cytat: "bonio"

nie sledze forum tak dlygo jak napisalem jestem tu moze 7 raz
wielkie sorki


Nie ważne czy jesteś tutaj 7 raz czy 77. Nic nie zwalnia od obowiązku:
- logicznego myślenia -to raz,
- używania modułu SZUKAJ - to dwa
- i trzy, co w zasadzie najważniejsze - MÓWIENIA PRAWDY. Jak sam sie przekonałeś kłamstwo ma krótkie nóżki. I w zasadzie za samo to powineneś dostać pierwsze ostrzeżenie, ale się powstrzymam, bo mam dzisiaj dobry humor :)
Za to dostajesz publiczną reprymendę ku pamięci Tobie i innym na przyszłośc.

I jeszcze jedno - nie ma stwierdzenia "sorki" w Słowniku Języka Polskiego, co więcej, Rada Języka Polskiego takowego zwrotu do tej pory nie uznała, więc po czwarte - pisz(cie) po polsku.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Października 2005, 15:02:27 »
OT na temat słownictwa Sz. Moderatora Quarka-t (zastosowałem III grupę deklinacyjną rodzaju męskiego dla wyrazów kończących się n -k, -g, -ch, bo nie wiem jak się odmienia)

Cytat: "Quark-t"
I jeszcze jedno - nie ma stwierdzenia "sorki" w Słowniku Języka Polskiego, co więcej, Rada Języka Polskiego takowego zwrotu do tej pory nie uznała, więc po czwarte - pisz(cie) po polsku.


Cytat: "Quark-t wcześniej"
- używania SZUKAJKI - to dwa


a ja nie znalazłem "szukajki" w słowniku, więc może nie czepiajmy się zwrotów potocznych, które mogą być nie poprawne, ale są powszechnie rozumiane, co?

Dopisek Quark-t: Jest różnica między SZUKAJKĄ a SORKAMI tudzież SERKAMI, bo w dobie licznych literówek nie wiadomo o co chodzi. Skoro Szukajka tak Cię zbulwersowała, to ją poprawiłem i więcej tego sformułowania nie użyję. Przepraszam. (dla niepolskojęzycznych - sorki :p)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline lagerkvist

  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Października 2005, 17:31:49 »
Przepraszam za OT:

"Słownik języka polskiego" notuje tylko jeden z rejestrów języka polskiego. To tak zwana "polszczyzna literacka". Poza nią istnieje sporo rejestrów naszego pięknego języka - potwierdzi to każdy językoznawca. Choćby język gwarowy czy potoczny...

Moim zdaniem nie słownictwo, jakiego używają forumowicze jest problemem, ale staranność, z jaką piszą.[/list]

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kraków Główny - Kielce
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Października 2005, 18:13:07 »
Cytat: "Quark-t w moim poście"
Dopisek Quark-t: Jest różnica między SZUKAJKĄ a SORKAMI tudzież SERKAMI, bo w dobie licznych literówek nie wiadomo o co chodzi. Skoro Szukajka tak Cię zbulwersowała, to ją poprawiłem i więcej tego sformułowania nie użyję. Przepraszam. (dla niepolskojęzycznych - sorki :p)


Oj,@Quark-t, źle mnie zrozumiałeś. Chciałem tylko pokazać, że język forum nie zawsze jest zgodny ze słownikami. A na tym forum raczej trudno znaleźć słowo ser i jego różne formy wraz ze zdrobnieniami. Bo czy ktoś pisząc posta będzie myślał, o serku(serkach)? Raczej nie. No chyba, że będzie mu chodziło o Ciebie, @Biały Serku :P.
A szukajka to dobre określenie, którego nie zabraniam używać i mnie nie bulwersuje, bo każdy (no może prawie) użytkownik tutaj wie, o co chodzi
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.