Autor Wątek:  Wrzosy - otwarte testy  (Przeczytany 85939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Origamowiec

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Września 2021, 17:41:14 »
Mam ten sam problem z wczytaniem poza pojazdem i brakiem torowiska. Niestety nie umiem pobrać plików. Jak to się dokładnie robi? Po jednym się pobiera?

Trzeba po jednym pobrać i wsadzić po podanej ścieżce pliku do odpowiednich folderów

Nie ma potrzeby cytowania poprzedniego postu. Poza tym stawiaj kropki na końcu zdania.
Benek
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2021, 19:22:11 wysłana przez Benek »

Offline JG

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Września 2021, 17:43:01 »
przejechałem pociągiem PXE 336080, wszystko bardzo ładnie, nawet nie trafiłem na kierowcę "samobójcę". Sceneria super!

Offline Antoni550

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Września 2021, 18:03:59 »
Udało mi się pobrać. Teraz to wrzucić do folderu scenery?

Offline Origamowiec

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Września 2021, 18:20:28 »
Udało się przejechać scenariusze ,,wrzosy_ks34800" oraz ,,pxe336080" bez problemów ruchowych, wszystko płynnie. Sceneria świetna :D

Do samej scenerii mam kilka uwag:
a) słupy trakcyjne po zewnętrznych stronach łuków na odcinku p. odg. Nowa Ruda - p. odg. Arkadia są zbyt blisko skrajni. Dla przykładu taki łuk znajduje się pomiędzy przystankami ,,Mostki", a ,,Nowosielce";
b) obserwując perony przystanku Kujacin sądzę, że słupy sieci trakcyjnej są zbyt blisko krawędzi peronu - dają złudzenie, że mogą się oderwać od peronu i spaść w którąś ze stron, proponuję przesunąć je trochę w głąb peronu;
c) proponuję przedłużyć tory odstawcze dla EZT (korzystałem z tych w Wolicy), aby bez problemu móc odstawiać się dłuższymi składami z EZT niż czteroczłonowymi. Odstawiając się pociągiem 34800 zestawionym przeze mnie z dwóch jednostek 36WEa nie zmieściłem się w torze, nawet licząc odległość do ukresu.

Offline Antoni550

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Września 2021, 19:06:14 »
Wrzuciłem i coś nadal nie działa. Mam te pliki. Czy czegoś brakuje?

Offline Kuba_PL

  • Wiadomości: 305
  • Otoczenie na l53 klepie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 152
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Września 2021, 19:33:34 »
Wszystkie scenariusze przejezdne.

Offline Frajman

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Września 2021, 19:45:05 »
Niestety nie jestem w stanie uruchomić scenerii, choć sprawdzałem dwa razy czy mam wszystkie potrzebne pliki. Nie wiem może coś jak zwykle przeoczyłem :/ . Proszę was bardzo o pomoc! (Oczywiście log w załączeniu).


Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Września 2021, 19:49:48 »
Zmień w starterze na stary tryb renderowania, ale też nie oczekiwałbym cudów, GPU GT 710 to jest karta, która nie nadaje się do gier.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Frajman

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Września 2021, 19:52:29 »
Tak myślałem że moja karta kiedyś tego nie wytrzyma. Dalej nie działa mimo przełączenia na stary tryb renderowania. Trudno muszę kupić nową.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2021, 19:55:25 wysłana przez Frajman »

Offline MishutkAviation

  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Września 2021, 20:01:00 »
Tutaj mały błąd - na scenariuszu wrzosy_ks34800 przy wyjeździe z Dębicy w kierunku Nowych Sadów znajduje się wskaźnik W28 informujący o zmianie kanału na R2, lecz na znajdującym się spory kawałek dalej po. Nowe Sady nadal wpisany jest obowiązujący do Dębicy R5 (z czym również wiąże się podanie przez kierownika informacji o gotowości do odjazdu na złym kanale).
Edit: błąd nr 2, po wyjeździe ze stacji Wrzosy prędkość na pomocniku nie przeskakuje od razu na rozkładową mimo S2 na semaforze wyjazdowym. Z tego co zauważyłem zdarza się tak na wielu posterunkach.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2021, 20:09:35 wysłana przez MishutkAviation »

Offline QGforcing

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 26
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Września 2021, 20:12:17 »
Na scenariuszu z osobowym 34800 na podg. Wolica Piastowska miałem wjazd na S9, po podaniu wjazdu na Wolicy WoB z sygnału S9 zamiast S2 zrobił się sygnał wątpliwy widoczny w załączniku, może jakiś jednorazowy błąd. @MishutkAviation tam nawet tego oznaczenia numeru kanału nie powinno być przy przystanku osobowym, bo to nie są posterunki ruchu, a niektóre też je mają.

+++ Poprawione | @MaciejM
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2021, 18:58:49 wysłana przez MaciejM »

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Września 2021, 20:40:10 »
Testowałem pociąg służbowy. Trasa przejezdna, bardzo malownicza. Jedyne, czego mogę się przyczepić to brak znaków "Sieć pod napięciem" pod krzyżami św. Andrzeja. Poza tym określ w jakim okresie osadzasz docelowo symulację. Z jednej strony impuls KŚ, z drugiej maluchy, nyski i Audi 80.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Września 2021, 20:43:40 »
U mnie wszystko pięknie chodzi po czym nieoczekiwanie wywala ze scenerii.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2021, 20:55:57 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline Mati14335

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Września 2021, 20:50:52 »
Na scenariuszu osobowym w Turowie brakuje roślinności oraz ludzi na peronach, pliki scm są pobrane i wrzucone do odpowiednich folderów, podsyłam log w załączniku.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Września 2021, 21:04:14 »
Z jednej strony impuls KŚ, z drugiej maluchy, nyski i Audi 80.
W wątku pn. Linia053_Wrzosy autor napisał:
Cytuj
Jak już wspomniano, nie ma zbyt wielu modeli statycznych dla aut stąd używam tego co mam. Dlatego przy garażach stoją Nyski, Maluchy, Clio, stare Audi i Zastavy.

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Września 2021, 21:22:42 »
Witam !
Na wstępie chciałbym pogratulować autorowi i wyrazić podziw ogromowi pracy włożonej przez autora. Niestety nie miałem zbyt wiele czasu na testowanie, dlatego uruchomiłem tylko scenariusz 8310, przeleciałem w trybie Free Fly na szybko całą trasę i chciałbym dodać od siebie jak na razie dwie sugestie. Pierwsza to składy, nie wiem czy składy wstawione do scenerii są na szybko i są tylko wersją roboczą, czy takie już mają zostać, w każdym razie jest wielki błąd epokowy. Przykładowo jedziemy EP07, która w 2018 przeszła naprawę rewizyjną a po drodze mijamy SM42-1154, która w 2011 roku stała się SM42-1213. Takich przypadków jest więcej. Druga sugestia to modele statyczne. Rozumiem, że trasa powstawała 2 lata, ale w ostatnim czasie zostało wydanych na przykład kilka modeli magazynów, budynków @Toprusa, czy budynek gospodarczy szkoły @Miłosz Dorsz i jeszcze parę innych. Może warto byłoby się zastanowić czy nie podmienić najstarszych modeli złych jakościowo na nowe tego samego typu (dom za dom, magazyn za magazyn, kamienicę za kamienicę), ewentualnie nowe wkomponować gdzieś w jakieś pustki. Myślę, że można by się nawet pokusić o wstawienie modeli które jeszcze nie zostały wydane i są w fazie testów. Wszak sama sceneria też w trakcie testów jest.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Września 2021, 21:37:18 »
Trochę przesady w powyższej wypowiedzi. Autor scenariusza przecież nie będzie śledził każdej lokomotywy, która gdzie jak i kiedy miała jakąś rewizję czy przeszła modernizację i jest pojazdem innego typu. A to, że akurat ty wiesz, że owe dwie maszyny  mają taką a nie inną historię to nie znaczy,  że wszyscy to muszą wiedzieć. To jest tylko zabawa. Gdyby tak na prawdę przyjrzeć się wszystkiemu to połowa taboru musiała by wylecieć ze scenerii bo albo fizycznie go już nie ma, bądź  od 10 lat stoi w krzakach. Trochu luzu w majtach.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Września 2021, 21:49:02 »
I nikt nie wymaga, żeby autor dogłębnie kontrolował każdą jedną lokomotywę. Natomiast prowadząc siódemkę w nowej malaturze, mijając elfy w nowych okleinach, można odczuć duży dysonans mijając po drodze składy prowadzone przez zielone siódemki, albo zielone łajki. Tym bardziej, że nie można tu mówić o braku możliwości podmiany, gdyż niewykorzystanych tekstur tych lokomotyw adekwatnych do danego okresu jest naście.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2021, 21:55:09 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Września 2021, 21:53:34 »
Zaznaczyłem, że to sugestie, więc nikomu nie mówię, że ma się ze mną zgadzać.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2021, 22:13:33 wysłana przez piotrek0804 »

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Września 2021, 23:06:49 »
Witam.
  Przejechałem misję z IC 8310 i znalazłem kilka rzeczy które można by poprawić.
 1. Tuż za podg. Arkadia przy jednotorze po prawej stronie lewituje sobie kępa trawy. Drobny szczegół aczkolwiek dobrze widoczny z kabiny siódemki.
 2. Brak w wielu miejscach zakończeń/kotwień sieci jezdnej na rozjazdach sieciowych. Kilka lat wstecz taka praktyka była często stosowana i akceptowalna, niemniej jednak przy tak pieczołowicie wykonanej scenerii i otoczeniu, kłuje to mnie osobiście w oczy. Choć przyznać trzeba że poprawienie tego wymaga sporego nakładu pracy.
Pozdrawiam serdecznie.

Offline danielek

  • Wiadomości: 271
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Września 2021, 23:36:42 »
Witam,
330120 przejezdny.
- W Jerzyniankach km 35,200 napęd zwrotnicowy wchodzi w tor;
- Ograniczenie doraźne Jerzynianki - Kujacin obok miejsca robót brak osygnalizowania na gruncie;
- Wskaźniki W6a i W6b niedostosowane do najnowszej Ie-1 (czyli przejazdy uzależnione od urządzeń W6a a nieuzależnione W6b) +++ poprawione @M
- W Dębicy Towarowej otwarte rogatki. +++ poprawione @M
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2021, 16:50:04 wysłana przez MaciejM »
Miłośnik stonek i siódemek :)

Offline Cookie

  • Wiadomości: 272
  • Dzień dobry, jak leci?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Września 2021, 02:36:35 »
W Wolicy Zdrojowej odst. na semaforach przy lewym torze, nie ma wskaźników W24. Hipolit to samo.

Na odstępowych nie ma W24. @M.
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2021, 16:48:32 wysłana przez MaciejM »
Ta piękna stalowa MaSzyna... Która wozi mnie na wakacje...

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Września 2021, 06:31:49 »
Objechałem scenariusz na pospiesznym z Wolicy do Dębicy bez przeszkód. Sama sceneria jest świetna, co do jakiś błędów, które są to zostały już wyżej przez innych użytkowników napisane. Jedynie co tej scenerii potrzeba to różnorakich scenariuszy. Tutaj można jeździć absolutnie wszystkim. I najlepiej jakby były scenariusze aby przejechać całą scenerię od Wolicy po Sandomierz.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Września 2021, 08:12:34 »
W Wolicy Zdrojowej odst. na semaforach przy lewym torze, nie ma wskaźników W24. Hipolit to samo.
Jeżeli to jest sam posterunek dostępowy (bez możliwości zmiany toru) to brak W24 jest ok. https://eu07.pl/forum/index.php?topic=24537.0

Jedynie co tej scenerii potrzeba to różnorakich scenariuszy. Tutaj można jeździć absolutnie wszystkim. I najlepiej jakby były scenariusze aby przejechać całą scenerię od Wolicy po Sandomierz.
Najpierw niech zostanie dokładnie przetestowana nowa część i niech wejdzie na repozytorium, żeby się nie przeterminowała pod kątem zmian w różnych modelach. Później będzie można marzyć o większej ilości scenariuszy. Odwrotna kolejność grozi skiśnięciem. Przykładem dobrych praktyk z kolejnością prac jest Bałtyk SKM - najpierw kilka 2 scenariusze (z kilkoma pociągami do prowadzenia), a później osobno wyszły kolejne.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2021, 09:39:14 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Antoni550

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Września 2021, 09:33:01 »
Od Wolicy do Wrzosów sceneria działa normalnie. Dalej do Dębicy brakuje tylko torowiska. Zaś na całej starej linii 053 występuje tylko płaski teren, sieć trakcyjna oraz wybiórcze obiekty. Pobrałem dodatkowe pliki, ale to nic nie dało. Co robić dalej? Moje pomysły się wyczerpały.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Września 2021, 11:06:45 »
Usuń plik z rozszerzeniem .sbt danego scenariusza, jest on w folderze "scenery" i jeżeli nie masz włączonego pokazywania rozszerzeń plików to najlepiej sobie to włączyć, w eksploratorze plików "widok" i tam będzie do zaznaczenia (jeżeli to jest za trudne to Google pomoże).
To mają być testy, a nie wątek pomocy technicznej... Jeżeli się coś testuje to się powinno wiedzieć trochę o działaniu symulatora. ;)
Dużo jest takich postów o brakach torów itd, więc proszę moderatorów o usuwanie takich nowych postów, jeżeli takowe będą.
PS: Jeżeli wykonasz tą czynność poprawnie i tory będą się poprawnie wyświetlać to nie zgłaszaj braku peronu w Tumlinie, czy Dębicy Wschód, to nie jest błąd scenerii tylko brak plików z repozytorium.

Edit: pobrałeś te pliki i gdzie je wrzuciłeś?
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2021, 11:25:05 wysłana przez Turbokibel »
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Września 2021, 11:14:07 »
W wielu miejscach wskaźnik W6a powinien być zastąpiony wskaźnikiem W6b. Tym bardziej, kiedy dochodzi do tylu zdarzeń na przejazdach. +++ poprawione @M
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2021, 16:48:06 wysłana przez MaciejM »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Antoni550

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Września 2021, 11:31:18 »
@Turbokibel. Wrzuciłem te pliki do folderu głównego. A co do rozszerzenia, to czy to jest plik ctr?

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Września 2021, 11:33:52 »
Nie posiadacie wymaganych plików.
Cytuj
Failed to open file "scenery/linia053/scenariusz_os/l053_tory_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/scenariusz_os/l053_tory_dwschod.scm"

Failed to open file "scenery/linia053/scenariusz_os/l053_wskazniki_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/scenariusz_os/l053_wskazniki_dwschod.scm"

Failed to open file "scenery/linia053/scenariusz_os/l053_drogi_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/scenariusz_os/l053_drogi_dwschod.scm"

Failed to open file "scenery/linia053/scenariusz_os/l053_pozostale_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/scenariusz_os/l053_pozostale_dwschod.scm"

Failed to open file "scenery/linia053/scenariusz_os/l053_zielen_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/scenariusz_os/l053_zielen_dwschod.scm"

Failed to open file "scenery/linia053/debica_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/debica_dwschod.scm"

Failed to open file "scenery/linia053/drzewa_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/drzewa_dwschod.scm"

Failed to open file "scenery/linia053/trawa_dwschod.scm"
Bad include: can't open file "linia053/trawa_dwschod.scm"

Trzeba pobrać i wkleić w odpowiednie miejsca. https://wiki.eu07.pl/websvn/listing.php?repname=pctga&path=%2Fscenery%2F
A co tu jest napisane? "Trzeba pobrać i wkleić w odpowiednie miejsca...
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Wrzosy - otwarte testy
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Września 2021, 12:04:07 »
Scenariusze "wrzosy_innofreight1", "wrzosy_tlk43150" i "wrzosy_pxe336080" przejezdne.
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2021, 14:03:26 wysłana przez Kogut »