Autor Wątek:  Pomysł na linię objazdową przez Bałtyk  (Przeczytany 1871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KKMINT

  • Gość
Pomysł na linię objazdową przez Bałtyk
« dnia: 03 Sierpnia 2021, 15:29:07 »
Witam,

może ktoś po przeczytaniu tego wątku napisze:

"Zrób to i wyślij do testu dodatków, wtedy zobaczymy"

No ok. Problem w tym, że ja edytować scenerii nie umiem i żadne poradniki mi w tym nie pomagają, a pomysł mam, więc wysyłam na forum- może komuś mój pomysł się spodoba i to zrobi, poniżej przedstawiam pomysł:

Scenariusz Bałtyk ŚDM jest piękny, są remonty i duży ruch. Ale przez to są strasznie długie postoje, chociażby podczas jazdy 6Dg Lotosu w Bałtyku Towarowym, aby wjechać na szlak Bałtyk Główny- Alakowice, czyli ten najbardziej zapełniony... A na dodatek występuje tu jazda jednym torem, przez remonty w Biełkowie. Dlatego mam następującą propozycję:

Niech w Bałtyku Towarowym na lewo od Bałtyku Miasta odchodzi linia jednotorowa. Niech biegnie ona okrężnie:
z pominięciem Bałtyku Głównego i Muranowa, oraz Biełkowa i Chocianowic, a wychodzi w Alakowickiej Elektrociepłowni (jeden tor w elektrociepłowni zelektryfikować).

Chętnie skorzystam z innych uwag i propozycji, a jeśli komuś się to spodoba- chciałbym, aby się za to zabrał


P.S. Linię również na innych scenariuszach mogłyby używać pociągi towarowe, a do któregoś scenariusza można by też dodać pociąg TurKol prowadzony lokomotywą EP05-23... Mógłby on jechać najpierw tą linią, a potem wracać się linią główną. Proponuję też dodać co najmniej jedną stację na linii objazdowej, aby mogły się tam odbywać krzyżowania pociągów.


Pozdrawiam serdecznie

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Pomysł na linię objazdową przez Bałtyk
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2021, 16:03:23 »
Właściwie, to chyba wszystkie scenerie w Maszynie są prostą drogą bez odgałęzień, największe szaleństwo to Dębica Towarowa i Bocznica Was-Polu :D
Jeśli nie umiesz zrobić od podstaw, to zerknij na którąś z pustyń, Tarniowo albo Krzyżowa mają chyba jakieś odgałęzienia. Może łatwiej będzie reaktywować te trupy, niż stawiać wszystko na nowo. Maszynie brakuje scenariuszy, co byś nie zrobił, żeby popchnąć ten stan trochę do przodu, to będzie dobrze. Pamiętaj, że jest to ogrom pracy, jak byś się za to nie zabierał.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Pomysł na linię objazdową przez Bałtyk
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2021, 16:11:06 »
Bozia dwie rączki dała. Drwalem chyba nie jesteś. Coś między uszami też. Jak ktoś coś chce robić, to sam sobie wymyśli co, a jak będzie chciał inspiracji, to się spyta.