Autor Wątek:  Czy można samemu wejść do lokomotywowni?  (Przeczytany 2653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FORDAN

  • Redaktor Dokumentacji
  • Wiadomości: 44
  • Kible złomować, Flirty budować
    • Zobacz profil
    • Kanał YouTube
  • Otrzymane polubienia: 63
Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« dnia: 14 Maja 2021, 20:26:44 »
Dobry Wieczór.
Mam pytanie odnośnie wchodzenia na teren lokomotywowni. Konkretnie chodzi mi o Warszawę Olsztynkę Grochowską. Czy można samemu wejść na teren tej "szopy"? Odpowiedź wydaje się oczywista, aczkolwiek chciałbym się upewnić.
W wolnym czasie ogarniam dokumentację :P
Lubię tworzyć dźwięki, więc jeżeli masz jakieś dobre nagranie, podeślij na PV - zobaczymy co uda się z tego zrobić :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maja 2021, 20:36:19 »
Tabliczki mówią same za siebie. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline FORDAN

  • Redaktor Dokumentacji
  • Wiadomości: 44
  • Kible złomować, Flirty budować
    • Zobacz profil
    • Kanał YouTube
  • Otrzymane polubienia: 63
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maja 2021, 20:40:54 »
Miałem zamiar się tam wybrać, po tym jak kolega wysłał mi zdjęcia z dzisiaj z tamtego miejsca. Ale skoro jasno jest napisane na tabliczkach że zakaz wstępu to znaczy nie można tam wchodzić. Zakaz to zakaz i nie można go łamać. Jeszcze ten kolega mi się "chwalił" że ochrona ich "nie wywaliła".
W wolnym czasie ogarniam dokumentację :P
Lubię tworzyć dźwięki, więc jeżeli masz jakieś dobre nagranie, podeślij na PV - zobaczymy co uda się z tego zrobić :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maja 2021, 20:50:02 »
Można sobie obejrzeć z daleka jadąc ze Wschodniej na Olszynkę, albo dojść do tablicy z zakazem. Były imprezy ze zwiedzaniem szopy, ale no cóż. Na razie raczej takich nie będzie z wiadomych przyczyn.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maja 2021, 23:34:25 »
Cały obszar Grochowa (KM oraz PKP IC) jest chroniony więc nie sugeruję wchodzić na teren poza dniami otwartymi, imprezami itd. bo każda osoba nieupoważniona prędzej czy później z terenu zostanie usunięta, najprawdopodobniej w asyście SOK.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maja 2021, 12:13:23 »
@FORDAN: wybrałeś sobie jedno z najbardziej strzeżonych i restrykcyjnych miejsc. Ochrona jest po to, aby strzec majątku spółki, a zakazy mają także inne zadanie jak choćby ochronę twojego zdrowia. Po Olszynce nie raz pod bramami szopy kręciły się postronne osoby, a to przecież miejsce dość niebezpieczne. Co ciekawe niegdyś byłem świadkiem tego, że SOK jednak nie reagował na tych ludzi, ale bardzo chętnie zainteresowali się moją osobą, gdyż robiłem zdjęcia... Na nic się to zdało, gdyż miałem zgodę od PKP IC i odwiedziłem wcześniej naczelnika szopy.

Nie wiem jak teraz jest z tymi zgodami. Czasy są popaprane. W latach 90 i na początku 2k jechało się do dowolnej MD i zgłaszało się do naczelnika lub dyspozytora. Miało to co najmniej dwa znaczenia: można było ze spokojem obejrzeć wszystko i zrobić zdjęcia, a poza tym w dobrym tonie było zgłoszenie się do gospodarza terenu. Potem wszystko się zmieniło na gorsze, a wiele osób zaczęło się kręcić "na własną" rękę po terenach kolejowych. To nie sprzyjało ogólnie przyjętemu porządkowi.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maja 2021, 12:24:36 »
Pod względem prawa wejście na teren lokomotywowni osobom postronnym jest zabronione. Pod względem prawa nie można zabronić fotografowania, chyba że obiekt ma znaczenie strategiczne państwa.
Inna kwestią jest udostępnianie zdjęć. Tak więc wszystko jest pokręcone.
Jednakże radziłbym się nie kręcić w tym miejscu i nie ulegać namowom plotek. Verboten und schlus.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline FORDAN

  • Redaktor Dokumentacji
  • Wiadomości: 44
  • Kible złomować, Flirty budować
    • Zobacz profil
    • Kanał YouTube
  • Otrzymane polubienia: 63
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maja 2021, 14:54:18 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Nie zamierzałem tam wchodzić tylko zapytałem, ponieważ wczoraj kolega mi się "chwalił" że wszedł na teren i porobił zdjęcia lokomotywom. Podejrzewałem że nie można tam wchodzić bo to w sumie oczywiste, ale wolałem się upewnić
W wolnym czasie ogarniam dokumentację :P
Lubię tworzyć dźwięki, więc jeżeli masz jakieś dobre nagranie, podeślij na PV - zobaczymy co uda się z tego zrobić :)

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maja 2021, 18:05:44 »
Swoją drogą dla mnie dziwne jest to, że przy wjeździe na teren Kolei Mazowieckich (nie wiem jak jest z Intercity) nie ma żadnej bramy ani budki dla ochrony. Więc teoretycznie każdy może sobie wjechać i jeżeli tylko będzie miał trochę więcej szczęścia bądź umiejętności, pokręcić się po terenie spółki. Kiedy tam wjeżdżałem, bardzo mnie to zaskoczyło.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Czy można samemu wejść do lokomotywowni?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Maja 2021, 08:26:11 »
Przy terenie ic są straznice. Bez zezwolenia nie wolno. Zamykam.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.