Autor Wątek:  Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk  (Przeczytany 3768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« dnia: 28 Kwietnia 2021, 20:05:58 »
Cześć,
ostatnio pobawiłem się trochę i zrobiłem służbowy rozkład jazdy na Bałtyku. Na razie dla jednego scenariusza, proszę o Waszą opinię. Czy jest sens coś takiego robić na szerszą skalę czy to, co jest obecnie, w zupełności wystarcza? To, co zrobiłem, wrzucam jako załącznik. W dokumencie są małe błędy, za to przepraszam, ale nie zwracajcie na to uwagi, gdy będę wiedział, że jest sens robić takie rozkłady, mogę trochę więcej się pobawić i to usunąć.
Pozdrawiam serdecznie!
EDIT (29.04.2021):
Udało mi się stworzyć służbowe rozkłady jazdy dla całego scenariusza baltyk_skm1. W sumie wyszło 25 stron. Założenie jest takie, aby osoba, która chce się przejechać danym pociągiem, wydrukowała sobie taki rozkład i nie musiała używać helpera "rozkładowego", ani też przybliżać myszką rozkładu jazdy na ekranie w nowszych składach. Proszę o opinię, czy podobają się Wam takie rozkłady, czy jest sens robić takie też dla scenariusza "baltyk_skm2" i czy jest szansa na publikację takich rozkładów w najnowszej paczce?
EDIT (29.04.2021, 20:20)
Udało mi się stworzyć wersję rozkładów dla scenariusza "baltyk_skm2". I ponownie proszę o opinię. @barman_2000 Niestety nie udało mi się przystosować tabelek z rozkładem jazdy do realnych rozkładów na zadowalającym mnie poziomie, więc będę zmuszony dać sobie z tym spokój i zostawić stare tabelki. Dziękuję jednak za chęć pomocy!
Rozkłady dla scenariusza "baltyk_skm2" w załączniku.
Pozdrawiam serdecznie!
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2021, 20:24:27 wysłana przez Rybka »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwietnia 2021, 21:57:20 »
Taka kosmetyczna uwaga. Gdzie Śląsk, a gdzie morze. :) Jest trochę misji które nie mają rozkładu jazdy. Jak chcesz, to na początek możesz zweryfikować.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwietnia 2021, 22:59:38 »
Wielkie dzięki za zachętę Adrianpolska09! :)
Dzięki za odpowiedź matek123, jednak mam dwa pytania. Po pierwsze, nie wyłapałem tego kosmetycznego błędu, będę wdzięczny za wskazanie go. Mam też drugie pytanie, w jaki sposób mogę zweryfikować zarówno rozkłady, jak i inne dokumenty, np. wykazy ostrzeżeń stałych?
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwietnia 2021, 06:59:58 »
Zapomniałem, że tam na Bałtyku jest jeden pociąg kolei śląskich. Swoją drogą na dole posypana jest ta tabelka strony tytułowej rozkładu jazdy.
Po prostu przejechać się na Zwierzyńcu i sprawdzić, czy da się przejechać zgodnie z rozkładem. A co do WOS to sprawdzić, czy się zgadza ze słupkami kilometrowymi.

Nie bardzo widzę sens robić rozkład jazdy w PDF do misji na Bałtykach od Transkei, bo zrobił ładne rozkłady jazdy w PDF.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwietnia 2021, 10:02:49 »
Dzięki za odpowiedź!
Tak jak pisałem, są tam błędy, już powoli zacząłem robić wersję dla całego scenariusza "baltyk_skm1", tam już tych błędów nie ma. Jasne, taką weryfikacją mogę się zająć w wolnej chwili, najpierw jednak chciałbym skończyć te rozkłady dla Bałtyku, dla mnie dodanie takiej tytułowej strony i "upodobnienie" rozkładów do prawdziwych służbowych rozkładów jazdy to zwiększenie, choć trochę, realizmu. Teraz nasunęło mi się kolejne pytanie, mianowicie jaką drogę będzie musiał przejść taki rozkład do publikacji jako podlinkowany przycisk "Rozkład jazdy" w "Załącznikach"? Czy ustala to autor scenerii/scenariusza, czy też inne, wybrane osoby, jak np. Ty, Stele czy inne osoby robiące dużo dla MaSzyny?

« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2021, 10:28:17 wysłana przez Rybka »

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwietnia 2021, 10:44:51 »
Cześć ponownie!
Troszkę posiedziałem nad tymi rozkładami i udało mi się stworzyć służbowe rozkłady jazdy dla całego scenariusza baltyk_skm1. W sumie wyszło 25 stron. Moje założenie jest takie, aby osoba, która chce się przejechać danym pociągiem, wydrukowała sobie taki rozkład i nie musiała używać helpera "rozkładowego", ani też przybliżać myszką rozkładu jazdy na ekranie w nowszych składach. Proszę o opinię, czy podobają się Wam takie rozkłady, czy jest sens robić takie też dla scenariusza "baltyk_skm2" i czy jest szansa na publikację takich rozkładów w najnowszej paczce?
Pozdrawiam serdecznie!
PS. Niestety jakość samych rozkładów do końca mnie nie zadowala, korzystałem z systemowego "Narzędzia wycinania", czy znacie jakieś aplikacje do przechwytywania ekranu nie zmniejszające jakości rozkładów?

Jeżeli Twój post jest ostatni, to użyj opcji modyfikuj, zamiast wysyłać kolejny.
Matek123

« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2021, 18:07:33 wysłana przez Rybka »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwietnia 2021, 10:52:43 »
Kiedyś takie robiłem ze stroną tytułową, ale czasu co raz mniej, a widocznie autor scenariusza stwierdził, ze tak upakowane będą lepsze.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwietnia 2021, 10:55:33 »
Być może miał na myśli to, aby nie wykorzystywać zarówno większej ilości papieru, jak i tonera.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Kwietnia 2021, 10:57:39 »
PS. Niestety jakość samych rozkładów do końca mnie nie zadowala, korzystałem z systemowego "Narzędzia wycinania", czy znacie jakieś aplikacje do przechwytywania ekranu nie zmniejszające jakości rozkładów?

Print screen i wycinasz w Paincie.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Kwietnia 2021, 11:03:27 »
Nie cytuj poprzedniej wiadomości w całości.
Z tym będzie trochę więcej roboty, pokombinuje później. Niestety mam laptopa bez klawisza "PrintScreen", więc nie mogę skorzystać z tego sposobu. Dlatego pytałem o aplikacje, te nie wymagają klawisza "PrintScreen".
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2021, 10:08:29 wysłana przez Kogut »

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Kwietnia 2021, 16:53:33 »
Trzymaj w załączniku prawdziwy rj i sobie porównaj. Ja jestem do takich przyzwyczajony i na ten stworzony trochę dziwnie mi się patrzy. Parę rzeczy popraw, ewentualnie używaj tego jako szablonu i będzie dobrze.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2021, 16:54:49 wysłana przez barman_2000 »

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Kwietnia 2021, 17:12:32 »
Dzięki za odpowiedź!
Ja nie tworzyłem tych rozkładów, bazowałem na tych przygotowanych przez Transkeia, sam przed przygotowaniem przeglądałem instrukcję Ir-11, tam w załącznikach są pokazane prawidłowe rozkłady i też zauważyłem kilka błędów, ja przygotowywałem jedynie stronę tytułową, również na bazie tej instrukcji. Spróbuję pokombinować, zmieniając przygotowany przez niego plik pdf na plik edytowalny (docx) i bawiąc się w Wordzie tabelkami, backspacami i innymi narzędziami postaram się jeszcze bardziej urealistycznić rozkład. Wielkie dzięki za przesłanie wzoru, będzie mi się dużo łatwiej pracowało.
Pozdrawiam serdecznie!
PS. Chyba niezbyt łatwo coś takiego dostać, jesteś pewien, że taki rozkład powinien być dostępny publicznie? Wiem, że korzystają z niego maszyniści czy kierownicy pociągów, ale chyba szerszej publice nie można tego udostępniać? Mogę się mylić rzecz jasna.
Na tym się wzorowałem:
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2021, 17:16:13 wysłana przez Rybka »

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Kwietnia 2021, 17:38:52 »
Rozkłady nie są jakimś ściśle tajnym dokumentem, nie ma tam nic szczególnego, po skończonym biegu pociągu wyrzucamy je do kosza. Ciężko dostać bo osobom postronnym przeważnie to nie jest do niczego potrzebne.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Kwietnia 2021, 17:46:49 »
Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości!
Wyrzucacie do kosza? Myślałem, że chowacie do jakiejś szafeczki czy szufladki i następnego dnia maszynista i kierownik biorą ten sam rozkład. Na pewno oszczędność na drukowaniu. ;)
Dla takiego miłośnika kolei to na pewno ciekawy dokument do pooglądania i ewentualnie powieszenia nad biurkiem.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2021, 17:49:53 wysłana przez Rybka »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Maja 2021, 22:38:54 »
Ja kiedyś zrobiłem taki zbiorczy "Wewnętrzny rozkład jazdy" dla wszystkich scenariuszy, do których rozkłady znalazłem. W sumie muszę kiedyś zaktualizować, skoro wyszła nowa paczka :)
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,30892.0.html
Ciężko już ocenić zainteresowanie, bo plik jest na tyle duży, że regulaminowo nie mogę wstawić jako załącznik do wiadomości (musi być jako link do uploadu), ale wersję 001-03 pobrano 336 razy.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maja 2021, 06:06:17 »
Dzięki za odpowiedź!
Dobry pomysł, ale jak by taką paczkę z rozkładami opublikować? Przecież na wybranych scenariuszach jest osobny przycisk do rozkładu i czasami do opisu scenariusza czy WOS-u, ale taką zbiorczą paczkę chyba wypadało by pociąć na każdy scenariusz? Jak uważasz?
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2021, 12:10:19 wysłana przez Kogut »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Maja 2021, 12:23:16 »
Ja to robiłem trochę na wzór tego, co było kiedyś (na PKP, przed podziałem na spółki), czyli takie właśnie "książki" z rozkładami dla wszystkich pociągów na wszystkich liniach danej DOKP lub po prostu dla określonego zbioru linii. Przy czym wtedy był jeszcze podział - te z czerwoną okładką zawierały rozkłady dla pociągów towarowych, a z zieloną dla pociągów pasażerskich. Oczywiście możesz porobić takie małe "paczki" z rozkładami dla poszczególnych scenariuszy z osobna. Takie coś rzeczywiście może być wygodniejsze do otwierania z poziomu startera. Ja po prostu miałem takie założenie, żeby mieć wszystkie w jednej książce ze spisem treści czy nawet jako jeden PDF na telefonie/tablecie i móc łatwo znaleźć rozkład dla danego pociągu, bo nie wszystkie scenariusze mają ten przycisk do pokazywania rozkładu, a w przypadku niektórych (np. z Całkowo SN61 chyba tak jest) w ogóle nie ma nigdzie informacji o kolejnych rozkładach, które dostaje się w trakcie jazdy w okienku pod F2.

Z drugiej strony od czasu wprowadzenia do exe bardzo fajnej możliwości ustawiania czasu startu symulacji trochę zmniejszył się sens robienia takich opracowań (dla mnie przynajmniej), bo jeśli już jechałem, to ustawiałem sobie czas symulacji na rzeczywisty, żeby godzina w symulacji zgadzała mi się z tą na zegarku, a wtedy czasy przyjazdu/odjazdu w rozkładach są też automatycznie zmieniane i przydałby się jakiś program (albo taka funkcja w exe, skoro ono już to robi na potrzeby pojazdów z ekranami wyświetlającymi rozkład?) do automatycznego tworzenia takich ładnych rozkładów jak te w PDFach, ale z już zmienionymi godzinami pod ustawiony czas startu symulacji. Chyba, że chce się iść w jeszcze większy realizm i siadać do komputera (uruchamiać symulację) o takiej godzinie, żeby ta w symulacji zgadzała się z rzeczywistą bez żadnych zmian. Wtedy jest to trochę tak, jakby faktycznie przyjść do pracy na jakiś pociąg, który ma odjazd o konkretnej godzinie, ale takie ładne rozkłady i tak by się przydało porobić dla tych scenariuszy, które mają je tylko w postaci tekstowej.

No i brakuje też WOSów do wielu scenariuszy. Także ogólnie do zrobienia jest jeszcze dużo...

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Nowy służbowy rozkład jazdy na scenerii Bałtyk
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Maja 2021, 12:39:18 »
Cytuj
Ja to robiłem trochę na wzór tego, co było kiedyś (na PKP, przed podziałem na spółki), czyli takie właśnie "książki" z rozkładami dla wszystkich pociągów na wszystkich liniach danej DOKP lub po prostu dla określonego zbioru linii.
Oczywiście, jak najbardziej rozumiem idee.
Cytuj
przydałby się jakiś program (albo taka funkcja w exe, skoro ono już to robi na potrzeby pojazdów z ekranami wyświetlającymi rozkład?) do automatycznego tworzenia takich ładnych rozkładów jak te w PDFach, ale z już zmienionymi godzinami pod ustawiony czas startu symulacji.
To pewnie dałoby się zrobić za pomocą kodu, ale ja się na tym kompletnie nie znam. Ale ponownie zgadzam się z tym, że coś takiego urozmaiciło by symulację.
Cytuj
Chyba, że chce się iść w jeszcze większy realizm i siadać do komputera (uruchamiać symulację) o takiej godzinie, żeby ta w symulacji zgadzała się z rzeczywistą bez żadnych zmian. Wtedy jest to trochę tak, jakby faktycznie przyjść do pracy na jakiś pociąg, który ma odjazd o konkretnej godzinie, ale takie ładne rozkłady i tak by się przydało porobić dla tych scenariuszy, które mają je tylko w postaci tekstowej.
Myślę, że na takie jeżdżenie zdecydowało by się maksymalnie 2% społeczności MaSzyny, ale jeden raz np. w weekend to ciekawa opcja dla wszystkich.
Cytuj
No i brakuje też WOSów do wielu scenariuszy. Także ogólnie do zrobienia jest jeszcze dużo...
Pod tym względem oczywiście, ale już teraz baza taboru (scenerie nieco mniej, poza wyjątkami, tj. Bałtyk, L053) jest genialna. To jest generalnie dość schematyczna i na szerszą skalę trochę nudna robota, to o robieniu rozkładów dla każdego scenariusza, ale dałbym radę to zrobić sam (oczywiście szybciej byłoby, gdyby ktoś mi w tym pomógł, daj znać, czy jesteś chętny do współpracy).
Pozdrawiam!