Autor Wątek:  Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)  (Przeczytany 3363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)
« dnia: 05 Lutego 2021, 20:19:32 »
Hej, szybkie pytanie - czy w jakiejś scenerii mamy możliwość przejazdu jako pasażer w pociągu pospiesznym/osobowym na dłuższym odcinku? Próbowałem w kilku przypadkach, do pociągów prowadzonych przez AI, wstawić tryb passenger to wagonu osobowego, ale w 90% pociąg stoi i nie rusza (tak jakby event startu pociągu AI był przypisany do ruchu pociągu domyślnie obsługiwanego przez użytkownika).
Jeśli próbowaliście odbyć przejazd w tym trybie na dłuższej trasie i udało się to Wam - podrzućcie informację który scenariusz/skład powinienem edytować poprzez starter, aby ruch na scenerii odbywał się bez przeszkód podczas użycia trybu pasażera. Jeśli macie inny sposób na rozwiązanie tego problemu (np. uruchomienie autopilota, przechodzenie między pojazdami etc.) to chętnie przygarnę solucję. ;)

Drobny apel do twórców scenariuszy, aby nie uzależniać wyzwolenia eventów (przejazdu przez scenerię) pociągów AI od tego czy gracz prowadzi pojazd trakcyjny, czy chce polatać w trybie freefly, czy jechać w trybie pasażera.

Z góry dzięki za pomoc.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lutego 2021, 20:24:47 »
Zdaje się, że wszystkie scenariusze transkeia są do tego przystosowane, ponieważ najczęściej jest kilka pociągów do prowadzenia, które możemy wybrać, więc tak czy siak, AI musi prowadzić pociąg. Obsada passenger nie jest wymagana od momentu, kiedy F5 przenosi nas do dowolnego pojazdu. Z tego co pamiętam respiłem się w dowolnym składzie, a następnie klawiszem F5 przechodziłem do wagonu i działało.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1494
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lutego 2021, 20:25:38 »
W zasadzie wszystkie scenerie są przystosowane do jazdy jako pasażer, może z wyjątkiem antyków. Lepiej nie jeździć jako pasażer w składach EZT bo AI głupieje. W starterze wystarczy wybrać wagon i kliknąć START, automatycznie pojawimy się jako pasażer. Jeżeli wagony mają być dopiero doczepione (np. wiele scenariuszy w L053), to ja uruchamiam lokomotywę, włączam autopilota i jak wagony podstawią się w peron to wsiadam poprzez F5.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lutego 2021, 20:37:56 »
W teorii na starym quarku też powinno dać radę, tylko nie jest zalecane w ezt kręcenie się po składzie home/end.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lutego 2021, 20:45:34 »
Wszędzie gdzie bot jest wybudzony na start, lub dostaje komendę wybudzającą. Stare drawinowo, krzyżowa, l61, tarniowo, zwierzyniec Marconiego. Tylko stare bałtyki przez specyfikę sterowania, stare l053 i moczniki przez szczątkowe oskryptowanie, są nieogarnialne dla bota. No i manewrowe dobre/suwałki.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2021, 11:15:56 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lutego 2021, 08:23:07 »
tylko nie jest zalecane w ezt kręcenie się po składzie home/end.

W ramach jednego człony ( ja zawsze dla bezpieczenstwa wybieram silnikowy)  można skakać po przedziałam, byle nie przesiadać sie do drugiego członu. Dodam tylko że EZT jak AI robi zmiane czoła, a my siedzimy jako pasażer to wywala do windows. Tak wiec w dwie  strony nie pojedziemy.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2021, 08:24:40 wysłana przez pozdze »
Łukasz Jachimek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Najlepszy scenariusz do jazdy jako pasażer (passenger)
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lutego 2021, 08:29:55 »
Ten bug z wywalaniem do windowsa już był swego czasu ogarnięty - chociażby wczoraj wieczorem  wybrałem się na przejażdżkę i problemu nie było.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.