Autor Wątek:  Prośba o pomoc rodzinie  (Przeczytany 6255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Prośba o pomoc rodzinie
« dnia: 21 Stycznia 2021, 19:52:39 »
Dobry wieczór użytkownikom
Wczoraj tj: 20.01.2021 mojej bliskiej rodzinie (5 osób, wszyscy przeżyli) spaliła się połowa domu około 3 w nocy i doszło do wybuchu gazu. Dom był budowany przez mojego wujka. Piszę do was użytkownicy w sprawie prośby czy jesteście w stanie jeśli możecie rozesłać dalej tą akcję? Liczy się każda pomoc.

Przesyłam linka do zrzutki. https://zrzutka.pl/egesey

O akcji można przeczytać również tutaj: https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Community/OSP-Wierzchucino-1424646931120069/

Za każdą udzieloną pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Wacław Wolański.
Ps: Jeśli wątek narusza regulamin to proszę o usunięcie go.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline Wowas08

  • Wiadomości: 1
  • Pasjonat kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Stycznia 2021, 07:52:31 »
Przykro mi. Jaka była przyczyna pożaru?

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Stycznia 2021, 09:45:36 »
Niestety nic nie wiadomo, mamy na dworze warunki jakie mamy, odwilż itp. Może to ktoś podpalił, a może elektryka zrobiła zwarcie, albo z pieca coś. Nie jestem w stanie powiedzieć, jeszcze nie dawno byłem to nic się nie działo nikt się nie skarżył na żadne problemy.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Stycznia 2021, 15:00:57 »
Pierwsze kroki skierowałbym raczej do ubezpieczyciela a nie na forum symulatora :|

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Stycznia 2021, 23:38:15 »
Tutaj również kłania się problem, z domu nic nie zostało, wszystko zalane, jutro jadę pomóc rozbierać cały dom, ubezpieczony nie był niestety, a budowany był jakoś 12 lat temu więc no rodzina załamana i domownicy nie mogą dojść do siebie w tym wujek który budował sam to wszystko i nagle jednej nocy się spalił dach nad głową, siedział przez całą noc i dzień i nie miał siły na cokolwiek. Dlatego też kieruje się wszędzie gdzie można, nawet trochę po znajomości do SKM do wyższych stanowisk. Instagramy, proszę różne osoby znajome i najbliższe o udostępnienie na FB, licytacje są również założone i każdy użytkownik może wylicytować przedmiot jakiś wystawiony i pieniądze idą na odbudowę domu.
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2021, 23:41:09 wysłana przez wacek12321 »
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Stycznia 2021, 12:01:44 »
Może idź do lokalnej telewizji, ewentualnie napisz maila nawet do tych największych stacji. Pewnie przyjechaliby z kamerą, ale takie działanie zawsze zwiększy Wam zasięgi. Spokojnie do tych 100 000 zł byście dobili po kilku dniach. To jest na pewno ogromna tragedia, ale bardzo ważne jest, że wszyscy żyją. Dom zawsze się da odbudować, czy przeprowadzić w inne miejsce i zacząć od nowa.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Stycznia 2021, 12:10:13 »
Pierwsze kroki skierowałbym raczej do ubezpieczyciela a nie na forum symulatora :|
Aż mi się nie chce komentować takiego poziomu znieczulicy. Ubezpieczenie jest na określona kwotę, poza tym pieniądze nie są od razu wypłacane. Liczy się przede wszystkim pomoc doraźna.
« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2021, 14:15:32 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Stycznia 2021, 13:27:09 »
Nie raz pokazaliśmy, że na forum można liczyć na wsparcie. Obojętne czy finansowe czy choćby modlitwą. Nie widzę w tym nic złego, że kolega się do nas zwrócił. Nie jest to żaden przymus, tylko prośba. Jestem strażakiem w OSP i wiem jak wygląda sprawa z ubezpieczycielami. Tak jak napisał kolega @EU40, na pieniądze można czekać i czekać, a koniec końców często wypłacona kwota nie pozwala na całkowity remont domu czy zakup potrzebnego do życia sprzętu. Pozdrawiam

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Stycznia 2021, 22:46:05 »
Niestety no ale dzisiaj byłem i jutro będę dalej pomagał przy rozbiórce domu bo nic się nie nadaje, cały dom idzie precz totalnie.
@MaciejZ dokładnie, nikogo nie zmuszam, nie mam zamiaru nawet zmuszać, po prostu napisałem.
« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2021, 22:47:40 wysłana przez wacek12321 »
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Stycznia 2021, 00:37:20 »
Cytuj
Aż mi się nie chce komentować takiego poziomu znieczulicy
Dlaczego znieczulicy? To jest jedyna sensowna rada jak na razie :( Znaczy byłaby, bo państwo zapomnieli się ubezpieczyć :(

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Stycznia 2021, 20:08:30 »
Na ile wyceniasz kwote, jaką poszkodowani otrzymają od ubezpieczyciela? W dodatku po zbadaniu sprawy przez rzeczoznawcę..
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Stycznia 2021, 21:14:17 »
Znaczy byłaby, bo państwo zapomnieli się ubezpieczyć :(
Albo dom nie spełniał wymagań, żeby można było ubezpieczyć. Zwrot "państwo zapomnieli się ubezpieczyć" bez rozeznania sytuacji jest moim zdaniem mocno nie w porządku.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Stycznia 2021, 08:19:22 »
Nie każdy dom się da ubezpieczyć. I ciężko było załatwić ubezpieczenie bo już na ten temat z wujkiem rozmawiałem no ale już go nie będę zamartwiał jak ma dobre plany na budowę i wszystko zaplanował sobie i ma zrobiony plan nowego domu to bardzo dobrze.
Dom był na takiej metalowej ramie więc wydaje mi się ale metrażem podchodził pod dom letniskowy coś w okolicach 30 metrów kwadratowych.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Stycznia 2021, 18:54:02 »
Kolego, jak zrzutka będzie aktualna jeszcze powyżej 10 lutego to i ja się chętnie dorzucę. Teraz bym coś wrzucił ale jestem przed wypłatą i mnie remonty, opał itd pochłonęlo trochę w tym miesiącu. Roześlę znajomym mikolom te zrzutke więc może uda się coś uzbierać.

Kilka lat temu byłem świadkiem pożaru domu ubogiej rodziny. Pożar im strawił wszystko. Ubezpieczenia nie mieli, nie mieli gdzie pójść nawet. Lokalna parafia udostępniła tym pogorzelcom nieużywaną przy kościele plebanie. Jeden ksiądz ma w tych okolicach trzy kościoły. Legnicka Kuria przekazała tej rodzinie na użytek całą plebanie. Następnie mieszkańcy się spięli i wzięli się za remont. Dozgonnie mogą tam mieszkać. Na pewno w tym przypadku znajdzie się wiele pomocnych ludzi a każda forma pomocy jest sensowna. Pozdrawiam !

SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8