Autor Wątek:  Multiplayer w Symulatorze MaSzyna  (Przeczytany 5704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barti94

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« dnia: 20 Grudnia 2020, 21:30:10 »
Witacie. Od miesiąca spędzam dużo czasu w Symulatorze MaSzyna. Zaciekawiły mnie narzędzie pozwalające odbywać różne trasy w kilku graczy, jednak kompletnie nie wiem jak to z tym jest i z czym to się je :D Czy trzeba jakieś dodatkowe programy instalować? Na jakiej zasadzie to działa? Czy istnieją stałe serwery na które można wejść ? Czy może wyżej wymienione odpowiedzi znajdę w jakimś innym symulatorze? Jeśli tak to jakim. Proszę o pomoc i wytłumaczenie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudnia 2020, 21:37:29 »
1. Nie trzeba nic instalować, wystarczy w pliku eu07.ini dodać wpis (odpowiednio dla serwera i pozostałych użytkowników):
-- wpis w ini network.server tcp 0.0.0.0:port (gdzie port to np. 42424) powoduje uruchomienie symulatora w trybie serwera, komunikującego się na podanym porcie
-- wpis w ini network.client tcp X.Y.Z.W:port (gdzie X.Y.Z.W to adres IP działającego serwera przyjmującego połączenia na podanym porcie) powoduje uruchomienie serwera w trybie klienta, łączącego się z serwerem o podanym adresie
2. Maszyna u pierwszego użytkownika działa w trybie serwera i stanowi główną symulację, natomiast u pozostałych dołącza się do niego i próbuje odtworzyć to, co tam się dzieje. Ważne jest, aby wszyscy wykorzystywali tę samą wersję maszyny, scenerii itd. Najlepiej do tego wykorzystywać czystą paczkę całościową.
3. Nie ma stałych serwerów, użytkownicy tworzą je sobie we własnym zakresie.
4. Obawiam się , że inne symulatory nie mają w sobie odpowiedzi na pytania dotyczące maszyny.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Stycznia 2021, 14:01:29 »
Jakie są szanse działania tego przez internet?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Stycznia 2021, 14:12:15 »
Taki same jak po lanie, tylko znacznie prędzej się zdesynchronizuje.
Mój kanał youtube

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Stycznia 2021, 14:38:14 »
No własnie to jest moja obawa. Opalimy Całkowo a po 10 minutach każdy będzie jechał osobno :)

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Stycznia 2021, 17:44:53 »
Taki same jak po lanie, tylko znacznie prędzej się zdesynchronizuje.
Powinno dzialac tak samo -- wszystkie ramki "obowiazuja" dopiero po otrzymaniu ich i rozeslaniu przez serwer, to ze sobie wciskasz klawisze na lokalnym kliencie nie wplywa na symulacje dopoki serwer nie postawi na tym swojego stempelka. Czyli w przypadku wolnego lacza moze pojawic sie zauwazalny lag w reakcji na klikniecia i ogolnie jakas tam czkawka ze wzgledu na mniejsza plynnosc odbioru pakietow, ale synchronizacje powinien trzymac.
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2021, 17:46:51 wysłana przez tmj »

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia 2021, 08:26:08 »
Wypróbujemy :)

--

Wypróbowaliśmy. Przez Hamachi, przy pingu 70ms nie dało udało nam się pograć nawet na ec_dobre, od razu w logu klienta leci "net desync". O ile jeszcze na komputerze-serwerze było widać akcje gracza-klienta, to na odwrót nic.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2021, 19:49:13 wysłana przez Czarodziej »

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Stycznia 2021, 21:33:09 »
Kiepskie połączenie nie będzie powodować desynców, co najwyżej lagi i kiepską wydajność.
Desynce są powodowane przez: a) bugi w exe, b) użycie innego exe u klienta i serwera, c) inna zawartość paczki

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Stycznia 2021, 21:47:30 »
Mhm. Chwastow ogolnie chyba byc nie powinno, bo nie kojarzy mi sie zeby doszly jakies nowe elementy oparte na RNG od czasu gdy byl dzialajacy multiplayer, ale odmienne wersje exe i/lub plikow pojazdow moga dac taki efekt -- wystarczy ze ktorys .mmd jakiegos pojazdu bedzie mial jeden losowy zestaw dzwiekow wiecej, zeby wszystko sie rozjechalo.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2021, 21:54:21 wysłana przez tmj »

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Stycznia 2021, 22:28:44 »
Obaj zainstalowaliśmy 20.09 na czysto, przeklikaliśmy ustawienia, by były jak najbardziej podobne (chyba tylko rozdzielczość ekranu się różniła, no i bindy do klawiatury i gamepada u mnie), nie wiem, co jeszcze mogliśmy zrobić. Następnym razem, jak będę w Polsce, to spróbuję zabrać laptopa i przejść się do niego osobiście. Jak będziemy w jednym pokoju i z kabelkiem, to łatwiej będzie diagnozować.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2021, 22:31:25 wysłana przez Czarodziej »

Offline Mati172-

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 4
  • Trains! (=
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwietnia 2021, 19:36:18 »
Mam pytanie czy działa to na wersji 20.04? Bo Miałem wersje Maszyny 20.09 i spróbowałem ale jak włanczałem scenerie to wywalało i sie nie  ładowała mapa.Dlatego Zainstalowałem wersje 20.04 gdzie jest rainsted, a w nim se moge być dyżurnym i to działa, ale tylko jednoosobowy dr.Chciałem pograć ze znajomym w pobliżu ale nie było go widać na scenerii i tylko niewiem jak to zrobić aby to działało.Oczywiście Utworzyłem RS na scenerii TD i połączyły sie dwaj użytkownicy. ;)

Proszę poprawić pisownię. @Stele
Rainsted nie miał tylko komunikacji z jednym klientem lokalnym po windowsowym wmcopydata? To technologia porzucona lata temu. Wsparcia raczej nie znajdziesz. Walcz z komunikacją po tcp na aktualnej wersji.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2021, 00:01:51 wysłana przez Stele »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Multiplayer w Symulatorze MaSzyna
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwietnia 2021, 10:21:18 »

Rainsted nie miał tylko komunikacji z jednym klientem lokalnym po windowsowym wmcopydata? To technologia porzucona lata temu. Wsparcia raczej nie znajdziesz. Walcz z komunikacją po tcp na aktualnej wersji.

Mogło być więcej klientów, ale jedynie SRK było synchronizowane.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.