Autor Wątek:  Sceneria SDR  (Przeczytany 7695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Sceneria SDR
« dnia: 31 Października 2020, 12:02:50 »
Witam czy ktoś może reaktywuje starą scenerie SDR ? Wczoraj naszła mnie ochota zaglądnąć do niej i trochę poprzestawiać to i owo. Dobudowałem nieco budynków w Strzęsowcu ( budynek dworca PKP i dw PKS ) Wstawiam aktualnie wiaty peronowe, ogrodzenia, pola, roślinność - ogólnie zabudowa aby to jakoś wyglądało i nie było pustyni w rejonie Strzęsowca. Wiem jak składy wymienić na nowsze ( tamte nie są spójne z nową Maszyną ) Dwa z nich są już wymienione ( robie je na podstawie starych oryginalnych składów ) Wstawiłem tez przystanki autobusowe - chciałbym tam puścić jakieś linie i samochody aby tchnąć życie w tą scenerie.  PS. na razie 1 screen , bo trzeba  porobić pierw otoczenie aby to jako tako wyglądało. Na ten czas poustawiane jest z grubsza kilka rzeczy ale trzeba je dopasować zrównać itd. Wiem, ze ta sceneria to starocie, ale może uda się cos z niej zrobić. Quark w końcu też trup a reanimacja trwa ;)  Nie znam autora lub autorów tej scenerii, ale jeśli jest tu to prosił bym o odzew, bo nie wiem czy se tak bezkarnie mogę grzebać w tej scenerii bez wiedzy twórcy/twórców tego projektu.
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2020, 12:14:57 wysłana przez M79r »

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Października 2020, 12:18:57 »
Szczerze nie kojarzę tej scenerii dlatego zapytam czy tory są płaskie czy sceneria ma jakiś profil pionowy?
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października 2020, 12:29:42 »
Sceneria jest górzysta dość długa ( na oko 60 - 80 km ) Tory nie są płasko są jakieś wzniesienia Ogólnie trasa jest dwutorowa przystosowana do ruchu expresowego. Ale są też odcinki gdzie spokojnie dało by się wstawić jakieś zakłady fabryki itp. Tak aby można było towarowymi pojeździć. Bocznic trochę jest. W sieci jest filmik z tej scenerii SDR 19 Więc można podglądnąć jak to wygląda oryginalnie. https://eu07.pl/download/scenerie/strzesowiec.html
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2020, 12:42:14 wysłana przez M79r »

Online HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października 2020, 12:31:27 »
Może pozostaw na ten czas te dworce PKS bo model autobusów wygląda tragicznie.

Uczę się modelować (idzie mi mozolnie) ale robię jakieś proste ciężarówki i autobusy. Jak się nauczę to wymodeluję jakieś porządne busy i autobusy.

Sam scenerii nie znam i nigdy o niej nie słyszałem. Jestem ciekawy jej historii.

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2020, 15:07:32 »
Dalej posiadam SDR18 i ostatnio nawet z ciekawości odpaliłem na starej paczce.
Strzęsowiec - Karpice, Czerwic - Krętoszyn, Karpice - Wostrzewo. Sceneria z paczek została chyba usunięta jak wyszła 2011 jakoś tak.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2020, 21:57:53 »
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,3140.0.html

Oryginalny watek, autorem jest Paweł-1987, usuniete konto na forum. Z tego co pamietam, torowisko jest calkiem plaskie, gory to tylko uksztaltowanie terenu na paru jednotorowych odnogach.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Października 2020, 22:11:33 »
Sceneria jest górzysta dość długa ( na oko 60 - 80 km ) Tory nie są płasko są jakieś wzniesienia

Przejrzałem scenerię...gdzie tam masz górzyście? Tory są całkiem płasko - porażka. Według mnie szokoda czasu na "zabawy" tą scenerią. 
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopada 2020, 11:33:13 »
Do Air. Fakt płasko, ale pierw po widoku gór w oddali, wydawało by się że tory płasko nie będą. A jednak płasko. Na trasie bardzo pustynnie, ale  Strzęsowiec zdążyłem już zabudować i 2 stacje dalej. Nęci mnie pytanie dla czego nie warto wg Ciebie ?

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopada 2020, 12:42:05 »
MaSzyna jest symulatorem który ma na celu jak najlepsze odwzorowanie realnego prowadzenia pociągów. Jazda po płaskim torze ma niewiele wspólnego z rzeczywistością ponieważ płaskich dłuższych odcinków w realu nie ma. W maszynie na płaskim torze można się rozpędzić do rozkładowej, ustawić odpowiedni prąd i nic nie ruszając jechać dalej ze stałą prędkością ile się chce... godzinę, dwie... W rzeczywistości to nie jest możliwe. Więc uważam że nie warto tracić czas na takie trasy, zamiast tego skupić się na sceneriach z profilem pionowym torów. Przykładowo kolega JAN21 który tworzy super realną scenerię (L61) napisał "...Do pomocy przy mojej części przyjmę każdego chętnego..."
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,32626.0.html
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 12:43:39 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopada 2020, 13:41:41 »
Witam czy ktoś może reaktywuje starą scenerie SDR ?
Nikt nie reaktywuje. Możesz ty spróbować, ale po pierwsze - z badziewia miecza nie ulepisz, po drugie - są inne projekty w które się możesz zaangażować. Jest Kaliska, jest wyżej wspomniana L61 do Koniecpolu. Po co się zajmować scenerią, którą chyba lepiej zrobić od nowa, kiedy można nam pomóc w obecnych projektach? Jesteśmy otwarci na współpracę ;)

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopada 2020, 19:41:04 »
Też jestem otwarty, jest jednak jedno ale. Nie znam się aż tak jak wy na budowie. Jednak podglądając scenerie z grubsza wiem co i jak a nie dawno nie wiedziałem nawet jak grunt wstawić :D Tymczasem na screenach przesyłam co wyskrobałem na SDR.

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopada 2020, 19:47:31 »
Ja między polem a torami posadziłbym trawkę czy coś w ten deseń. :P

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3467
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopada 2020, 19:52:30 »
A ja nie stawiałbym czterech identycznych baraków Tauronu obok siebie, tak samo nie stawiałbym dziewięciu identycznych domków ustawionych od linijki, i tak samo nie stawiałbym sześciu identycznych pomarańczowych bloków obok siebie.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopada 2020, 20:18:05 »
Z perspektywy użytkownika, który powoli przebija się przez poradniki i może kiedyś uda się zrobić "cokolwiek"

1) Każda nowa sceneria to coś fajnego nawet jeśli jest płaska jak stół. Trudno. Ale zawsze to większy wybór. Pytanie - czy całość będzie zelektryfikowana, czy część to będzie bezdrucie? Im bardziej zróżnicowana, tym lepiej - ciekawsze i bardziej różnorodne misje. Na przykład pośpieszny na głównej magistrali, który ma dołączaną w połowie grupę wagonów z innej stacji, czy wielogrupowe towarowe. 
2) Domki faktycznie wyglądają słabo ustawione tak od linijki - wystarczą nawet przy samej drodze, żeby pokazać ze tu jakieś osiedle jest. Jak stoi 9 i tworzy osiedle, można by pociągnąć jakieś drogi pomiędzy nimi.
3) Na obrazku "lipnica" widać w oddali jakiś duży budynek - może lepiej wyglądałby obok elewatora?
4) Przy fabryce tych chłodni kominowych jest trochę dużo. Tak duży obiekt aż prosi się o bardziej rozbudowany układ torowy.
 

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopada 2020, 20:28:59 »
Koledzy wyżej dobrze piszą, żeby z tej scenerii coś wyszło to trzeba by praktycznie całość zrobić od nowa. Samo wstawienie domków i drzewek na zieloną pustynie składającą się z może 1000 tri niema żadnego sensu. Już było dużo prób ratowania tras z przed 10 lat i nic z tego dobrego nie wyszło, no może poza zakiszonym Jelitkowem, któremu też dużo brakuje, głównie sensownego profilu pionowego. Zamiast marnować czas i siły na takie stare lumpy, można poprawiać Kaliską albo dekorować L61.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopada 2020, 20:59:57 »
Rownie dobrze ta sceneria może być jako tzw poligon doświadczalny.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Listopada 2020, 21:08:38 »
Kiedyś z sentymentem wspominałem "Bochnię" i to była wówczas fajna, prosta i przyjemna sceneria, ale na poziomie "programowym", który odbiega od dzisiejszych możliwości o 15 lat wstecz. Dziś są inne standardy. Poza tym koledzy tworzący scenerie i robiący poprawki są już bardziej obeznani z D1, E1, czy R1, co powoduje, że szlak jest inaczej oznakowany, wyprofilowany i semafory, czy To oraz Sp stoją raczej tam, gdzie być powinny. Pojawiły się też Top'y, a to pokazuje znak czasu.
SDR też pamiętam, ale tam było chyba sporo ciasnych tramwajowych łuków i semafory nie były chyba dobrze ustawione. Coś kojarzę, że tam po raz pierwszy jako AI pojawiła się maszyna ET21.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopada 2020, 21:52:41 »
Koledzy wyżej dobrze piszą, żeby z tej scenerii coś wyszło to trzeba by praktycznie całość zrobić od nowa. Samo wstawienie domków i drzewek na zieloną pustynie składającą się z może 1000 tri niema żadnego sensu. Już było dużo prób ratowania tras z przed 10 lat i nic z tego dobrego nie wyszło, no może poza zakiszonym Jelitkowem, któremu też dużo brakuje, głównie sensownego profilu pionowego. Zamiast marnować czas i siły na takie stare lumpy, można poprawiać Kaliską albo dekorować L61.

Dodaj do tego Bałtyk który też ma swoje lata, jest prosty sam w sobie i wyszły na nim SKM i Euro2012 i system informacji pasażerskiej itd.
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopada 2020, 22:08:01 »
No ja ta scenerie tak na próbę wziąłem, bo nie chciał bym  na innych, już zrobionych typu L053 coś spinkolić :) Jest to moje raczkowanie w tych tematach. Ogólnie kilka scenerii mamy "wiekowych" wspomniane SDR, czy 546, Quark (przeżywający swoją drugą młodość) Jeździłem na niej za czasów Mechanika jeszcze z Testowem. Pamiętam jeszcze jakąś trasę górską  1 i 2 torową (pośpiech  na niej jeździł) Nazwy nie pamiętam.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 22:17:43 wysłana przez M79r »

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopada 2020, 22:10:53 »
Koledzy wyżej dobrze piszą, żeby z tej scenerii coś wyszło to trzeba by praktycznie całość zrobić od nowa. Samo wstawienie domków i drzewek na zieloną pustynie składającą się z może 1000 tri niema żadnego sensu. Już było dużo prób ratowania tras z przed 10 lat i nic z tego dobrego nie wyszło, no może poza zakiszonym Jelitkowem, któremu też dużo brakuje, głównie sensownego profilu pionowego. Zamiast marnować czas i siły na takie stare lumpy, można poprawiać Kaliską albo dekorować L61.

Dodaj do tego Bałtyk który też ma swoje lata, jest prosty sam w sobie i wyszły na nim SKM i Euro2012 i system informacji pasażerskiej itd.
Bałtyk ma trochę profilu pionowego, ta sceneria nie ma. Ta sceneria nadaje się do zrobienia od nowa.Dekorowanie tej scenerii to IMHO strata czasu. Jak chcecie dekorować scenerie - to wykażcie się na L61 Częstochowa - Koniecpol.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 22:12:30 wysłana przez Hubertnator23 »

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopada 2020, 22:57:43 »
Pamiętam jeszcze jakąś trasę górską  1 i 2 torową (pośpiech  na niej jeździł) Nazwy nie pamiętam.
Linia 139 - ta trasa miała super układ torowy, zgodny z rzeczywistością,  sporo pod górę się ciągnęła. Jeśli ktoś chce starocie przywracać to L139 byla by na pewno warta tego. Wielka szkoda że gdzieś przepadła... ☹️
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 23:02:57 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopada 2020, 23:41:33 »
Nie przepadła. Jest na stronie@Ra. Jeszcze niedawno ja rozwijał. Na stronie jest wersja z 13 lutego tego roku.
http://rainsted.com/warsztat/MaSzyna_20.01/
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 23:54:26 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Listopada 2020, 17:00:06 »
Dzięki - rzuciłem okiem i robi nawet w takiej formie niesamowite wrażenie. Mam nadzieje że kiedyś będzie dostępna w pełni ukończona.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Listopada 2020, 20:21:46 »
A ja tak tylko dopowiem swoje - mam taką chrapkę na zrobienie trasy, od 2 lat leży w głowie, układy stacyjne, bocznic itp., ale po prostu... Jak chce ruszyć to rozkładam ręce. Żeby był jeszcze rozsądny edytor gdzie można ukształtować teren i położyć na nim tory (z nachyleniami). Zrobiłem w OMSI Projekt Szczecin, 2 lata siedzenia w edytorze, ale jak ma się narzędzie i zapał to się leci.

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Sceneria SDR
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Listopada 2020, 13:02:01 »
Chrapkę tez mam, nawet projekt w głowie. Jednak nie do końca wiem jak się za to zabrać,  gdyż nie mam jeszcze takich zdolności jak koledzy, którzy zrobili fajne trasy. Wiadomo maniane odwalić to nie w Maszynie. Tu trzeba mieć odpowiednią wiedze co i jak, której nie posiadam. 
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2020, 13:05:38 wysłana przez M79r »