Autor Wątek:  EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu  (Przeczytany 2409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grigori

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« dnia: 04 Października 2020, 00:46:42 »
Cześć,

przeglądając ostatnio sieć trafiłem na filmik, który przypomniał mi czasy dzieciństwa, a konkretnie pewną intrygującą mnie wówczas rzecz / zjawisko. Chodzi o zjawisko głośnego stuku / uderzenia w czasie ruszania EN57. Zjawisko  to słychać na przykład na poniższym filmie w 37 sekundzie:


Zawsze nurtowało mnie pytanie co to takiego może być - tym bardziej, że nie każdy skład jakim podróżowałem cierpiał na taką przypadłość. Dźwięk ten jest strasznie głośny i objawiał się za każdym razem, gdy pociąg ruszał i przejechał kilka metrów. Zawsze po ruszeniu występował też tylko raz - wydaje mi się, że aż do kolejnego zatrzymania. Czy ktoś z Was wie co to może być i jaka może być tego przyczyna? Niestety nie udało mi się tego rozwiązać korzystając z google'a.

PS Nie jestem kimś mocno powiązanym z koleją lub znającym się na mechanice kolejowej - jednak filmik rozbudził moją niezaspokojoną z dawnych lat ciekawość :)

Offline gravition

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 82
Odp: EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Października 2020, 00:49:36 »
A to nie czasem kierpoć zamyka drzwi zaraz za kabiną maszynisty standardowym pierd*lnięciem?

Offline Grigori

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Października 2020, 00:52:45 »
Kurcze w przypadku tego konkretnego filmu by nawet pasowało :) Jednak wydaje mi się, że to nie do końca tłumaczy faktu powtarzania sie tej sytuacji przez całą podróż - tym bardziej, że kierownik porusza się po składzie w trakcie podróży i nie zawsze stoi przy tych drzwiach.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Października 2020, 00:56:45 »
Załącza się blokada drzwi.

« Ostatnia zmiana: 04 Października 2020, 01:12:32 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Grigori

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EN57 - jednorazowy stuk / uderzenie przy ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Października 2020, 18:55:27 »
Haha - dzięki! Wiedziałem, że można na Was liczyć! Pozdrawiam!