Autor Wątek:  SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP  (Przeczytany 48391 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3740
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #90 dnia: 14 Stycznia 2023, 12:53:16 »
'Full game release' to raczej już nie jest EA.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #91 dnia: 14 Stycznia 2023, 12:56:31 »
Ale gra została wydana w wersji wczesnego dostępu. Nikt tego nie ukrywa. Jak się chce grać w wersję ostateczną, to co za problem poczekać i wtedy wydać te 150 zł za pełną wersję gry?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #92 dnia: 14 Stycznia 2023, 13:01:13 »
Na tym jakby polega EA?
na zdzieraniu kasy?

Offline robert357

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 167
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #93 dnia: 14 Stycznia 2023, 13:09:58 »
Problem jest taki, że za wyjątkiem strima Q&A nie było mówione zbytnio o EA. Nawet roadmapa pokazuje że po playtestach jest "full release". Już nie mówiąc o tym, że cena ma się nie zmienić po wyjściu z EA, a sami deweloperzy na forum coś tam pisali, że EA jest po to by "wyłapywać błędy". Czyli wydłużone playtesty ale tym razem trzeba kupić dostęp do nich. Misji SP jak na lekarstwo (doszły ledwie trzy, bo dwie są po prostu ze zmianą kierunku). Myślą nad DLC z Niemcami a nawet nie wiadomo czy ETCS będzie... Więc no tak sobie to wyszło. Nic tylko czekać i mieć nadzieję, że będzie to rozwijane.

Offline Marcin E2rD

  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
    • http://ag.bocznica.org/
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #94 dnia: 14 Stycznia 2023, 14:47:13 »
Dzień dobry. Wczoraj został wydany SimRail. Niestety w formie Early Access.


Cena: 150zł.

Ja tam widzę 135zł.

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Stycznia 2023, 15:02:02 »
Ja tam widzę 135zł.
Bo na jakiś czas po uruchomieniu Early Access jest -10% zniżki. Co nie zmienia faktu że cena rynkowa to 150zł.

Komunikacja jest dla twórców ogromnym problemem, co najbardziej było widać wczoraj przy premierze. Na steamie była ustawiona godzina 14:00 jako wydanie gry, a dzień wcześniej na facebooku napisali że "do zobaczenia jutro wieczorem". O 14 ani czasu polskiego, ani UTC gra nie wyszła, ostatecznie zdaje się o 17:30.
Mimo że jest warszawska średnica, wymodelowane Powiśle, Stadion, to nie ma Śródmieścia i jedynie KM1 jeździ przez Centralną.
Mnie osobiście najbardziej boli fakt że po fazie playtestów, gdzie była do ogrywania mapa Katowice - Opoczno, w Early Access dodali resztę trasy, do Warszawy Wschodniej, nie udostępniając żadnych nastawni, więc sterować ruchem można tylko w północnej części trasy.
Mimo wszystko kupiłem, bo ze znajomymi fajnie się gra, ale jakbym nie miał z kim grać, to żeby kupić dla singla albo mocno okrojonego multi (brak manewrów, brak ETCS i utrudnione prowadzenie Pendo 200km/h, cyrki z silnikiem graficznym) to tak średnio.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #96 dnia: 14 Stycznia 2023, 15:25:15 »
Jakby ktoś uważnie czytał i śledził informacje to by wszystko wiedział. Najbardziej dziwi mnie płakanie narzekaczy, że nie ma tras do Poznania, Gdyni, Berlina i Pekinu, że nie ma kibla, byka, że nie można sobie ustawić składu, wybrać pogody, czasu. Wszystko było wiadomo wcześniej, łącznie z ceną. Udostępniono wczesny dostęp, co też było wiadome, a każdy użytkownik z IQ powyżej 30 wie, że taka wersja może zawierać błędy. Kupiłem, przejechałem się, odczucia mam mieszane. Bardziej przypomina to grę niż symulator. Bez pomocy ciężko jeździć, bo po pierwsze nie znam szlaku, po drugie, semafory są słabo widoczne z daleka, ale ta pomoc zwalnia całkowicie z myślenia i obserwacji szlaku. Graficznie jest faktycznie super - jak choćby efekty światła w nocy - tu naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. Spodziewałem się natomiast trochę lepszych dźwięków. Dźwięki częściowo są z MaSzyny, ale mam wrażenie jakby wybrano jedne z najgorszych.
Ogółem: fajna gra, fajnie że możemy pojechać pendolino, trasy i grafika jak najbardziej na plus. Na minus dźwięki i fizyka jazdy. Jak dla mnie - odskocznia żeby odpocząć od MaSzyny, ale jej na razie nie zastąpi.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #97 dnia: 15 Stycznia 2023, 01:07:19 »
Orientuje się ktoś czy w obecnej wersji EA (lub przyszłej full release) będzie możliwość zakładania prywatnych serwerów (coś jak poczekalnia w matchmaking w innych grach na Steam)?

Offline Łukasz-O

  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Stycznia 2023, 02:37:30 »
Witajcie.
Niestety ale dno kompletne. To nie jest symulator tylko gra.
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
Grafika na wysokim poziomie ale dźwięki i fizyka leżą na dnie. 
Dwa lata oczekiwań i zrobiono gówno. Gdyby nie grafika, to porównałbym to do Maszyny sprzed 10-ciu lat - na korzyść oczywiście Maszyny.
W trybie pojedynczego maszynisty zero życia na szlaku. W trybie multi się nie wypowiem, gdyż wejście na serwer w moim przypadku graniczy z cudem. Zero wsparcia od strony dewelopera aby ten problem rozwiązać.  Lepiej zablokować konto na forum niż się wypowiedzieć.

Reasumując - wydałem ponad 130zł za grafikę i nic poza tym.  Play testy działały lepiej... Do tego dopiero po zakupie poinformowano o wczesnym dostępie. Po chłopsku wcisnęli niedopracowane demo za kasę i chcą zgłaszania błędów. Szkoda, że zgłaszane błędy mieli w dupie w fazie testów.
Moim zdaniem porażka.   
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2023, 02:47:03 wysłana przez Łukasz-O »

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Stycznia 2023, 07:01:28 »
Ja nie mogłem sprawdzić tego produktu osobiście, słyszałem tylko filmik na youtube, ale wydaje mi się, że mają skopany system zarządzania dźwiękami. Słyszałem elfa i mam wrażenie, że jako sprężarkę główną wzięli dźwięk tej pompy do napełniania systemu pantografów.  Nie słyszałem runningnoise ani urządzeń kabinowych. Czy ktoś mógł by tym przejechać bez gadania youtubowego i z wyjściem na zewnątrz o ile taka możliwość jest? Ciekawe z jakich dźwięków zrobili pendolino, bo unas takich nie było.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #100 dnia: 15 Stycznia 2023, 10:37:59 »
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
A czego się spodziewałeś, jak w moderacji siedzi część osób co w TD2 - metody uciszania takie same :D

Co do samego symulatora, miałem okazję pograć w Playtest i mam mieszane uczucia. Wiem, że kilka osób stąd jest zaangażowanych w projekcie, część osób, które znam osobiście również i wypowiadanie się negatywnie nie jest dla mnie komfortowe. Więc może najpierw zacznę od plusów:
- pomysł na samą rozgrywkę, tak jak wyglądało to w Playtestach, że wchodzimy na pociągi, które jeżdżą już po mapie i przejmujemy od AI - petarda, zawsze mamy generowany ruch, nie ma graczy a chcesz po dyżurować np. nocą? Elegancko, pociągi jeżdżą jak w ISDR,
- graficznie również na plus, przytemperowałbym niektóre kolory, bo większość rzeczy jest za jaskrawa, zbyt czysta, świeci się okropnie, ewidentnie ktoś to przejaskrawił wszystko, a suwaczki w ustawieniach niewiele pomagają. Natomiast modele pojazdów - fajnie to wygląda, widać, że się przyłożono,
- dyżurowanie bez osobnych programów, komunikacja również wewnątrz gry - super,
- dużo osób narzeka na optymalizację nawet na lepszych sprzętach, u mnie stabilnie, wszystko na full na RTX2060, Ryzen 3700x, żadnych przycięć. Może kwestia tego, że dużo osób ma już po prostu syf na tych swoich maszynach?

I chyba to by było na tyle z plusów, lecimy minusy:
- nie grywalny pulpit kostkowy na czas Playtestu, pełno dziwnych błędów na SCSie,
- brak urozmaicenia, manewrów, rozłączania składów, ładunków dla wagonów itp. przepuszczamy pociągi z lewej na prawą i odwrotnie. Szał, jak puścimy pociąg przez tor dodatkowy,
- pełno bugów graficznych, przenikających roślinności i lewitujących, przewodów NN/WN przechodzących pod siecią trakcyjną, spadające samochodów z wiaduktów, wjeżdżające na przejazd pomimo zamkniętych zapór, pełno dziur w obiektach - brak kolizji i wpada się pod ziemię,
- niepoprawna praca SSP,
- zbugowane AI na dyżurkach, nie radziło sobie z większą ilością pociągów,
- za długie scenariusze w EA, w realu jak mam służbę, gdzie jadę ciurkiem ponad 3h woła o pomstę do nieba, a gdzie siedzenie tyle przed ekranem... przydałoby się coś krótszego,
- podczas Playtestu wyłapano multum błędów na takim krótkim odcinku trasy, nawet nie chce wiedzieć, ile jest na całym aż do Warszawy...
- miasta, wsie, lasy i pola, widać że to wszystko generowanie, od tak żeby było, zero zróżnicowania, kilka charakterystycznych obiektów, reszta kopiuj/wklej, kompletnie nie czuć klimatu Polski. Screeny i filmy na Fb/YT robione w najlepszych miejscach. Innych takich miejsc na pewno nie spotkacie nigdzie indziej,
- generalnie zero jakieś rozrywki i zabawy, mamy symulatory gdzie można porządnie pojeździć/po dyżurować, tutaj chociażby na Playtest nie wiem jaki był cel. Ot tak zasiadasz za kołem i lecisz bez konkretnego celu. Lepiej się bawiłem pierwszy raz w TD2 gdy były tylko stacje Buk, Cis, Grab, Ligota, z trzema budynkami na krzyż, lokomotywa EU07 i kwadratowy Impuls, niż w SimRailu, serio.
- projekt, który chce mieć status symulatora i równolegle tworzony jest symulator również szkoleniowy, a tutaj pełno merytorycznych błędów, wręcz nakazów łamania obowiązujących przepisów kolejowych, od wymuszania jazdy na złym oświetleniu czołowym, po złe wskazówki do jazdy na zastępczy, czy na semaforach z podwyższeniem prędkości, razi to po oczach fest.
- wrzucenie do jazdy Elfa 1 to też pomyłka, ta maszyna to strup do jazdy, szczególnie z tym zadajnikiem jazdy i hamowania. Prościej kiblem się jeździ niż tym cudem, a jeszcze lepiej byłoby jakiegoś Impulsika wrzucić.

Ogólnie to co pokazano na Playtest, można było zrozumieć, było widać, że zgłaszane błędy w mniejszym/większym stopniu były eliminowane, mimo wszystko się zawiodłem. Taki długi czas był hype, nakręcanie obserwatorów, a wyszło trochę (tak jak ktoś pisał na Steam) jak z Cyberpunkiem. Chwalenie się zdjęciami, jaki ma się ogrom ludzi i studio, a lepsze efekty osiąga kilku zapaleńców grzebiących w czymś w wolnej chwili.

Branie teraz 150zł za EA to gruba przesada, po prostu odblokowano dalszą część trasy, po której można było się spodziewać, że będzie zbugowana jak jej wcześniejsza część w Playtest. A wyszło w sumie jeszcze gorzej, bo błędy wróciły, a na szlakach pusto, nic nie jeździ, z nikim się nie miniecie.
Jakaś drobna opłata pokroju 20zł Supportera tak jak w TD2 miała by sens - udostępnić jeszcze edytor i gracze sami zbudowali by na tej bazie fajny projekt. trasy, stacje, posterunki.
Środowisko kolejowe jest jakie jest, pełno dzieci, którym pokażesz Pendolino i wyrzucą każdy (nie przez siebie zarobiony) pieniądz, mimo wszystko apeluję, szanujmy swoje oszczędności i czas. Gdyby społeczność tworzącą MaSzynę wesprzeć taką kwotą, mielibyśmy tutaj bezkonkurencyjny produkt.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2023, 10:41:29 wysłana przez Pitek »

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #101 dnia: 15 Stycznia 2023, 11:10:33 »
Gdyby społeczność tworzącą MaSzynę wesprzeć taką kwotą, mielibyśmy tutaj bezkonkurencyjny produkt.

Gdyby tak zrobić, to rozwój przez najbliższe 10 lat stanąłby w miejscu, a zaczęła wielka debata jak podzielić pieniądze.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #102 dnia: 15 Stycznia 2023, 11:39:34 »
A to już inna para kaloszy :D

Offline SM40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Stycznia 2023, 14:04:37 »
Witajcie.
Niestety ale dno kompletne. To nie jest symulator tylko gra.
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
Grafika na wysokim poziomie ale dźwięki i fizyka leżą na dnie. 
Dwa lata oczekiwań i zrobiono gówno. Gdyby nie grafika, to porównałbym to do Maszyny sprzed 10-ciu lat - na korzyść oczywiście Maszyny.
W trybie pojedynczego maszynisty zero życia na szlaku. W trybie multi się nie wypowiem, gdyż wejście na serwer w moim przypadku graniczy z cudem. Zero wsparcia od strony dewelopera aby ten problem rozwiązać.  Lepiej zablokować konto na forum niż się wypowiedzieć.

Reasumując - wydałem ponad 130zł za grafikę i nic poza tym.  Play testy działały lepiej... Do tego dopiero po zakupie poinformowano o wczesnym dostępie. Po chłopsku wcisnęli niedopracowane demo za kasę i chcą zgłaszania błędów. Szkoda, że zgłaszane błędy mieli w dupie w fazie testów.
Moim zdaniem porażka.   

Zupełnie się nie zgadzam nigdzie w żadnym symulatorze nie ma takiego poziomu fizyki jak w SimRail, miałem okazje jeździć EU07 w rzeczywistości jak i na Dragonie w symulatorze maszynistów i SimRail jako jedyny jest naprawdę blisko rzeczywistości. Chociażby hamowanie w MaSzynie jest jakieś dziwne, w realu i w SimRail hamuje na słuch i wzrok, w MaSzynie musze patrzeć na manometry i Haslera a i tak nie potrafię poprawnie wyhamować na stacji (często pomijam W4 czy S1) mimo ponad 10 letniego doświadczenia w MaSzynie a w SimRail po 3 godzinach wyczułem skład. MaSzyna moim zdaniem daje mi zły feedback (odczucia z jazdy, tego co się dzieje z lokomotywą). Co do ich forum też mam wrażenie pewnej blokady nałożonej na mnie bez żadnej informacji, szczególnie po tym jak zacząłem zgłaszać więcej błędów. Ale i tak jestem zadowolony od dawna czekałem na coś takiego. Co do małej ilości życia, mi to nie przeszkadza nie po to kupuje symulator żeby tam było jakieś życie tylko po to żeby poczuć jazdę pociągiem (dźwięki i fizyka). Jakbym chciał poczuć życie to pójdę na dworzec i popatrzę na pociągi, posłucham narzekania na pogodę i PKP ale za to nie będę płacił. Dobrze że jest spokojnie, lubię spokój. A i na koniec mnie grafika nie do końca się podoba, migające drzewa, potężne słońce na Centralnym uniemożlwiające widzenie czegokolwiek, częsta konieczność jazdy na najniższych ustawieniach graficznych a i tak spada do 7 FPS mimo nowej grafiki GTX 1660.

Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Stycznia 2023, 14:09:21 »
Osobiście mam wrażenie że Build jaki został udostępniony w dniu premiery był składany na kolanie rano przed premierą :D Totalnie inny produkt niż na playtestach. Do tego Optymalizacja leży, cisza na radiu a na szlaku trawa się kołysze :D

Widzę stękanie że scenariusze za długie - osobiście za tym jestem i tego mi np brakuje w Maszynie - solidne 3-4-5 h jazdy .. i to powinno być wypośrodkowane krótkie i długie scenariusze, dla każdego - symulator w końcu.

Po forum przyjmuje ekipa każde zgłoszenie i "obiecują" - czekamy.. obecnie półprodukt.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Stycznia 2023, 14:23:07 »
- wrzucenie do jazdy Elfa 1 to też pomyłka, ta maszyna to strup do jazdy, szczególnie z tym zadajnikiem jazdy i hamowania. Prościej kiblem się jeździ niż tym cudem, a jeszcze lepiej byłoby jakiegoś Impulsika wrzucić.

Zgadzam się w 100% z tym.

Również mam mieszane uczucia co do tego wszystkiego. Migotanie krawędzi, jaskrawość, mimo dobrego sprzętu wydajność nie powala.. Największy plus dla mnie tej gry to to, że mogę się przejechać linią kolejową którą znam i która biegnie przez moją mieścine, ale minus taki, że stan już bardzo nieaktualny. No i troche lipa z tą wielokrotnie przesuwaną premierą, teraz miała być pełna wersja wydana, a co wyszło każdy wie.. Zobaczymy co to będzie dalej.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2023, 14:24:27 wysłana przez chyzy17 »

Offline AK2012

  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 150
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #106 dnia: 15 Stycznia 2023, 14:32:10 »
Widać, że jeszcze dużo pracy przed twórcami. Mam wrażenie, że ten EA jest jakby niechlujnie zrobiony - samochody spadające z wiaduktów albo przejeżdżające przez przejazd tuż przed czołem pociągu (jak w MaSzynie), do tego bugi graficzne i zdarzają się błędy merytoryczne. Swoją drogą, ciekawe czy w wersjach szkoleniowych tego symulatora też takowe występują? :)
Co do dźwięków, podoba mi się samo ich brzmienie, ale również bywają niechlujnie zrobione. Potrafią się zrywać, czy zanikać. Do tego są nie raz źle zbalansowane - przejazdy kolejowe słychać 100 metrów wcześniej i to jadąc 100km/h w kabinie. :D Albo w siódemce jest zdecydowanie za cicho. Żeby nie było - dokładnie takie same wrażenia mam z jazdy w MaSzynie, w której nawet słychać kury i krowy w kabinie... Myślałem, że w SimRailu będzie to realniej zrobione.
Ogólnie, SimRail bardziej przypomina na razie grę, niż symulator. Co do fizyki jazdy nie mam większych zastrzeżeń, nie wiem czego ludzie oczekują więcej. Ale brakuje mi realnego SRJP, WOSu, czy rozkazów pisemnych. Do tego błędy i niedokładności, np. w playtestach jadąc EU07 z wagonami słyszymy komunikat "gotów do odjazdu", może teraz to poprawili, nie wiem. Brakuje ETCSu. Na trasach jest pusto, w radiu cisza i mimo, że trasy są BARDZO dobrze zrealizowane, to przez to brakuje klimatu i... realizmu. Dla mnie wzorem symulatora jest niemieckie Zusi 3 i miałem nadzieję, że na podobnym poziomie będzie SimRail. Może będzie, ale na razie sporo jeszcze brakuje.
Cóż, trochę pokrytykowałem, ale mimo to patrzę z dużą nadzieją na ten symulator. Kupiłem ten EA i nie żałuję, można się pobawić, ale w dalszej perspektywie oczekuję jednak czegoś więcej. Może trzeba będzie poczekać, aż społeczność weźmie sprawy w swoje ręce, tak jak miało to miejsce w przypadku Train Simulator od DTG. Tam dzięki DLC, poprawkom i modom, ludzie potrafili zrobić naprawdę przyzwoity symulator na niezłym poziomie. Może tu będzie podobnie? SimRail ma olbrzymi potencjał i kibicuję twórcom, aby poprawili błędy i zrobili z tego świetny symulator.

Offline robert357

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 167
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #107 dnia: 15 Stycznia 2023, 14:35:58 »
Orientuje się ktoś czy w obecnej wersji EA (lub przyszłej full release) będzie możliwość zakładania prywatnych serwerów (coś jak poczekalnia w matchmaking w innych grach na Steam)?

No właśnie najgorsze, że nie wiadomo. Na początku było że nie, potem niby tak, ale nie wiadomo (jak w sumie z połową rzeczy których nie ma, a gracze proszą). Brak prywatnych/dedykowanych serwerów moim zdaniem zrujnuje tę grę.

Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.

Bo jak się nie kupi gry, to ma się dostęp tylko do działu Offtop.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #108 dnia: 15 Stycznia 2023, 16:32:53 »
Mi też się podobało brzmienie tych dźwięków w MaSzynie jakieś 10 lat temu. Kupując taki produkt, spodziewałem się choćby odrobinę czegoś lepszego. W nocy ćwierkają ptaszki na całego, w lesie słychać tłumy ludzi gadających z azjatyckim akcentem, dźwięki sprężarki z jakimiś artefaktami/zakłóceniami można przerwać cudownym sygnałem baczność, od którego krwawią uszy. W sumie znaczki W6a/b nie są potrzebne, bo gongi na przejazdach słychać z pół kilometra wcześniej.  Szkoda, że nie można zwrócić tego produktu, bo już wiem, że będę to odpalał z braku laku, dla urozmaicenia, ale numerem jeden pozostanie MaSzyna. I to nie o to chodzi, że jestem sentymentalnym, albo konserwatywnym dziadem, który nic poza MaSzyną nie pochwali, ale w MaSzynie po prostu jest co robić i dźwięki…może też idealne nie są, ale dla mnie bez porównania. Dałem temu „symkowi” szansę. A argumenty, że SimRail ma świetną fizykę, w przeciwieństwie do MaSzyny, no cóż, kolega chyba nigdy w kabinie nie był i nigdy nie miał okazji tego poczuć, to może faktycznie fizyka jest lepsza, bo jest to uproszczone do granic możliwości.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2023, 16:36:02 wysłana przez MaciejZ »

Offline Daimler1916

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 25
  • So many books so little time
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #109 dnia: 15 Stycznia 2023, 16:36:20 »
Witajcie.
Niestety ale dno kompletne. To nie jest symulator tylko gra.
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
Grafika na wysokim poziomie ale dźwięki i fizyka leżą na dnie. 
Dwa lata oczekiwań i zrobiono gówno. Gdyby nie grafika, to porównałbym to do Maszyny sprzed 10-ciu lat - na korzyść oczywiście Maszyny.
W trybie pojedynczego maszynisty zero życia na szlaku. W trybie multi się nie wypowiem, gdyż wejście na serwer w moim przypadku graniczy z cudem. Zero wsparcia od strony dewelopera aby ten problem rozwiązać.  Lepiej zablokować konto na forum niż się wypowiedzieć.

Reasumując - wydałem ponad 130zł za grafikę i nic poza tym.  Play testy działały lepiej... Do tego dopiero po zakupie poinformowano o wczesnym dostępie. Po chłopsku wcisnęli niedopracowane demo za kasę i chcą zgłaszania błędów. Szkoda, że zgłaszane błędy mieli w dupie w fazie testów.
Moim zdaniem porażka.   

Zupełnie się nie zgadzam nigdzie w żadnym symulatorze nie ma takiego poziomu fizyki jak w SimRail, miałem okazje jeździć EU07 w rzeczywistości jak i na Dragonie w symulatorze maszynistów i SimRail jako jedyny jest naprawdę blisko rzeczywistości. Chociażby hamowanie w MaSzynie jest jakieś dziwne, w realu i w SimRail hamuje na słuch i wzrok, w MaSzynie musze patrzeć na manometry i Haslera a i tak nie potrafię poprawnie wyhamować na stacji (często pomijam W4 czy S1) mimo ponad 10 letniego doświadczenia w MaSzynie a w SimRail po 3 godzinach wyczułem skład. MaSzyna moim zdaniem daje mi zły feedback (odczucia z jazdy, tego co się dzieje z lokomotywą). Co do ich forum też mam wrażenie pewnej blokady nałożonej na mnie bez żadnej informacji, szczególnie po tym jak zacząłem zgłaszać więcej błędów. Ale i tak jestem zadowolony od dawna czekałem na coś takiego. Co do małej ilości życia, mi to nie przeszkadza nie po to kupuje symulator żeby tam było jakieś życie tylko po to żeby poczuć jazdę pociągiem (dźwięki i fizyka). Jakbym chciał poczuć życie to pójdę na dworzec i popatrzę na pociągi, posłucham narzekania na pogodę i PKP ale za to nie będę płacił. Dobrze że jest spokojnie, lubię spokój. A i na koniec mnie grafika nie do końca się podoba, migające drzewa, potężne słońce na Centralnym uniemożlwiające widzenie czegokolwiek, częsta konieczność jazdy na najniższych ustawieniach graficznych a i tak spada do 7 FPS mimo nowej grafiki GTX 1660.

Ja ostatnio ogrywam Train Sim World 3 i często śmigam sobie tam BR185 (Traxx) czy Classem 66 i zachowanie, poruszanie sie lokomotyw jest takie samo ja w realu. Takze tutaj sie nie zgodze ze fizyka w SimRailu jest lepsza niz o konkurenta bo nawet ZUSI ogarnia temat realizmu (symulator z 2001 roku).
Druga sprawa to szlaki. Zagralem S1 na pamięć (bo raz w miesiącu bywam na tym szlaku) i za realizm i oddanie szlaku 1do1 pełen szacun się należy.
Natomiast co do reszty to optymalizacja gry dalej leży i kwiczy , kończenie scenariuszy w trakcie wyjazdu do Ligoty czy Gliwic na wysokosci post13 czy starej lokomotywowni jest dosyć zabawną sytuacją (jakbym grał w demo gry a nie w full edycje).
Poza tym mamy niespełnione obietnice związane z manewrami (a raczej ich brakiem), dodanie scenariuszy z parowozem (brak mimo obietnic w Q&A), EN57 czy w końcu wybór misji (jest ich 4) a to raczej nie zachęca do pozostania przy tytule.
Do tego bugi zwiazane z SSP, czarnymi boxami na centralnej oraz otoczenie ktore jest jakies martwe.
Co do trybu Multi ma swoją przyszłość ale widząc ostatnio „topowych“ YT którzy potrafili zakorkowac S1 bądź wykoleic skład towarowy w D.G Ząbkowicach to przypomina mi sytuacje jaka panuje w Truck Simulator w trybie MP (Trolls everywhere).

Na koniec co do samej ceny to 135zl to taka sobie cena choć mniej płaciłem za Squada ktory w EA mial o wiele wiecej do zaoferowania mimo ze jest to symulator wojenny. Wiec na chwile obecna SimRail jest takim Cyberpunk 2077 w pierwszych dniach po premierze.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2023, 16:43:24 wysłana przez Daimler1916 »

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #110 dnia: 15 Stycznia 2023, 16:39:13 »
Witajcie.
Niestety ale dno kompletne. To nie jest symulator tylko gra.
Brałem udział w play testach i żadna z moich uwag (i nie tylko moich) nie zastała wzięta pod uwagę. Żeby było śmieszniej, straciłem możliwość wypowiadania się na forum  SimRaila bez jakiejkolwiek podanej przyczyny.
Tak mi podziękowano za testy.
Grafika na wysokim poziomie ale dźwięki i fizyka leżą na dnie. 
Dwa lata oczekiwań i zrobiono gówno. Gdyby nie grafika, to porównałbym to do Maszyny sprzed 10-ciu lat - na korzyść oczywiście Maszyny.
W trybie pojedynczego maszynisty zero życia na szlaku. W trybie multi się nie wypowiem, gdyż wejście na serwer w moim przypadku graniczy z cudem. Zero wsparcia od strony dewelopera aby ten problem rozwiązać.  Lepiej zablokować konto na forum niż się wypowiedzieć.

Reasumując - wydałem ponad 130zł za grafikę i nic poza tym.  Play testy działały lepiej... Do tego dopiero po zakupie poinformowano o wczesnym dostępie. Po chłopsku wcisnęli niedopracowane demo za kasę i chcą zgłaszania błędów. Szkoda, że zgłaszane błędy mieli w dupie w fazie testów.
Moim zdaniem porażka.   

Zupełnie się nie zgadzam nigdzie w żadnym symulatorze nie ma takiego poziomu fizyki jak w SimRail, miałem okazje jeździć EU07 w rzeczywistości jak i na Dragonie w symulatorze maszynistów i SimRail jako jedyny jest naprawdę blisko rzeczywistości. Chociażby hamowanie w MaSzynie jest jakieś dziwne, w realu i w SimRail hamuje na słuch i wzrok, w MaSzynie musze patrzeć na manometry i Haslera a i tak nie potrafię poprawnie wyhamować na stacji (często pomijam W4 czy S1) mimo ponad 10 letniego doświadczenia w MaSzynie a w SimRail po 3 godzinach wyczułem skład. MaSzyna moim zdaniem daje mi zły feedback (odczucia z jazdy, tego co się dzieje z lokomotywą). Co do ich forum też mam wrażenie pewnej blokady nałożonej na mnie bez żadnej informacji, szczególnie po tym jak zacząłem zgłaszać więcej błędów. Ale i tak jestem zadowolony od dawna czekałem na coś takiego. Co do małej ilości życia, mi to nie przeszkadza nie po to kupuje symulator żeby tam było jakieś życie tylko po to żeby poczuć jazdę pociągiem (dźwięki i fizyka). Jakbym chciał poczuć życie to pójdę na dworzec i popatrzę na pociągi, posłucham narzekania na pogodę i PKP ale za to nie będę płacił. Dobrze że jest spokojnie, lubię spokój. A i na koniec mnie grafika nie do końca się podoba, migające drzewa, potężne słońce na Centralnym uniemożlwiające widzenie czegokolwiek, częsta konieczność jazdy na najniższych ustawieniach graficznych a i tak spada do 7 FPS mimo nowej grafiki GTX 1660.

A niby skąd ty wiesz jak się jeździ Dragonem? Z symulatora dragona? Komedia.

Offline Daimler1916

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 25
  • So many books so little time
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #111 dnia: 15 Stycznia 2023, 16:46:34 »
A czy Symulatora Dragona nie robi ta sama firma czyli SimRail xD?

Nie cytuj w całości poprzedniej wiadomości.
Matek123
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2023, 17:40:01 wysłana przez matek123 »

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #112 dnia: 15 Stycznia 2023, 16:48:56 »
No tak, tak sama firma. Chcę po prostu wiedzieć po czym sm40 twierdzi ze fizyka jest taka super zajebista jak dragona zna tylko z symulatora.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #113 dnia: 15 Stycznia 2023, 19:16:22 »
Ale czego oczekujecie, z łajna bata nie ukręcisz.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline wisniaxv

  • Wiadomości: 50
  • Zamiast elektryki wolę dopalacze i naftę lotniczą
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #114 dnia: 15 Stycznia 2023, 19:17:26 »
Z łajna bata nie ale gdzieś w świecie domy z łajna robią...
Pozdrawiam, życzę miłego dnia i smacznej kawusi
wisniaxv

Offline SM40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #115 dnia: 15 Stycznia 2023, 19:18:09 »
Jeździłem w Krakowie, na symulatorze innej firmy niż SimKol.

Offline wisniaxv

  • Wiadomości: 50
  • Zamiast elektryki wolę dopalacze i naftę lotniczą
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #116 dnia: 15 Stycznia 2023, 19:19:27 »
Jak ktoś chce 100% realizmu to niech robi licencję i idzie na maszynistę aczkolwiek nawet w realu trochę to pobugowane
Pozdrawiam, życzę miłego dnia i smacznej kawusi
wisniaxv

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #117 dnia: 15 Stycznia 2023, 19:50:08 »
Jeździłem w Krakowie, na symulatorze innej firmy niż SimKol.
Ok, i co to ma do rzeczy (jazdy w rzeczywistości)?

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #118 dnia: 15 Stycznia 2023, 20:10:26 »
Jak ktoś chce 100% realizmu to niech robi licencję i idzie na maszynistę
Jak tak to przepraszam. Przepraszam, że oczekiwałem w symulatorze realizmu. W takim razie super produkt 10/10, polecam, Piotr Frączewski.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #119 dnia: 15 Stycznia 2023, 20:12:41 »
Jak ktoś chce 100% realizmu to niech robi licencję i idzie na maszynistę
Jak tak to przepraszam. Przepraszam, że oczekiwałem w symulatorze realizmu. W takim razie super produkt 10/10, polecam, Piotr Frączewski.
https://youtu.be/Ph0yhtZDWIQ