Autor Wątek:  SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP  (Przeczytany 48388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline figurrr

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Sierpnia 2021, 07:40:20 »
Na platformie Steam została już zmieniona data premiery. Nie jest wpisany trzeci kwartał 2021 (Q3 2021) a ogólnie rok 2021, więc premiera symulatora została opóźniona.

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Sierpnia 2021, 08:26:06 »
Co prawda twórcy zmienili przewidywany termin premiery na ogólnie rok 2021, lecz na oficjalnej stronie na Facebooku poinformowali iż pod koniec trzeciego kwartału premiere będzie miało publiczne demo.
Udostępnienie wersji demo jest w mojej opinii bardzo dobrym krokiem, gdyż wszyscy będą mieli możliwość sprawdzić jak symulator będzie spisywał się na ich komputerze.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Września 2021, 18:55:08 »
Pojawiły się nagrania z Trako, jest tam SimRail do pogrania i powiem że trochę słabo. Optymalizacja dalej leży i kwiczy, laguje i tnie bardzo mocno, do tego bardzo słabe uczucie prędkości. Demo ma być początkiem października, i bardzo dobrze bo po tych filmach mam mieszane odczucia.

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Września 2021, 19:38:27 »
Dlatego ja osobiście na Simraila nie czekam w ogóle. Od początku wiedziałem że to będzie klapa. Jeśli coś wygląda ładnie, to wiadomo że optymalizacja będzie leżeć i kwiczeć. Miejmy nadzieję, iż twórcy do czasu wydania pełnej wersji zrobią z tym porządek.

Offline Finder

  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Września 2021, 19:43:14 »
Jeden z filmów został skomentowany przez wydawcę Simraila, który przedstawił przyczynę braku płynności gry :)


Cytuj
SimRail S.A.
18 godzin temu (edytowany)
The recorded alpha version is quite old, there was a world streaming bug causing FPS drops, but in the demo version it is definitely eliminated.

Tłumacząc na polski wydawca poinformował, że widoczna na filmach gra była jeszcze w nieco starszej wersji Alfa, gdzie błąd strumieniowania (przesyłania) świata powodował spadki FPS-ów, jednak w wersji demo zostało to całkowicie wyeliminowane.

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Września 2021, 16:01:33 »
Dzisiaj na YouTubie pojawił się trailer wersji demo
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Września 2021, 16:04:58 »
Demo będzie w piątek, 1 października. Dostępne będzie 15 km szlaku. Ciekaw jestem czy faktycznie poprawili optymalizację i jak to będzie działać na moim komputerze.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Września 2021, 10:16:13 »
Może wyjdę na starego narzekacza, ale coś okropnego. Nie rozumiem jak można pokazywać symulator z takimi przycinkami. Rozumiem, że może on mieć spore wymagania sprzętowe, ale jak oni chcą sprzedać produkt, pokazując takie klatkowanie? Wolałbym poczekać rok i dostać zoptymalizowany, kompletny produkt. To demo to jest bardziej uspokojenie niecierpliwych, ale wg mnie trochę odstrasza.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Września 2021, 11:11:23 »
Ale piszesz, o tym:
Dzisiaj na YouTubie pojawił się trailer wersji demo

czy o tym co był prezentowany na Trako?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Września 2021, 11:56:19 »
Tak, mam na myśli właśnie ten najnowszy film z zapowiedzią demo. Oczywiście jest lepiej niż na wcześniej pokazywanych filmach, ale na powyższym wyraźnie widać przycięcia, które mnie osobiście bardzo rażą.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Września 2021, 12:08:23 »
Może to kwestia programu przechwytującego obraz/albo youtube?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Września 2021, 14:04:05 »
Może, chociaż ciężko mi uwierzyć, że firma, która wydaje taką grę, nie potrafi sobie poradzić z tak prostym problemem jakim jest przechwytywanie obrazu. W każdym razie czekamy na demo i wszystko się wyjaśni.

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Października 2021, 21:35:33 »
Witam.
 Przejechałem kawałek w demo SimRaila i powiem szczerze graficznie mnie ta gra nie urzekła. Scena jest strasznie przepalona w światłach, zmiany nastaw niewiele tu pomogły. Sama płynność symulacji jest akceptowalna. Są jakieś tam przycinki, ale to szczegół. Moim skromnym zdaniem gra wymaga jeszcze dopracowania w finalnej wersji.   
 Pozdrawiam.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Października 2021, 22:00:26 »
Mnie mocno drażni w grafice to ząbkowanie, szczególnie sieci trakcyjnej. Ogólnie odległość rysowania też taka sobie a mam wszystko na maksa.

Offline Michu08

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Października 2021, 15:50:03 »
Grałem w Demo i powiem szczerze. Udźwiekowienie do poprawy, grafika mnie nie przeszkadza ale nie jestem odpowiednią osobą do mówienia o grafice skoro mnie nawet pustki w Maszynie nie przeszkadzają. Zobaczymy co z tego wyjdzie tak naprawde.

Offline AK2012

  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 150
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #75 dnia: 03 Października 2021, 17:46:32 »
Też zagrałem w demo i nie wiem co ludziom przeszkadza w dźwiękach? Jak dla mnie są fajne, niczego w nich nie brakuje. Jedynie poprawiłbym dźwięk syreny tego Elfa, uważam, że w Maszynie brzmi to lepiej.
Bardzo dobrze jest zrobiona cała infrastruktura kolejowa, do tego jazda po realnych trasach to świetna sprawa. Grafika mi nie przeszkadza, wręcz wygląda fajnie pod względem otoczenia, ale faktycznie można by trochę poprawić oświetlenie. Niebo i chmury wyglądają znakomicie!
Super, że jest konieczność komunikacji przez radiotelefon podczas jazdy. Natomiast brakuje mi trochę takich rzeczy, jak SIP czy porządnie zrobiony służbowy rozkład jazdy. Takie rzeczy są np. w Zusi 3 i naprawdę robi to kapitalną robotę.
Jak dla mnie SimRail zapowiada się naprawdę dobrze i mam nadzieję, że pełna wersja będzie stale poszerzana o nowe dodatki albo jakieś usprawnienia.

Offline lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #76 dnia: 10 Października 2021, 13:18:27 »
Wszystko fajnie, mam nawet 50 fps na RTX 3070. Dźwięki są ok, ale faktycznie syrena Elfa brzmi jak z syntezatora MIDI. Grafika jest przekombinowana, za dużo wszelkich efektów. Natomiast jednego mi bardzo brakuje i wydaje mi się, że tylko Maszyna to odwzorowuje. Mianowice, polskiego klimatu. W Maszynie to czujesz ten ciężki poniedziałkowy poranek. W SimRail tego nie ma.
Uśmiechnij się :)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Października 2021, 22:27:25 »
Pobrałem, pobawiłem się, jest to czego brakuje w szamynie czyli animowani pasażerowie itp. ALE. Tnie na max ustawieniach, ustawienia Normal są brzydkie, a mój pecet spełnia minimum, a do zalecanych niewiele mu braknie. Zawiodłem się. MaSzyna względem innych produkcji była jest i będzie gównem dla zapaleńców, tyle że jest używalna. Jeśli FZ4 nie cięło na tym sprzęcie, a symulator ciufci przewraca się to podziękuję.
« Ostatnia zmiana: 19 Października 2021, 22:28:49 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Października 2021, 22:48:31 »
Jednym słowem - Unity, nie ważne na czym to odpalisz i tak będzie za słabe. Moim zdaniem, tylko dla bajerków typu ładnie błyskające się szyny, kamyczky w 3d i trójwymiarowe drzewa, jest to gra nie warta świeczki. Trochę pracy i podobne szejderki, bajerki można mieć w Maszynie, no może poza ładnie omalowanym terenem i drzewami. Może w przyszłości optymalizacja się poprawi, ale wątpie. Unity to Unity i od zawsze był problem z wydajnością na tych silnikach. Dowali się tyle tekstur wagonów i loków co w Maszynie to podejrzewam, że nawet na najlepszym sprzęcie do gier to to nie ruszy przy sensownej ilości klatek.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #79 dnia: 20 Października 2021, 11:59:35 »
animowani pasażerowie
Ciekawe jak to jest zrobione w ATS. Wygląda całkiem przyzwoicie. https://youtu.be/yWLsn703IPM?t=84
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline tor424

  • Wiadomości: 129
  • Spokojny człowiek
    • Zobacz profil
    • Wielkopolska galeria kolejowa.
  • Otrzymane polubienia: 68
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #80 dnia: 20 Października 2021, 12:13:53 »
Normalnie, w C++ i OpenGL jest to możliwe do zrobienia
Pasjonat elektroniki, informatyki i programowania - C++,C#,Lua i reverse engineering

Offline Finder

  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #81 dnia: 03 Czerwca 2022, 19:54:57 »
Miały być cotygodniowe vlogi deweloperów dotyczące funkcjonalności i aktualizacji symulatora, informacje na temat nowych lokomotyw i wagonów, a także mapa drogowa wdrażania poszczególnych elementów gry przed jej premierą. Aktualnie jedynym źródłem informacji o Simrailu jest strona na FB, którą aktualizują raz na miesiąc i moim zdaniem takie podejście do kolejowej społeczności i graczy jest mało profesjonalne.

Posiadacie info, co się dzieje z tym projektem? Moim zdaniem lepiej byłoby grzać temat, nawet co tydzień, niż wszystko wrzucić kilka dni przed premierą, oczywiście jeśli ona się w ogóle odbędzie.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2022, 19:57:14 wysłana przez Finder »

Offline lalek

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Czerwca 2022, 23:33:37 »
Ja prawde mówiąc ze względu na SimRail zawiesiłem wszelkie prace społeczne i dziergam tylko tematy płatne od końca zeszłego roku. Trochę stęskniłem się za dłubaniem po pracy, ale póki co nadal czekam na premiere tej gry. Od maja widzę wszędzie ciszę, więc mam nadzieję że projekt jest już na ostatniej prostej i przede wszystkim że będzie wspierał scenę moderską. W UK widzę dość duży hype, czytając polskie portale i opinie widzę duży sceptycyzm, co nie ukrywam mnie dziwi.
Jeżeli macie jakie newsy to proszę podzielcie się - może ja źle szukam.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Czerwca 2022, 10:29:40 »
Ostatnio na grupie zostało podane że już trwają ostatnie testy i na dniach ma być film z zapowiedzą premiery. Na stronie playway widnieje sierpień. Pożyjemy, zobaczymy.

Offline Finder

  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #84 dnia: 24 Czerwca 2022, 18:33:25 »
Serwis money.pl poinformował o zawarciu listu intencyjnego między CTF i Simkol, gdzie można przeczytać m.in. o możliwym dokapitalizowaniu spółki kwotą miliona złotych na jej rozwój (źródło), więc może dodatkowe środki pozwolą na dokończenie gry. Moim zdaniem optymalną drogą rozwoju symulatora byłoby tworzenie następnych dodatków z zagranicznymi trasami i pojazdami, aby gra trafiła do szerszego grona odbiorców, natomiast rozbudowę i tworzenie polskich tras razem z taborem powinni przekazać dla polskich twórców modyfikacji :)

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Czerwca 2022, 20:03:58 »
Taki mają plan. Przynajmniej w kwestii tworzenia zagranicznych scenerii. Byłą też mowa o możliwości tworzenia własnych szlaków ale ostatnio trochę o tym cisza. Dużo było marudzenia wśród społeczności, że zamierzają się skupić na innych krajach aby zwiększyć sprzedaż. Mnie to w ogóle nie dziwi bo sprzedając tylko w Polsce raczej by się nie zwróciły koszty produkcji.

Offline lalek

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Czerwca 2022, 02:05:09 »
Taki mają plan. Przynajmniej w kwestii tworzenia zagranicznych scenerii. Byłą też mowa o możliwości tworzenia własnych szlaków ale ostatnio trochę o tym cisza. Dużo było marudzenia wśród społeczności, że zamierzają się skupić na innych krajach aby zwiększyć sprzedaż. Mnie to w ogóle nie dziwi bo sprzedając tylko w Polsce raczej by się nie zwróciły koszty produkcji.

I super, tego im życze. Patrząc na to z perspektywy osoby, która współpracuje czasami przy płatnych dodatkach do UK i mając trochę wglądu w liczby sprzedaży myślę, że w rynek Stanów Zjednoczonych to byłoby coś dobrego na reperowanie budżetu. Na rynku UK uważam że będzie im trudno, bo do Train Simulatora jest już jakieś 3/4 UK (a jest jeszcze TSW) i pełno modów od ludzi, którzy wyciągają rzeczy na kosmiczny poziom (skórki,skrytpty, łączone trasy, ekstra modele itd itp...) i wpakowali już w tę grę tysiące funtów (tak, na prawdę są tacy ludzie). O innych rynkach się nie wypowiadam, bo niewiele wiem. Mogę tylko jeszcze napisać że pewne znane w UK studio, które poszło trochę w bok i zaczęło tworzyć rzeczy np. z Azji dziś trochę żałuje tych decyzji ze względu na wyniki sprzedażowe, więc życzę twórcom SimRail żeby się dobrze wstrzelili w rynek i uczyli na cudzych błędach.   

A ja właśnie oglądałem screeny na fb, szczególnie spodobał mi się "city building generator". Jeżeli dobrze to rozumiem i sobie składam w głowie to tak: mając do dyspozycji edytor tras i skrypty do tego, żeby wrzucać zrobione przez siebie obiekty do gry jedyne co do mnie (twórcy trasy) należy to wymodelować dworzec i otoczenie wokół niego i co bardziej charakterystyczne obiekty, bo reszta rzeczy wygeneruje się sama co przy założeniu jazdy głównie kabinowej jest wg mnie strzałem w 10. Podobnie zresztą jest to rozwiązane w MSFS2020. No to jeżeli tak na prawdę będzie, a do tego będzie lista podstawowych dodatków nazwijmy to "PLK" do wykorzystania - taki pakiet infrastruktury i jeżeli układanie torów czy sieci trakcyjnej będzie na prawdę przystępne to myślę, że po przyswojeniu tego będę kupiony na amen :)
Na prawdę mocno liczę na narzędzia dla moderów - sam chętnie wtedy coś podziałam. Nawet już chwilę w zeszłym tygodniu posiedziałem żeby przerzucić trochę moich modeli z Open Rails do formatu obj, żeby być gotowym i zwartym :)


Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Stycznia 2023, 11:50:03 »
Dzień dobry. Wczoraj został wydany SimRail. Niestety w formie Early Access.

https://store.steampowered.com/app/1422130/
Cena: 150zł.

Recenzje są mocno podzielone, gra pozwala na prowadzenie chociażby ED250, ale bez ETCS, są nastawnie, ale jedynie od Katowic do Opoczna Południe. Brakuje wielu rzeczy, developerzy deklarują dodanie większości w przeciągu 6 miesięcy, kiedy gra wyjdzie z EA.

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #88 dnia: 14 Stycznia 2023, 12:09:18 »
150zł za niedokończoną grę? Chyba kogoś p.....o

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #89 dnia: 14 Stycznia 2023, 12:48:59 »
Na tym jakby polega EA?
Jak będę duży zostanę maszynistą!