Autor Wątek:  SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP  (Przeczytany 48396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline train

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Maja 2021, 16:03:12 »
Witam
Mam pytanie. jakie będą Stacje kolejowe w Tej grze? czyli w województwie Śląskim.
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2021, 19:38:20 wysłana przez matek123 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Maja 2021, 16:45:56 »
Na premierę planowane są linie Katowice-Warszawa Wschodnia przez CMK i Katowice-Sędziszów. Czyli też kawałek Mazowsza i Świętokrzyskiego z małym skrawkiem Małopolski, jak dobrze pamiętam mapę. :)
Mój kanał youtube

Offline marcinn

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 86
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Maja 2021, 12:42:12 »
Witam.

Projekt zapowiada się bardzo dobrze, szczególnie od strony audio-wizualnej.Nurtują mnie jednak pytania:
1. czy będzie będzie interfejs do własnych kontrolerów i jakie będą możliwości?
2. czy wydanie SR2021 może zakończyć rozwój MaSzyny?

SR2021 w oficjalnych zapowiedziach nie ma portu na Linuxa, mimo że Unity go wspiera. Pozostanie liczyć na to, że zadziała na Protonie. W MaSzynie podoba mi się jeszcze to, ze przy otwartych źródłach można wprowadzać usprawnienia wg potrzeb.

Ciekawie zapowiadają się rzeczywiste trasy. W kontekście MaSzyny miałem zamysł, żeby za jakiś czas zacząć budować jakieś rzeczywiste lokalizacje. Z tego co się orientuję to oczywiście spore wyzwanie, także od strony wiedzy dziedzinowej. Zastanawiam się czy w związku z pojawieniem się SR2021, w którym być może będzie możliwość budowania własnych scenariuszy, społeczność przeniesie się na niego a MaSzyna z braku zainteresowania dokona żywota. Upraszczając - zastanawiam się teraz czy w tej sytuacji dla świeżaka warto uczyć się robienia dodatków do MaSzyny.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Maja 2021, 12:56:37 »
2. czy wydanie SR2021 może zakończyć rozwój MaSzyny?
[...]
społeczność przeniesie się na niego a MaSzyna z braku zainteresowania dokona żywota. Upraszczając - zastanawiam się teraz czy w tej sytuacji dla świeżaka warto uczyć się robienia dodatków do MaSzyny.
Moim zdaniem warto. Patrząc po wymaganiach sprzętowych Maszyny, a wymaganiach SimRaila i ilości postów jak zmniejszyć wymagania maszyny, myślę, że sporo osób zostanie przy Maszynie. A nauka podstaw modelowania 3d jest wspólna do wszystkiego. :)
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2021, 12:57:47 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Maja 2021, 13:14:36 »
Interfejs do kontrolerów jest. W końcu Simrail pracuje już jako oprogramowanie w kilku symulatorach. Tylko nie wiem jak z publicznością api będzie i kwestiami licencyjnymi. W końcu podstawą działalności gospodarczej Simkolu jest budowa i wdrażanie takowych.
Maszyna jako projekt otwarty będzie trwać tak długo, jak ktokolwiek będzie chciał to ciągnąć. Tak samo jak TSW nikogo nie zabiło, to i Simrail nikogo nie zabije. No i nigdy nie będzie mógł konkurować pod względem ilości skórek do siódemek, a to niektórych przyciąga. :P
Zasady budowy infrastruktury kolejowej są wszędzie takie same. Skomplikowanie narzędzi i wymagany wkład pracy podobne. Nauka nie pójdzie w las. Jedyny atut, to generowanie otoczenia z danych rządowych na wyższym poziomie. Do maszyny wygenerujesz tylko teren i wstawisz bure klocki domków. Tam teren się sam oteksturuje, bure klocki staną się bardziej domkopodobne i wyrosną lasy oraz pola. No i będzie się to w locie strimować a nie ładować na start, zajmując dziesiątki gigabajtów ramu, gdyby użyć podobnych rozwiązań na obecnym maszynowym silniku.
Mój kanał youtube

Offline Kozisoft1

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Czerwca 2021, 17:54:11 »
Widzę, że im grafika lepsza to ludzie bardziej narzekają. Dziwne, że nikt nie marudził jak były czasy symulatora 2006-2008 :P
Trzeba się cieszyć z tego co jest a jak komuś nie pasuje to może zrobić lepsze:P

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Czerwca 2021, 10:08:01 »
Nie jest to pierwszy symulator, który graficznie jest o wiele lepszy niż MaSzyna. Nie wszystkim chodzi o oglądanie widoczków i grania koncertów syrenami, ale też o fizykę, dokładność w odwzorowaniu stanu rzeczywistego. Do tej pory zobaczyliśmy parę, naprawdę ładnych screenów, jeden filmik z 15-20 FPS i słabe dźwięki. Nic dziwnego, że ostudziło to zapał wielu oczekujących i pojawiły się słowa krytyki. To już nie jest symulator za darmo. Jaki będzie efekt finalny? Tego nie wiemy. A lata 2006-2008 wspominam bardzo dobrze i jeżdżenie po pustych sceneriach na quarku to dla mnie najpiękniejsze czasy związane z tym symulatorem.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2021, 13:15:36 wysłana przez MaciejZ »

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Czerwca 2021, 14:25:58 »
Gdy w 2004 odpaliłem Quark'a i ruszyłem z miejsca EU07 to cieszyłem się jak dziecko... Lokomotywa nie miała szyb, kabina była bez textur, za oknem pustynia, ale radość była WIELKA.
@MaciejZ: masz dużo racji, że widoczki widoczkami (to podobało mi się np. w MSTS), ale fizyka to podstawa, bo jeśli jej nie ma to jazda czymkolwiek jest totalnie nudna i nie ma tego fajnego FUN'u oraz realizmu.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Online mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Czerwca 2021, 20:25:26 »
Tak od mojej strony, to znaczy strony dźwiękowej. Koncertu rp1 tam się nie zrobi, bo jest to na poziomie td2. Na mnie dźwiękowo to co słyszałem nie zrobiło wrażenia totalnie. Maszyna obecnie przeżywa dźwiękową rewolucję. Od strony dźwiękowej z tego co słyszę SR jest gorszy. Podkreślam na podstawie tego co własnymi uszami słyszałem. TD2 się kłania. Nic lepiej.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Czerwca 2021, 14:33:15 »
No jak mam zapłacić za symulator to chyba jest jasne, że oczekuje iż będzie sobą coś reprezentować. Miało być demo, miały być filmiki co kilka dni a od ostatniej publikacji (bardzo średniej) jest straszna cisza i nic się nie dzieje.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Czerwca 2021, 15:19:13 »
Dzieję się na pewno, ale w jakim kierunku, kto wie, co to za ''biznes". A jeśli chodzi o działalność, zapewne lubi ciszę.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Czerwca 2021, 16:11:21 »
Ja mam nadzieję, że szybko będzie dostępne więcej tras. CMK jest fajna, ale na ile scenariuszy pozwala? Już Sędziszów wygląda ciekawiej - mam nadzieję że będzie tak jak na choćby linii 053, czyli jakieś pasażerskie, jakieś brutta i jakieś misje z manerwami/zdawkami. I skoro będzie płatny, to mam nadzieję że dodatki będą wychodzić w miarę regularnie.   

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Czerwca 2021, 18:57:43 »
CMK to jest akurat mega nudna do jazdy więc wg mnie to słaby pomysł na początek do tego programu. Ale na Sędziszów - Katowice to czekam żeby sobie porównać z realnym szlakiem.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Czerwca 2021, 20:13:15 »
Nie zgodzę się by CMK była nudna, wręcz przeciwnie, jest szybkość, a gdy na przykład się goni jakiś tabor przed sobą to SBL reguluje pretorskość i spory czas się to powtarza, do tego dochodzą niecodzienne sytuacje i nie tylko.

Offline AK2012

  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 150
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Czerwca 2021, 20:22:01 »
Mam nadzieję, że będzie symulacja ETCSu. Fajnie by było zobaczyć w końcu jakiś news w temacie tego symulatora.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Czerwca 2021, 22:39:10 »
SBL nie reguluje prędkości to raz. Dwa zależy co kto lubi, mnie tam jazda CMK nudzi, zero zwolnień, zero jakiegoś wymagającego profilu pionowego, mało postojów handlowych a nie wiem jakie to niby niecodzienne sytuacje tam mogą zachodzić, chyba tylko awarie ETCS. No ale tak jak mówię co kto lubi ale wg mnie do takiego symulatora powinna być bardziej zróżnicowana linia.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Czerwca 2021, 11:37:53 »
a nie wiem jakie to niby niecodzienne sytuacje tam mogą zachodzić

1. Awaria SBL.
2. Wyprzedzanie po lewym.
3. Awaria innego składu przed nami.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Lipca 2021, 09:58:24 »
Pytanko tylko co z usterkami technicznymi taboru. Na ten przykład awaria wentylatorów albo nie wiem... ciśnieniowego sprężarki.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Lipca 2021, 17:01:31 »
UTK opublikowało 30 scenariuszy do szkoleń na symulatorach. Wersja dla symulatorów pewnie będzie je miała. A ogólnodostępna ciekawe, czy wszystkie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Lipca 2021, 17:08:52 »
Pytanko tylko co z usterkami technicznymi taboru. Na ten przykład awaria wentylatorów albo nie wiem... ciśnieniowego sprężarki.
Nawet jeśli, trudno żeby ktoś podczas symulacji wchodził np. do szafy WN żeby coś "podłożyć ", jakby UTK zobaczył to...

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Lipca 2021, 19:45:49 »
Nie każda usterka wymaga od razu wchodzenia do szafy. Niektóre można usunąć odłącznikami i przełącznikami nie wspominając o nowoczesnym taborze gdzie w większości przypadków wystarczy reset.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Lipca 2021, 21:58:41 »
UTK opublikowało 30 scenariuszy do szkoleń na symulatorach. Wersja dla symulatorów pewnie będzie je miała. A ogólnodostępna ciekawe, czy wszystkie.

Przykładowych scenariuszy. To nie jest odgórnie narzucone i każdy przewoźnik może sobie dowolnie wg własnych potrzeb i uwarunkowań zrobić scenariusze.

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Lipca 2021, 22:06:20 »
Nie każda usterka wymaga od razu wchodzenia do szafy. Niektóre można usunąć odłącznikami i przełącznikami nie wspominając o nowoczesnym taborze gdzie w większości przypadków wystarczy reset.
Oj dałbym Ci usterki gdzie teraz maszyniści nawet się nie tykają bo nie dość że nie wiedzą jak usunąć, to też nie mogą. Nawiasem mówiąc czytałem kiedyś zgłoszenie że na EP09 nadmiarowy silników nie wyzwala WS-a. Szkolenie...

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Lipca 2021, 21:05:15 »
Premiera SimRaila została przesunięta na 2022. Szkoda, choć oczywiście lepiej poczekać, aby nie było drugiego Cyberpunka i produkt został dokończony. Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/simrail-2021/z25d3f#pc
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2021, 13:08:52 wysłana przez Kogut »

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Lipca 2021, 13:14:07 »
Powiem tak - póki nie ujrzymy jakiegoś oficjalnego oświadczenia prasowego na przykład na Steam lub na Facebook-u spółki odpowiedzialnej za SimRail 2021, nie ma co wierzyć jakiemuś serwisowi, że premiera została opóźniona. Gdyby rzeczywiście była premiera opóźniona, to na Steam nie wisiałaby w dniu dzisiejszym (27.07.2021) data Q3 2021, tylko zapewne zostałaby zaaktualizowana o nową datę premiery.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Lipca 2021, 13:19:34 »
Zgoda, choć serwis gry-online.pl jakąś tam pozycję w branży gier komputerowych sobie wyrobił, więc nie sądzę, żeby te informacje były wyssane z palca.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Lipca 2021, 13:54:25 »
Nawet lepiej - ceny kart graficznych powinny do tej pory trochę spaść, więc będzie można sobie pozwolić na nieco więcej detali. ;)

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Lipca 2021, 14:56:25 »
Spokojnie, będzie pewnie jak z "Trans-Siberian Railway Simulator" tego samego wydawcy zapowiedzianego 3,5 roku temu ;)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Lipca 2021, 20:40:37 »
Wydaje mi się, że wydawca a (chyba inny) zespół deweloperów to jest mała różnica. Ja nie jestem z zespołu Simkola, ale de facto sam SimRail już jest w użytku w różnych symulatorach. A przesunięcie premiery chyba jest lepsze, niż wypuszczenie czegoś nie do końca dopracowanego.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Lipca 2021, 09:28:44 »
Wniosek: nie wiadomo kiedy wyjdzie, może za rok, może za dwa,  a może...
Więc skupiamy się na rozwoju Maszyny! :)