Autor Wątek:  Blokady liniowe  (Przeczytany 2856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blachamc

  • Wiadomości: 203
  • Puławskie Klimaty Kolejowe
    • Zobacz profil
    • Puławskie Klimaty Kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 3
Blokady liniowe
« dnia: 05 Sierpnia 2020, 18:35:15 »
Chciałbym dopytać bardziej doświadczonych czy w rzeczywistości można podać wyjazd ze szlaku z SBLką na szlak z PBL? Chodzi mi o sytuację taką, że z jednego posterunku wyjeżdża się SBL. a na drugi wjeżdża PBL.
Jeżeli tak to jaki przepis to reguluje i jakie warunki trzeba spełnić?
Jeśli nie ma takiej możliwości to dlaczego?

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Nic z koleją mnie nie łączy poza pasją.
www.facebook.com/klimatykolej
www.youtube.com/playlist?list=PLmwojp1jg_bxDYm5UEGPKXQ5fapI-MzAE
CPU: Intel® Core™2 Quad Processor Q9300 3GHz, RAM: 8 GB
NVIDIA GeForce 9600GT 1GB, Win7 HP 64bit

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpnia 2020, 19:29:54 »
Takie rzeczy tylko w TD2. W rzeczywistości na jednym szlaku (torze) albo jest zastosowana SBL, albo PBL.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpnia 2020, 21:16:27 »
Pokłosie TD 2? Błędna interpretacja pojęcia szlaku? Szlak to (cytując) "część linii  kolejowej między dwoma sąsiednimi  posterunkami zapowiadawczymi lub między ostatnim posterunkiem zapowiadawczymi końcowym punktem linii". Więc generalnie pociąg w TD 2 wyprawiany jest na jeden jedyny i ten sam szlak. A że te... połówki (szlaku) łączą się w jeden szlak przy udziale internetu to tam już mniejsza. No i niektórym zmienia się typ blokady na środku, to tam już mniejsza podwójna...

Cytuj
Jeśli nie ma takiej możliwości to dlaczego?
 
Przede wszystkim to ktoś z drugiej strony musiałby i tak jednak obsługiwać tą PBL. I musielibyśmy faktycznie dzielić odcinek linii na dwa szlaki. Więc nawet jak na jednym szlaku byłaby SBL to nie uniknęlibyśmy zatrudnienia kogoś na posterunku odstępowym. Nikt nie chciałby się tak bawić, bo to po prostu bez sensu. Szczerze to nawet nie wiem, czy przepisy dopuszczają takie rozwiązanie.

Inna sprawa, że nie jest to takie głupie rozwiązanie problemu w TD 2 - obsługiwane przez gracza lub sam program posterunki ostępowe przy zmianie blokady na środku...  szlaku.. odcinka.... Na środku.

Offline blachamc

  • Wiadomości: 203
  • Puławskie Klimaty Kolejowe
    • Zobacz profil
    • Puławskie Klimaty Kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpnia 2020, 18:27:03 »
Tak, pokłosie. Kurna dostałem 60% ostrzeżenia za to, że wyprawiłem pociąg na SBL zgodnie ze sztuką! Jak to to chcą aby był wysoki poziom realizmu, jak coś zrobisz nie po ich myśli to zaraz ban. NIe ma tłumaczenia, że zrobiłem to jak trzeba, jak przewiduje przepis, oni ustanowili sobie swoje regulacje i stosują je kiedy jest im to na rękę. Chyba już wiem dlaczego ludzie się odwracają od projektu TD2. No ale nie przyszedłem tu biadolić tylko dostać odpowiedź na zadanie pytania.
Dziękuję za jej udzielenie.

Pisz poziomo, nie zaczynaj każdego zdania od nowej linii. Usunąłem zbędne akapity.

adsim
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2020, 17:31:40 wysłana przez adsim »
Nic z koleją mnie nie łączy poza pasją.
www.facebook.com/klimatykolej
www.youtube.com/playlist?list=PLmwojp1jg_bxDYm5UEGPKXQ5fapI-MzAE
CPU: Intel® Core™2 Quad Processor Q9300 3GHz, RAM: 8 GB
NVIDIA GeForce 9600GT 1GB, Win7 HP 64bit

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpnia 2020, 21:51:22 »
Kiedyś były szlaki, gdzie po kierunku "właściwym" była SBL, a po "niewłaściwym "PBL" - taki twór, znam parę przypadków, które już nie istnieją.

Obecnie na szlaku możemy spotkać blokadę wieloodstępową (samoczynną) lub jednoostępową (półsamoczynną). Obecnie każda z nich musi być dwukierunkowa....
Teoretycznie może być coś takiego, co jest mocną abstrakcją: STACJA - szlak z SBL - posterunek odstępowy - szlak z PBL - STACJA. Ale jak napisałem: jest to tylko mocno teoretyczne.....
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpnia 2020, 22:08:06 »
Są też miejsca, gdzie po jednym torze jest blokada półsamoczynna, a po drugim blokada samoczynna.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpnia 2020, 01:17:34 »
Podacie miejsca na sieci w/w przypadków?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpnia 2020, 09:17:31 »
Na szlaku Poznań Wschód - Poznań Główny był posterunek bocznicowy Poznań Garbary w torze numer 2. Skutkiem tego w torze nr 1 była SBL, natomiast w torze nr 2 z uwagi na bliskość poszczególnych posterunków była PBL. W rozkładzie jazdy było to oznaczone jako SS1, PP2. Zdaje się, że w ostatnich ok. 5 latach zlikwidowano ten posterunek i torze nr 2 jest już również SBL.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Blokady liniowe
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpnia 2020, 10:13:37 »
Podg Szabelnia jest na 1 z 2 torów szlaku z Myslowic, chyba w stronę Katowic. Tam po 1 szlaku jest pełna SBL, a na drugim torze rozdziela ją w/w posterunek.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...