Autor Wątek:  Połączenie kilku tras?  (Przeczytany 6996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lopez

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Połączenie kilku tras?
« dnia: 15 Maja 2020, 00:24:51 »
Kochani,
Gratuluję projektu. Nie daje mi spać od 2 tyg.
Poszczególne trasy są rewelacyjne, ale szkoda, że zazwyczaj przejazd zajmuje max 1h (dotyczy tych dopracowanych, nie trasy do Zakopanego z torem jedynie).

Czy jest możliwość połączenia dwóch lub więcej najlepszych projektów/tras w jedną całość i dobranie do tego scenariusza?

Pozdrawiam,
Adam

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maja 2020, 07:40:02 »
....(dotyczy tych dopracowanych, nie trasy do Zakopanego z torem jedynie).
O, a kolega to skąd ma Zakopiankę? Nie daje mi to spać od... teraz.

Offline lopez

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maja 2020, 14:05:14 »
....(dotyczy tych dopracowanych, nie trasy do Zakopanego z torem jedynie).
O, a kolega to skąd ma Zakopiankę? Nie daje mi to spać od... teraz.

L61/TLK38501
10h jazdy w kosmosie. DLa prawdziwych maniaków :)

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maja 2020, 16:15:07 »
Cooo?? Od kiedy w L61 są tory aż do Zakopca? Jasny gwint, tyle przegapiłem i zdublowałem połowę roboty :/
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maja 2020, 19:22:08 »
ZTCP to ten pociąg jedzie przez 117. Na YouTube jest filmik z przejazdu jeszcze Kolejami Śląskimi. Można się nim posłużyć.

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maja 2020, 23:04:16 »
Jak przy L61 jesteśmy, kiedyś obiło mi się o uszy, że od Herbów ktoś ciągnie do Katowic (lub Tarnowskich Gór) Ale projekt pewnie umarł.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maja 2020, 00:51:51 »
Jeden ciągnie do Katowic, @Ra miał ciągnąć do Opola, a ja ciągnę do Koniecpola (Kielc) i Zawiercia, Planów jest bardzo dużo, chętnych do roboty mniej, a tych co mają i chęci, i czas, jest jak na lekarstwo. Zobaczymy co wyjdzie z moich planów. Tory już leżą, do Zawiercia i Julianki, a na poziomie są do Myszkowa i Turowa (Z dokładnością do max 15cm :>) Teren powstaje na bazie siatki 1x1m, a ze wczytanymi domkami z CityGML'a daje (moim zdaniem) kozacki efekt. Jeszcze żeby dało się to naprędce o teksturować :P Założę w najbliższym czasie osobny wątek dla tych wypocin.

PS. Do gór jeszcze wrócę ;)
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maja 2020, 01:03:15 »
Na trackerze wisi info z lutego o pracach nad szlakiem na Tarnowskie Góry, wiec coś tam się toczy.
Mój kanał youtube

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maja 2020, 09:20:25 »
Jeden ciągnie do Katowic...

Tak z ciekawości zapytam, czy linią nr 1? Jeśli tak, to fajną można by stworzyć misję pociągiem IC, gdzie trzeba zatrzymywać się dość często m.in. Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa, Zawiercie.
Bo na linii 61 jak się IC z Częstochowy Str. odjedzie to dopiero mamy postój w Lublińcu :/
Sceneria Kaliska wymiata m. in. dlatego, że ta tym odcinku mamy dość często postoje pospiesznym - Pabianice, Łask, ZW, Sieradz, Kalisz :)
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2020, 09:25:03 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline danfe

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maja 2020, 09:39:11 »
Według mnie w rzadkich postojach nie ma nic złego, pod warunkiem, że trasa jest długa. Są takie odcinki, że IC nie zatrzymuje się nigdzie przez 30 minut.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maja 2020, 09:58:21 »
Są takie odcinki, że TLK ma przelot 3h bez postojów handlowych. Chyba gdzieś był jakiś postój w polu na jakiejś małej stacji na zmianę drużyn trakcyjnych ale bez ph.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Maja 2020, 10:24:40 »
A nie sprawia Wam przyjemność móc zatrzymywać się siódemką w peronach?
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2020, 10:26:45 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Maja 2020, 10:30:06 »
Cytuj
Tak z ciekawości zapytam, czy linią nr 1?
Przez węglówkę. Wiedenkę do Zawiercia ja robię.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Maja 2020, 10:39:37 »
Latem jak jeździłem był nocny z Gdynia/Hel do Bohumina, pamiętam, że jak ruszył z Inowrocławia to po 2,40 h stawał w Łodzi dopiero.  Wczoraj gadałem z jednym z użytkowników Maszyny a pro po zabudowy istniejących pustyń w Maszynce, że wiem jak budynki wstawiać i chciałbym spróbować sił w zrobieniu na istniejącej jakiejś scenerii , jakiegoś miasteczka z dostępnych materiałów - a nóż się przydam ;) Ogarniam też rozkłady jazdy, kilka już zrobiłem na Lini 053 - Wrzosy. Pociągi stają w stacji, nie za, nie przed, mają tablice relacyjne. Ale pierw przed publikacją czegokolwiek chciałbym dać wam fachowym okiem abyście sprawdzili, czy to w ogóle się nadaje. Ja aż tak nie znam się na tworzeniu, ale coś tam tyci tyci bym ogarnął.
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2020, 10:51:13 wysłana przez M79r »

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maja 2020, 14:19:55 »
Wstawienia budynków z  CityGML'a ma plusy bo jest zgodne z rzeczywistością, ale te problem z teksturami... :(
Ja osobiście wolałbym, żeby miasta wyglądały jak u kolegi @M79r i były nie koniecznie zgodne z realem, niż jak to jest teraz na L61 w okolicach Częstochowy.
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maja 2020, 22:11:51 »
Cytuj
Planów jest bardzo dużo, chętnych do roboty mniej, a tych co mają i chęci, i czas, jest jak na lekarstwo
Problem może też tkwić w tym, iż nie mamy żadnego narzędzia do tworzenia scenerii, który by typowy Jan Kowalski opanował w parę dni. Ja umiem układać tory i rozjazdy w Rainstedzie, pobierać kwadraty z geoportalu, ale nic więcej nie umiem (no i jak umieć, jak edytor rainsted nie ma zrozumiałego interfejsu), 3ds maxa nie mam, a w Blenderze trudno robić scenerię za pomocą skryptów które zrobił kolega @Balaclava (brak tekstur, dziwne zachowanie podczas obracania z siatką terenu, ogólnie trochę niedopracowane).

A gdzie jest plik RSF do linii 61? Jeżeli Ra robił, to mam nadzieje iż używał własnych narzędzi...


Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Maja 2020, 17:26:43 »
Budynki układałem w notatniku ( nie mam innego programu aby scenerie modelować ) Obracanie budynków aby wyglądały jak mają troszkę zajęło. Przydał by się edytor, gdzie na scenerii wstawiało by się obiekty i można było je wstawiać i obracać do żądanego poziomu. Może jest a nie wiem ? Na razie edytorem tekstowym wstawiałem budynki i obracałem. Poniżej przejazd autobusem od Jodłów tartak przez dworzec do Jodłów magazyny (jest rozkład jazdy). Ps. pewnie się niektórzy będą śmiać "coś to zrobił ? " ale to są moje pierwsze próby tworzenia scenerii. Wyszło jak wyszło, nie mam jeszcze zdolności opanować to konkretniej. Nie wiem jak tory skręcać (łuki) i drogą zakręty robić :) Obecnie próbuje eksperymentalnie ułożyć jakoś tor na L053, ta odnoga w prawo za Turowem aby połączyć z odnogą koło Brzezin. Chciałbym to doprowadzić kilka kilometrów do jakiejś stacji. Np fikcyjny Tarnobrzeg, stacje zbudować (tak z grubsza) wg map Google i ułożyć mniej więcej budynki ( z dostępnych w Maszynie ) tak jak w realu. Nie znam tego miasta ani nikogo stamtąd, nigdy tam nie byłem, ale jakoś tak mi się podoba tam.

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Maja 2020, 17:38:18 »
Cytuj
Przydał by się edytor, gdzie na scenerii wstawiało by się obiekty i można było je wstawiać i obracać do żądanego poziomu. Może jest a nie wiem ?
Jest taki. https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31581.0.html

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Maja 2020, 17:45:59 »
A gdzie jest plik RSF do linii 61? Jeżeli Ra robił, to mam nadzieje iż używał własnych narzędzi...
U niego na dysku :P Mało kto udostępni ci plik źródłowy do czegoś nad czym siedział parędziesiąt godzin, a przykładowo Ty jako ktoś z konkurencji wyeksportujesz sobie trasę w 10 minut i podpiszesz się własnym nazwiskiem.

Cytuj
(no i jak umieć, jak edytor rainsted nie ma zrozumiałego interfejsu),
Z każdej strony te same zarzuty wobec rainsteda :P Są poradniki dzięki którym opanowanie całości zajmuje parę godzin, sens tego wszystkiego w interfejsie przychodzi z czasem, im bardziej zagłębisz się w tworzenie trasy, tym przyjemniej i szybciej będzie Ci się robić. Oczywiście program ma swoje wady, ale z czasem się do nich przyzwyczajasz i nie zwracasz na nie uwagi

Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Maja 2020, 17:59:58 »
Cytuj
Ty jako ktoś z konkurencji wyeksportujesz sobie trasę w 10 minut i podpiszesz się własnym nazwiskiem.

Ra to nasz konkurent? Co ja przegapiłem? Jakieś rywalizacje: kto pierwszy dociągnie do Opola, Radomska, Koniecpola, Zawiercia, Kępna czy innego miasta? :P

Chciałem plik RSF żeby dociągnąć do radomska, jako że nikt chcę :P. W opisie scenerii bym go dał jako twórcę scenerii.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Maja 2020, 18:06:08 »
Co prawda my jako MaSzyna tworzymy jeden wspólny zespół, ale jednak nie byłoby miło, gdyby ktoś inny podpisał się pod cudzą, wielogodzinną, pracą.
Było już na forum wielu takich gagatków, co to obiecywało jakieś super rzeczy, a zazwyczaj kończyło się na tym, że nic nie zrobili albo praca nie była ich autorstwa (co skończyło się banem, np. w przypadku lokomotywy ChS4).

Spróbuj zrobić najpierw jakąś małą scenerię, pokaż co potrafisz. Bo nikt nie będzie grał w ciemno.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Maja 2020, 18:11:03 »
Cytuj
...a przykładowo Ty jako ktoś z konkurencji...
Bardziej mi chodziło o Tedeka i inne "symulatory", niż o wyścigi ;)

Cytuj
Chciałem plik RSF żeby dociągnąć do Radomska, jako że nikt chcę :P.
Do tego nie jest potrzebny plik RSF danej trasy. Owszem, o ile łatwiej by było zrobić to na jednym projekcie, ale nie jest to konieczne. Kładziesz u siebię tory w zgodności z mapą i danymi wysokościowymi. Dociągasz mniej więcej do miejsca gdzie się kończą te na istniejącej trasie i wprowadzasz istniejące już tory do edytora za pomocą współrzędnych. Przy łączeniu Cz. Osobowej z Cz. Towarową zeszło mi gdzieś z 20minut, a poza różnymi podsypkami nie widać, że było łączone.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Khruger

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Połączenie kilku tras?
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Maja 2020, 21:09:21 »
ZTCP to ten pociąg jedzie przez 117. Na YouTube jest filmik z przejazdu jeszcze Kolejami Śląskimi. Można się nim posłużyć.
Jeśli ktoś tworzyłby w tę stronę, mieszkam przy 117, mogę zebrać zdjęcia na tekstury.