Autor Wątek:  wiadukty, mosty...  (Przeczytany 2456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline didodido

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wiadukty, mosty...
« dnia: 22 Sierpnia 2005, 18:17:58 »
Mam pewien problem. Robię właśnie trasę Zakopane-Poronin na podstawie auntentycznych map topograficznych i zrobiłem już tory na stacji, ale w pewnym momencie dochodzę do miejsca, w którym droga przechodzi nad torami, a ięc jest tam wiadukt. Trasę robię w 3D Studio Maxie 7 i nie wiem jak zrobić tory pod drogą. A dalej muszę też zrobić most. Jak to się robi?
Już wkrótce!!! Wspaniała, odwzorowana na prawdziwych mapach topograficznych trasa Zakopane-Poronin!!!!! Prace trwają...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
wiadukty, mosty...
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpnia 2005, 18:49:25 »
nie wiesz jak zrobić most?

w katalogu scenery\eng znajduja się różne wiadukty i mosty, poczytaj opisy i wstaw jako "Passive inc".
druga możliwość do wymodelowanie odpowiedniej konstrukcji jako osobny model, wyeksportowanie jej i potem wstawienie jako model

jak zrobić tory pod drogą?

wstawiasz normalnie tory i/lub drogę, obracasz jeśli trzeba i potem zmieniasz współrzędną Z. [Naciśnij prawym przyciskiem myszy na ten krzyżyk do przesuwania i pojawi się ładne okienko, gdzie można wpisać współrzędne]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline didodido

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wiadukty, mosty...
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpnia 2005, 10:46:34 »
Czy możesz mi to wyjaśnić jaśniej, jak kompletnemu laikowi??? Opisz dokładnie co muszę zrobić w 3D Studio Max. Dodaję tylko, że pomyliłem się. Tory przebiegają nad drogą i rzeką, a nie pod drogą. Więc chodzi mi o wiadukt, na który wjeżdża pociąg.

Gdzie mam wstawić to Passive inc??? Możesz to wyjaśnić?


>>posty scalono uzywaj opcji zmien !!! OlO_EU<<
Już wkrótce!!! Wspaniała, odwzorowana na prawdziwych mapach topograficznych trasa Zakopane-Poronin!!!!! Prace trwają...