Autor Wątek:  Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów  (Przeczytany 3693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« dnia: 23 Grudnia 2019, 12:01:50 »
Witam zwracam się do was z pewnego rodzaju prośbą, bo zapewne zdania są w tej kwestii podzielone, a wypadałoby wreszcie to roztrzygnąć. Temat dotyczy naszego forumowego kolegi, ktory nagle zniknął i do dziś nie ma z nim żadnego kontaktu. Przed swoim nagłym zniknięciem wspólpracowałem z nim wraz poroma innymi osobami, dzięki czemu powstalo kilka roboczych układów mapowania. Między innymi fruwaj, 19XX i 14we. Problem polega na tym, że nasz kolega udzielił nam zgody na wykorzystanie jego materiałów, tylko zrobił to o ile sobie dobrze przypomniam ze 3 razy ustnie. Niestety nie posiadamy jego zgody pisemnej. Zatem proszę o przybliżenie mnie tej sytuacji w świetle prawa, bo szkoda jego poświeconego czasu jak i zdrowia. Dodam również, że w paru tych projektach to on był inicjatorem pomysłów.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudnia 2019, 12:07:27 »
Skoro dał  ci ustną zgodę  kilkukrotnie to w czym problem?  Mapowanie nie ściana, można  zrobić  od nowa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudnia 2019, 20:50:36 »
Taaa już widzę chetnych, którzy się do tego rwą. Patrz E189, przemapowane pudło i se leży.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudnia 2019, 15:14:39 »
Jesli dostales zgode to nie ma chyba problemu. Tajemniczy kolega chyba nie zmieni nagle zdania, a nikt inny nie ma powodu by na temat wykorzystania materialow krecic Malysza?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudnia 2019, 16:05:50 »
Tajemniczy kolega nie, bo zniknął bez śladu nagle, ale nie zapominajmy iż prawa autorskie mogą też przejśc na bliższych np. Wtedy myślę sprawa się już skomplikuje i szczerze powiedziawszy wolałbym tego uniknąć, bo temat powiedzmy jest dość delikatny.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2019, 16:07:56 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudnia 2019, 14:14:30 »
Nie no, badzmy powazni; "rodzina autora sprzeciwia sie wykorzystaniu w symulatorze MaSzyna otrzymanej w spadku wlasnosci intelektualnej w postaci ukladu UV do pojazdu EN57" to scenariusz ktory juz nawet nie ociera sie o, ale zwyczajnie jest czystym absurdem. Takis siupow chyba nawet Patrykos by nie uskutecznial.

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudnia 2019, 17:26:46 »
Rodzina rodziną, ale jeśli chcesz wpisać autora który zaginął w akcji jako autora to też mija sie z celem bo w razie jakiś pytań o zgodę, to dajmy na to trzech da zgodę, a ten czwarty jak ma dać zgodę skoro nie oszukujmy sie, nie ma go ani na forum ani nigdzie indziej? najlepiej bedzie zrobić nowe mapowanie z autorami aktywnymi, którzy mogliby zarządzać materiałem. Żeby rozjaśnić sprawę: "Nawet gdy twórca – fotograf już umrze, to jego fotografia ma pozostać nieśmiertelna. Autor zdjęcia pozostanie nim na zawsze i nawet sto lat po śmierci, nikt nie może skopiować jego utworu i podać się za twórcę. Jeśli ktoś mimo wszystko postanowi fałszywie podać się za autora zdjęcia, to wówczas ochrony praw osobistych zmarłego twórcy będzie mógł dochodzić jego żyjący małżonek, a w razie jego braku, dalsza rodzina." źródło: https://fotoprawo.nikon.pl/2019/11/zdjecie-w-spadku-czyli-co-dzieje-sie-z-prawami-autorskimi-po-smierci-tworcy/
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2019, 17:37:25 wysłana przez fuji8 »
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Grudnia 2019, 18:46:00 »
No i o to mi właśnie chodziło. Czyli jeśli dobrze tyczy się to też modyfikacji prawda?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Grudnia 2019, 18:55:10 »
Pogrupuj co się nakłada, kliknij by max zrobił układ z automatu i tyle, skoro szukasz dziury w całym. Nie wiem co żeś mu zrobił, ale bać się konsekwencji prawnych strugania hobbystycznego modelu, przy którym pomagał zaginiony trzy lata temu facet, to mocny absurd.
Mój kanał youtube

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3741
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Grudnia 2019, 18:59:22 »
Tym bardziej, jeśli nie chodzi o żadne pieniądze. Skoro i tak nie ma to powiązania z żadną złotówką, to nawet na to nie zwrócą uwagi.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kwestie prawne odnośnie wykorzystania materiałów
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Grudnia 2019, 19:02:53 »
I to jest właśnie was beton, opisać wam dokładnie sytuacje, ale nie jak zwykle skwitowany szukanie dziury w całym. Nic nie zrobiłem. Antek i tmj nie znacie sprawy, to se darujcie tego typu komentarze. Wyszedłem wam naprzeciw i w zamian zostałem skwitowany. Miarka się przebrała. Zamykam.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2019, 19:04:30 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".