Autor Wątek:  Film Eu07 w TVN Turbo  (Przeczytany 14772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« dnia: 14 Sierpnia 2005, 17:35:31 »
W TVN turbo przez cały tydzień do piątku (włącznie) w programie "Waga ciężka"nadawany nadawana jest część pierwsza filmu o EU07, sądzę że od soboty druga
Szczegóły emisji:  http://tvnturbo.pl/ramowka.html
Najbardziej zaskoczył mnie "kluczyk" do loka ; ))
Pozdrawiam

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpnia 2005, 21:01:58 »
Hi
Procz programu telewizyjnego cos mozna zobaczyc z tego na necie ? Bo gapic sie na program telewizyjny w wersji html to troche glupio
Pozdrawiam

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpnia 2005, 21:33:27 »
Ta wiadomość to jednocześnie apel do jednoczesnych posiadaczy PC tunera TV i kablówki/satelity w której można złapać TVN Turbo. Wiem że sprawa jest trochę śliska (prawa autorskie) ale po uzyskaniu ewentualnej zgody (od samego TVN)  można by to umieścić na serwerze EU07 - to bardzo krótki filmik
Pozdrawiam
Ps. A teraz poważnie (bo czasem sobie żartujemy) -jak nie nagracie to Szymonek Was pozabija ; )

Offline EU7-004

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpnia 2005, 22:23:36 »
W ostatnim programie była pokazana warszawska EU07-325 i parowozy
Polskie Koleje Polikwidowane
Nie każde kobiety to rury , ale większość tak.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpnia 2005, 19:17:47 »
Witam
Cytat: "Miras"
Ta wiadomość to jednocześnie apel do jednoczesnych posiadaczy PC tunera TV i kablówki/satelity w której można złapać TVN Turbo. Wiem że sprawa jest trochę śliska (prawa autorskie)...

Z tego co wiem programy nadawane przez stacje telewizyjne mozna nagrywac i nie trzeba na to zadnych zezwolen. Jesli nie czerpie sie z tego zyskow nie powinno byc problemow. Umieszczenie nagranego filmiku na serwerze nie powinno byc zabronione. Zreszta mozna wyslac emaila do TVN z zapytaniem czy mozna umiescic czesc programu na serwerze.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpnia 2005, 20:57:19 »
Też tak sądzę. Jutro 2 ostatnie szanse nagrania o godz 2.30 i o 8.30 - od soboty 2 odcinek o Eu07
Pozdrawiam

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpnia 2005, 10:58:09 »
To jeden apel Nagrajcie To

Offline bs0

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://beworld.info/heart/
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpnia 2005, 18:33:28 »
mam czesc druga o EU07 na kasecie :D tylko dzieki wam - dziekuje!
Commodore 64 - The Best Computer Ever.
Nowa strona o SM03 -

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpnia 2005, 19:06:19 »
Witam
Cytat: "bs0"
mam czesc druga o EU07 na kasecie :D tylko dzieki wam - dziekuje!

Nie ma za co dziekowac. Trzeba to teraz umiescic na serwerze i bedzie ok ;-) Nastepna czesc bedzie o SM48 (o ile dobrze pamietam).
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline jaroslaw-maciejewski

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpnia 2005, 20:10:47 »
O ile wiem z prawa to nagrywanie na własną rękę filmów z mass mediów jest dozwolone. Ale nie wiem jak z umieszczanie ich na stronie WWW. Przecież materiał nagrany posiada prawa autorskie telewizji, która gp puściła na kanale. Proponuję napisać podanie do TVN.
Pozdrawiam

Trasa Wrocław Główny--> Bystrzyca Kłodzka
Zawsze z Wrocka - peron IV:
godz. 1:02, 5:51 posp.
godz. 9:41, 13:41, 16:51, 18:41 osob.

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpnia 2005, 23:05:30 »
Też tak sądzę - strona i całe przedsięwizięcie pod tytułem EU07 jest "non profit" - dziwne byłoby gdyby nie zgodzili by się na udostępnienie fragmentu. To przecież byłaby dobra reklama dla nich.  Dobrze byłoby gdyby Admin coś "nasmarował" - my nie jesteśmy godni
Znalazłem adres do TVN TURBO: redakcja.tvnturbo@tvn.pl
Na stronie: http://tvnturbo.pl/
Pozdrawiam
PS. Trochę szkoda że nie ma części 1

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpnia 2005, 16:18:44 »
moze pisz pod maila wagi ciężkiej.

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpnia 2005, 20:18:11 »
Chyba nie ma oddzielnego adresu "wagi" - nie wiem kto jest właścicielem praw - bo do niego należało by napisać. Najlepiej gdyby zrobił ktoś bardziej zaawansowany (w hierarchii EU07) ode mnie.
Pozdrawiam

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpnia 2005, 10:15:48 »
Przecież logo TVN turbo będzie widoczne. Gorzej jakby się go pozbyć, umieścić filmik i się podpisać jako autor..to jest łamanie praw autorskich..IMHO nie trzeba pisać żadnych podań.

Offline bs0

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://beworld.info/heart/
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpnia 2005, 22:00:57 »
no pewnie ze bym umiescil, niewiem tylko jak zgrac to z magnetowidu i do tego slyszalem ze kabel do takiej zabawy przekracza cene 80zl...
ps. z tego co zauwazylem to program sie powtaza caly tydzien a premiery sa w poniedzialek i w niedziele.
ps2. mam okolo 2ch godzin na tej samej kasecie, o karambolach z tvn turbo i ogolnie o kolei z discovery.

o LHS teraz bylo. nagralem (niestety pomiedzy videami jest przerwa 5minut mango :( ). czekam na kolejne czesci...

...ide zagrac sobei w mechanika! :)

EDIT BY MUTOPOMPKA

Proszę na przyszłość używać ikonki ZMIEŃ, aby edytować (dopisać) posta. (Post scaliłem).
Commodore 64 - The Best Computer Ever.
Nowa strona o SM03 -

Offline jaroslaw-maciejewski

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Września 2005, 14:28:47 »
Cytuj
Przecież logo TVN turbo będzie widoczne. Gorzej jakby się go pozbyć, umieścić filmik i się podpisać jako autor..to jest łamanie praw autorskich..IMHO nie trzeba pisać żadnych podań.


Prawo mówi, że można nagrywać z mass mediów na tzw. dozwolny użytek i o ile go zinterpretowałem, że nmoże trafić do własnego prywatnego archiwum. A jeżeli jeszcze chcielibyśmy go umieścić w Internecie to trzeba zrobić to za zgodą autora filmu. Proponuję więc napisać podanie - prośbę o zezwolenie na umieszczenie filmu na stronie Maszyny.

A co do loga TVN TURBO mozna by się pozbyć ale sam film z pewnością ma dużo klatek filmowych. Zakrywanie lub usuwanie loga to tak jakby złamac prawo autorskie.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Trasa Wrocław Główny--> Bystrzyca Kłodzka
Zawsze z Wrocka - peron IV:
godz. 1:02, 5:51 posp.
godz. 9:41, 13:41, 16:51, 18:41 osob.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Września 2005, 19:21:40 »
Witam

Wyslalem maila do redakcji TVN Turbo z zapytaniem czy umieszczenie Ich programu na serwerze bylo by legalne i otrzymalem maila o takiej tresci:
Cytuj
Witam,

Dziękujemy za zainteresowanie naszą stacją. Bezprawne będzie czerpanie korzyści materialnych z rozprzestrzeniania nagrań naszych programów.

Pozdrawiam
Redakcja TVN Turbo

Wiec teraz decyzja o umieszczeniu nalezy do Was. Jesli jescze macie jakies zastrzezenia to jest adres programu TVN Turbo redakcja.tvnturbo@tvn.pl
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Września 2005, 20:47:21 »
No to wrzucamy :D Tylko napisz ile to ma MB, bo trzeba znaleźć pojemny serwer.

Pozdrawiam
Piotrek

Animus

  • Gość
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Września 2005, 07:18:53 »
HI, mogę udostępnić miejsce na swoim serwerze (ilość nieograniczona) - jeśli ktoś to ma w wersji cyfrowej to proszę o kontakt.

Offline bs0

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://beworld.info/heart/
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Września 2005, 20:34:09 »
o super, zastanawiam sie jaka to bedzie jakosc bo im wieksza res to wiekszy plik, a odcinkow bylo troche, wic jesli umieszczac to proponuje po kolei od pierwszego itd.
Commodore 64 - The Best Computer Ever.
Nowa strona o SM03 -

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpnia 2007, 15:32:24 »
Witam. Czy ktoś dysponuje tym filmem w formie możliwej do obejrzenia na pc i zechciał by sie tym podzielić. A może jest na jakimś serwerku?

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sierpnia 2007, 15:34:17 »
Cytat: "Przemekm"
Witam. Czy ktoś dysponuje tym filmem w formie możliwej do obejrzenia na pc i zechciał by sie tym podzielić. A może jest na jakimś serwerku?

Jest na YouTubie. No chyba, że chodzi Ci koniecznie o plik avi..
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Sierpnia 2007, 17:23:18 »
A inne części? Czy części oprócz pierwszej krążą na necie?

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Sierpnia 2007, 22:13:02 »
Cytat: "Butchy_83"
Cytat: "Przemekm"
Witam. Czy ktoś dysponuje tym filmem w formie możliwej do obejrzenia na pc i zechciał by sie tym podzielić. A może jest na jakimś serwerku?

Jest na YouTubie. No chyba, że chodzi Ci koniecznie o plik avi..


To wiem. Chciałem zobaczyć dalszą część a najlepiej też inne o innych lokach. Czy jest dostęp do tego?

andrev1989

  • Gość
Film Eu07 w TVN Turbo
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Sierpnia 2007, 11:24:48 »
Poszukaj na youtube.pl są reportaże (tylko pierwsza część) o siódemce, później ostatnia jazda (teoretycznie ostatnia) EP05-023, reportaż o oznaczeniu lokomotyw, oraz o 1822 z PTK.

Wpisz w tamtejszej szukacje "Waga ciężka", tylko nie zrażaj się kilkoma początkowymi filmikami o boksie;)