Autor Wątek:  Problem z odhamowaniem  (Przeczytany 5173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michu08

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Problem z odhamowaniem
« dnia: 26 Sierpnia 2019, 20:03:05 »
Witam

Borykam się z dosyć uporczywym problemem jakim jest to że na  lokomotywie (na przykład st43) blokuje mi hamulec pomocniczy hamując lokomotywe i nie dając się odhamować. Proponowane rozwiązanie w innym wątku jakim było wyłączenie trybu debugowego nie działa ponieważ nie mam go włączonego.
Proszę o pomoc

Z pozdrowieniami dla wszystkich twórców
Michał
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2019, 23:21:39 wysłana przez Stele »

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Problem z
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpnia 2019, 21:50:45 »
Też tak raz miałem. Czasem jest to po prostu błąd gry (bug) albo w wpisie trainset masz ustawioną prędkość niezerową (Wiem, że w większości przypadków ustawienie prędkości niezerowej dla wpisu pociągu gracza nie przeszkadza, ale u mnie tak raz wystąpiło). Na tym etapie i z tymi informacjami, które podałeś ciężko jest coś więcej stwierdzić. Więc myślę, że przyda się tu log.txt i errors.txt jeśli się taki wygenerowały oraz podaj proszę nazwę scenerii na której jest takowy błąd.
PS @Michu08 Te dwa w/w pliki znajdziesz w głównym folderze symulatora.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z odhamowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpnia 2019, 23:22:11 »
Prawdopodobnie walczysz z botem. Wyłącz ai w swoim pojeździe.
Mój kanał youtube

Offline Michu08

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z odhamowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Września 2019, 21:57:42 »
Prawdopodobnie walczysz z botem. Wyłącz ai w swoim pojeździe.

Otoz nie ponieważ po wciśnięciu autopilota, bot sam ma problem z prawidłowym odhamowaniem pomocniczego hamulca i robi to  na raty że tak to ujme tzn: Odhamuje do zera hamulec odbije on znowu Odhamuje itd.

Offline Michu08

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Września 2019, 21:58:29 »
Też tak raz miałem. Czasem jest to po prostu błąd gry (bug) albo w wpisie trainset masz ustawioną prędkość niezerową (Wiem, że w większości przypadków ustawienie prędkości niezerowej dla wpisu pociągu gracza nie przeszkadza, ale u mnie tak raz wystąpiło). Na tym etapie i z tymi informacjami, które podałeś ciężko jest coś więcej stwierdzić. Więc myślę, że przyda się tu log.txt i errors.txt jeśli się taki wygenerowały oraz podaj proszę nazwę scenerii na której jest takowy błąd.
PS @Michu08 Te dwa w/w pliki znajdziesz w głównym folderze symulatora.

Przepraszam że tak późno odpisuję ale jak uda mi się naprawić komputer napewno je wyślę.