Autor Wątek:  L053 - spadki napięcia  (Przeczytany 5348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bart28

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
L053 - spadki napięcia
« dnia: 27 Maja 2019, 23:47:52 »
Wie ktoś może dlaczego na L053_noc i L053_poranek w okolicach Rudawy i Pawlon podg. następują nagłe spadki napięcia w sieci do 0V (czasami to trwa nawet kilkadziesiąt sekund), przez co wywala WS?

Wydzieliłem i przesunąłem wątek (na prośbę Autora).
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2019, 22:05:00 wysłana przez Quark-t »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: L053 - spadki napięcia
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maja 2019, 00:06:18 »
A co to ma do exeka? Przeciążasz podstację to wywala. Patrz na woltomierz i reguluj pobór mocy.
Mój kanał youtube

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: L053 - spadki napięcia
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maja 2019, 10:41:33 »
Wie ktoś może dlaczego na L053_noc i L053_poranek w okolicach Rudawy i Pawlon podg. następują nagłe spadki napięcia w sieci do 0V (czasami to trwa nawet kilkadziesiąt sekund), przez co wywala WS?
Myślisz , że  w rzeczywistości  też  takich  kwiatków  nie ma? 

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: L053 - spadki napięcia
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maja 2019, 14:23:31 »
No właśnie... wystarczy, że będą się mijać np. dwa ciężkie towarowe lub inne prądożerne pojazdy i napięcie od razu spada. Jedną z tego przyczyn są niedostosowane podstacje trakcyjne. BTW, co jakiś czas jeżdżę EIP z Wrocka do Wawy i w okolicach Ozimka, czy Fosowskich dość często Pendolino "traci" WS przez spadki napięć.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Bart28

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: L053 - spadki napięcia
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maja 2019, 21:05:11 »
No właśnie... wystarczy, że będą się mijać np. dwa ciężkie towarowe lub inne prądożerne pojazdy i napięcie od razu spada. Jedną z tego przyczyn są niedostosowane podstacje trakcyjne. BTW, co jakiś czas jeżdżę EIP z Wrocka do Wawy i w okolicach Ozimka, czy Fosowskich dość często Pendolino "traci" WS przez spadki napięć.
Wiem, że to nie ten dział (przypadek), ale widzę, że już się koledzy rozpisali ;). Na wcześniejszych wersjach symulatora takiej sytuacji nie było, a nawet teraz, jak jadę i nie ma żadnego pojazdu w pobliżu to taka sytuacja występuje zawsze. W ramach testu próbowałem nawet wyłączyć WS za Rudawą i patrzeć na woltomierz, jednak sytuacja się powtarzała. Chociaż, to polska kolej, więc takie smaczki są zawsze możliwe xD.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: L053 - spadki napięcia
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maja 2019, 22:43:53 »
Taka sytuacja występowała wcześniej. U mnie wywala na lokomotywie Traxx jak zadam zbyt dużą moc  na zadajniku mocy. Wtedy natężenie pobieranego prądu dochodzi do 2000 A. To sporo.
T.N

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: L053 - spadki napięcia
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipca 2019, 18:54:02 »
Od pewnego czasu poziom zasilania z poszczegolnych podstacji (plus ich ewentualne wylaczenia) jest dostepny z poziomu panelu informacyjnego F12. Ogolnie rzecz biorac na zapotrzebowanie na prad wplywa tez typ pojazdow w scenariuszu -- AI zostalo jakis czas temu pouczone by przy niskim napieciu ograniczac swoje zapedy gdy prowadzi "zwykle" elektryki, ale dla asynchronow takie lekcje nie zostaly jeszcze przeprowadzone.