Autor Wątek:  Sposób na szybkie szukanie nazwy toru w ogromnych sceneriach  (Przeczytany 1681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Ostatnio zacząłem bawić się z eventami i potrzebowałem event1 i event2, ale kiedy ma się dużo torów to ciężko zlokalizować ten tor. Moje pytanie brzmi: Jest jakiś program, który wyszukuje tory po nazwie?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Sposób na szybkie szukanie nazwy toru w ogromnych sceneriach
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maja 2019, 20:27:27 »
Moze niedokladnie o to chodzi, ale przy aktywnym trybie debug symulatora (przelacznik na panelu f12) wskazanie mysza toru w widoku zewnetrznym pokaze nazwe tego toru jako podpowiedz. Dodatkowo w trybie edytora (f11) klikniecie w dany tor wyswietli jego parametry, w tym rowniez przypisane do toru eventy.

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Sposób na szybkie szukanie nazwy toru w ogromnych sceneriach
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maja 2019, 20:45:47 »
Chodzi mi o możliwość zlokalizowania od której strony toru jest możliwy do przypisania event1 lub event2 na np. SCM Editor, który wyświetla te informacje, ale przy dużej ilości torów ciężko jest się połapać gdzie on jest.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sposób na szybkie szukanie nazwy toru w ogromnych sceneriach
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maja 2019, 20:52:11 »
Gdzieś było unoffowe exe rysujące w debugu strzałkę kierunkowości między szynami. Może warto by to dać do mastera? Jak już jest checkbox na kolorowanie sieci, to i inne diagnostyczne cudeńka można.
Mój kanał youtube

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Sposób na szybkie szukanie nazwy toru w ogromnych sceneriach
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maja 2019, 20:53:05 »
Rainsted/debugger/podglad terenu (edytor scm). Tam pokazuje tory, ich kierunek, oraz numer linijki w pliku więc można łatwo zlokalizować. Najlepiej otwierać plik torów, bo inaczej, przy wczytaniu całości trasy raz że może wywalić błąd i w ogóle nie otworzy, a dwa będzie dużo obiektów. A jak trasa ma podzielone pliki na tory, itp. to wczytać tylko to z torem i jest już podgląd tory, kierunku, linijki.