Autor Wątek:  Inspiracja na temat pracy dyplomowej  (Przeczytany 2759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Inspiracja na temat pracy dyplomowej
« dnia: 10 Marca 2019, 22:26:26 »
Witam po dość długiej przerwie.
Jestem studentem kierunku mechanika i budowa maszyn i stanąłem przed koniecznością napisania pracy inżynierskiej. Wiadomo, interesują mnie tematy kolejowe, zatem chciałem zapytać czy ktoś z użytkowników może realizował jakieś prace z zakresu konstrukcji taboru? Poszukuję inspiracji, byłoby mi miło gdyby znalazł się ktoś, kto mógłby na przykład podzielić się tematem swojej pracy lub w jakiś sposób nakierował (może jakieś uczelniane bazy tematów prac?). Oczywiście przejrzałem już bazę swojej uczelni a także przedyskutowałem z potencjalnym promotorem.
Dzięki z góry za odpowiedzi.
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Inspiracja na temat pracy dyplomowej
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marca 2019, 06:14:05 »
Skoro wybrałeś potencjalnego promotora, to powinien cię sam ukierunkować co konkretnie jest uczelni potrzebne.
Napisz szerzej co cię interesuje i w jakiej dziedzinie możesz napisać/zrobić tę pracę i będziem gadać.
Z drugiej strony, ciekawe że powróciłeś do MaSzyny tylko w sprawie prywatnej.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2019, 06:18:30 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Inspiracja na temat pracy dyplomowej
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marca 2019, 11:06:01 »
Zgadza się, po rozmowie z promotorem udało mi się ustalić potencjalne tematy. Jednak chciałem rozejrzeć się także szerzej, może udałoby się znaleźć coś innego niż zaproponowane. Dlatego zwracam się z tym pytaniem do użytkowników forum, wiem że macie w tym polu na pewno większe doświadczenie. Studiuję w obszarze dyplomowania konstrukcja maszyn, urządzeń i pojazdów. To co mnie najbardziej interesuje, to technika smarowania oraz układy biegowe.

Co do mojego powrotu - cały czas tu byłem ale jako cichy obserwator. Z MaSzyną jestem cały czas na bieżąco.
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Inspiracja na temat pracy dyplomowej
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marca 2019, 18:55:56 »
To może napisz pracę nt usprężynowania pojazdów, jest to temat dosyć szeroki, albo nt. ustawności w łukach, ale on jest już bardziej na liczenie.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.