Autor Wątek:  Niezgodność rozkładów jazdy.  (Przeczytany 1505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elektryk157

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Niezgodność rozkładów jazdy.
« dnia: 20 Stycznia 2019, 20:41:19 »
Witam, mam pewien problem z rozkładami jazdy. Dla przykładu Na l61_regio jest rozkład w rainstedzie i ten który wyświetla się podczas symulacji. W folderze inne/l61/l61_regio znalazłem SRJP i z nim się tamte rozkłady nie pokrywają, nie pokrywają się nawet kilometry. Nie wiem zatem do którego rozkładu mam się odnieść. Na scenerii linia61_osobowy1, rozkład w rainsted i wyświetlany podczas symulacji, tak jakby nie pasował do trasy. Konkretnie chodzi o prędkości rozkładowe. Z tego co rozumiem prędkość rozkładowa 30 km/h obowiązuje aż do Blachowni, a z taką prędkością nie ma szans żeby się wyrobić na planową godzinę odjazdu. Kilometry też jakby się nie zgadzały z faktycznym stanem na scenerii. Być może tak ma być, a może to w moim symku coś nie działa (nie mogłem znaleźć podobnego wątku na forum). Jest też trzecia opcja. Jestem kompletnym tłukiem i dalej nie potrafię czytać tych symkowych rozkładów jazdy. Może znalazłby się ktoś kto by mi to łopatologicznie objaśnił, bo ja w akcie desperacji, to już stwierdziłem że nawet na symulator się nie nadaje. Jeśli coś robię nie tak to proszę, nie bijcie nie hejtujcie ani nie banujcie tylko wytłumaczcie :D

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2019, 20:48:35 wysłana przez elektryk157 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Niezgodność rozkładów jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Stycznia 2019, 20:52:35 »
Nie ma powodu, do tak niskiej samooceny.
Rozkłady w pdfach pochodzą z czasów, gdy l61 była scenerią na motywach prawdziwej. W większości pewnie nic nie się pokrywa.
Większość tych wyświetlanych w starterze i używanych podczas symulacji, to przepisane z prawdziwych książek rozkładowych. Powinny się zgadzać z terenem.
Prędkości rozkładowe, wyświetlane pod F2 nie zawsze są poprawne. Maszyna nie potrafi zmienić prędkości rozkładowej na szlaku. Nie wykluczam, że niekiedy trzeba by belkę przenieść posterunek wcześniej, by została poprawnie sparsowana. Jak masz jakieś konkretne uwagi co do rozkładów na L61, to najlepiej skieruj je bezpośrednio do Ra, który pracuje przy tej scenerii, przez link podany w starterze.
Mój kanał youtube