Autor Wątek:  Problemy ze sterowaniem  (Przeczytany 4903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MoreGames_PL

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problemy ze sterowaniem
« dnia: 18 Grudnia 2018, 21:58:16 »
Zainstalowałem sobie Maszynę (już wcześniej miałem, tylko na wcześniejszej wersji) i sterowanie w nowej wersji jest zupełnie inne w porównaniu do poprzedniej. Mam kilka problemów:
1. Hamulec w EN57 (EN71 chyba też ale nim nie grałem). Coś ze skrótami się zepsuło, gdy luzuje to dźwięk jest, ale ani na pomocniku, ani wizualnie kram się nie przesuwa i muszę myszką luzować.
2. Hamowanie w EU07, EP08 itd. Kram w poprzedniej wersji przesuwa się zupełnie szybciej i trudno wyczuć dobry moment. I jeszcze jedno: hamulec luzuje mi się an pozycji jazda. Zapewne tak powinno być a ja się nie znam.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudnia 2018, 22:12:17 wysłana przez MoreGames_PL »

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline MoreGames_PL

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudnia 2018, 22:18:54 »
Niestety jestem nowym graczem i nie chcę na razie nic edytować. Boje się że coś zepsuje.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudnia 2018, 22:26:47 »
Im szybciej zaczniesz próbować tym szybciej zaczniesz sobie radzić z innymi problemami. Na tym forum wspieranie oczekiwaczy i roszczeniowców nie jest popularne i praktykowane. Próbuj, szukaj na forum rozwiązań bo większość problemów była i jest omawiana tylko trzeba coś od siebie dać. Jeśli tak będziesz robić to uwierz jest tu mnóstwo osób chętnych i gotowych podpowiedzieć doradzić i pomoc.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudnia 2018, 22:27:45 »
Wiesz, to tylko plik konfiguracyjny programu. Wszystko jest opisane. Zrób backup jak się boisz i tyle.
Mój kanał youtube

Offline MoreGames_PL

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudnia 2018, 09:48:49 »
Ja nawet nie wiem co mam zrobić.

Offline Union Pacific

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudnia 2018, 17:41:36 »
No to macie w eu07.ini:

brakestep 1.0      // (1.0) prędkość przesuwania kranu hamulca innych niż FV4a
brakespeed 1.0 // prędkość przesuwania FV4a

brakestep zostawić na 1, brakespeed wg upodobań.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudnia 2018, 19:59:35 wysłana przez matek123 »
Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, up to 3.8 GHz, 6 MB cache, 4 cores) Kaby Lake Processor + NVIDIA GeForce GTX 1050 (4 GB GDDR5 dedicated) ,  32GB System Memory

Offline Piber

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudnia 2018, 23:56:26 »
Udało mi się zainstalować. Wszystko jest dobrze poza jedną sprawą. Wg instrukcji siadanie w kabinie EU07 z pozycji stojącej powinno się odbywać poprzez wciśnięcie prawego klawisza myszy.
U mnie pod prawym klawiszem jest kamera i nie wiem jak usiąść na fotelu po zmianie kabiny:(
« Ostatnia zmiana: 19 Grudnia 2018, 23:57:51 wysłana przez Piber »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Grudnia 2018, 00:00:11 »
No kliknięcie prawego klawisza ustawia kamerę w pozycji na fotelu. (lub zapamiętanej przed wyjściem) Po wejściu do kabiny z innej kabiny stoisz obok drzwi. Co rozumiesz poprzez "kamera"? Zoom? To jakaś dziwna mysz by musiała być, ale klawisze myszy można przemapować w eu07_input-mouse.ini
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Grudnia 2018, 00:03:56 »
Usadzanie sie prawym klawiszem jest aktywne pod warunkiem ze symulator nie jest w trybie sterowania mysza (obecnie tryb domyslny) -- w trybie sterowania mysza, gdy widoczny jest jej kursor, pod prawym przyciskiem faktycznie jest kontrola obrotu kamery. Przelaczenie sie miedzy trybem sterowania mysza i trybem "chodzenia" nastepuje poprzez krotkie wcisniecie klawisza Alt.

Offline Piber

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudnia 2018, 00:07:34 »
Jak wcisnę prawy klawisz myszy i trzymam to tak jakbym wcisnął Alt, mogę oglądać kabinę. Jak tylko kliknę to nic się nie dzieje. Po zmianie kabiny nie mogę usiąść w fotelu prze co nie widzę semaforów. Mysz  jakaś tania ASUS.

Offline Piber

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudnia 2018, 00:18:03 »
Usadzanie sie prawym klawiszem jest aktywne pod warunkiem ze symulator nie jest w trybie sterowania mysza (obecnie tryb domyslny) -- w trybie sterowania mysza, gdy widoczny jest jej kursor, pod prawym przyciskiem faktycznie jest kontrola obrotu kamery. Przelaczenie sie miedzy trybem sterowania mysza i trybem "chodzenia" nastepuje poprzez krotkie wcisniecie klawisza Alt.
Kolega tmj ma rację, trzeba kliknąć Alt i prawym przyciskiem myszy siada na fotelu. Ja wcześniej przytrzymywałem klawisz Alt.
Dziękuję bardzo za pomoc.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudnia 2018, 00:25:56 »
Tak na marginesie to w fotelu "usiasc" mozna rowniez przemieszczajac sie tam klawiszami kursora i PageDown/PageUp by zmienic wysokosci polozenia kamery. Przestawienie pozycji prawym przyciskiem to tylko dodatkowy skrot ktory pozwala zrobic to szybciej, ale nie jest wymagany.

Offline Szybki Wiewiór

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
    • Jedyni słuszni na Mazowszu!
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudnia 2018, 18:56:07 »
Jak wcisnę prawy klawisz myszy i trzymam to tak jakbym wcisnął Alt, mogę oglądać kabinę. Jak tylko kliknę to nic się nie dzieje. Po zmianie kabiny nie mogę usiąść w fotelu prze co nie widzę semaforów.
Witam
Równiez mam taki problem, ale w moim odczuciu kolega nie doprecyzował. W trybie sterowania klawiaturą gdy wyjdę z okna gry do pulpitu i powrócę do gry, to zanika sterowanie lpm, śpm i ppm w trybie sterowania klawiaturą. Nie ma żadnej reakcji ze strony symulatora. Nie można przez to szybko i precyzyjnie ustawić się na miejsce domyślne w kabinie oraz na widok domyślny. Także nie ma zooma, dopiero po przełączeniu się na myszkę zaczyna działać.
EDIT: Należy również dodać, że nie zawsze tak jest, nie wiem jakie to ma podłoże.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2018, 19:04:28 wysłana przez Szybki Wiewiór »
Bo My nie prosimy o wolność, My o nią walczymy.

Offline Union Pacific

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudnia 2018, 07:04:21 »
Cytuj
W trybie sterowania klawiaturą gdy wyjdę z okna gry do pulpitu i powrócę do gry, to zanika sterowanie lpm, śpm i ppm w trybie sterowania klawiaturą. Nie ma żadnej reakcji ze strony symulatora. 

Ja tez tak mam, ale wystarczy kliknac myszka w okno symulatora, aby uaktywnic funkcje klawiarury.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2018, 10:19:57 wysłana przez Stele »
Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, up to 3.8 GHz, 6 MB cache, 4 cores) Kaby Lake Processor + NVIDIA GeForce GTX 1050 (4 GB GDDR5 dedicated) ,  32GB System Memory

Offline Szybki Wiewiór

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
    • Jedyni słuszni na Mazowszu!
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Problemy ze sterowaniem
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudnia 2018, 13:20:09 »
Co więcej, po przełączeniu się na kamery zewnętrzne i wyśrodkowaniu pojazdu lpm to po pewnym czasie też zanika sterowanie kamerą myszą w kabinie.
Bo My nie prosimy o wolność, My o nią walczymy.