Autor Wątek:  Kolej nie toleruje Zniżki  (Przeczytany 2021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline train331441

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kolej nie toleruje Zniżki
« dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:13:09 »
Witam. moja mama Pokłuciła się z Kasjerką w Katowicach najpierw PKP InterCity a Później kasjerce Kolei Śląskich.
czy da się kupić Bilet Na Zniżkę Bez zaświadczenia lekarskiego w kasie?

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Kolej nie toleruje Zniżki
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:21:44 »
A na jakiej zasadzie potwierdzasz zniżki uczniowskie?
"Poświadczam że syn chodzi do szkoły.
Mama"?
Oczywiście, że nie. Do wszelkich ulg potrzebujesz dokumentów poświadczających. Na gębę niczego się nie załatwi.
Typowe dla roszczeniowców. Nawrzeszczeć, ale właściwiego dokumentu brak. Ale winna kasjerka bo jest głupia i nie wierzy.
Polecam, aby Twoja mama na drugi raz się nie kłóciła. Może wtedy ogarnie co się do niej mówi.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2018, 18:23:38 wysłana przez ST44-003 »

Offline train331441

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kolej nie toleruje Zniżki
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:28:00 »
Teraz od dziś mój tata będzie kupował Bilet przez Internet na zniżkę do Częstochowy i z powrotem. może niech Kasjerka nauczy co się do niej mówi.

problem rozwiązany. można zamknąć temat.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kolej nie toleruje Zniżki
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:30:19 »
1 Zaświadczenie od lekarza? Do jakiej zniżki upoważnia?
2. ST44-003 - przy kupowaniu biletu w kasie o ile wiem, nie musisz pokazywać dokumentu upoważaniającego do zniżki, dopiero podczas kontroli biletów. Bo np. kupując bilet dla siebie i dzieci, musisz przy sobie mieć ich legitymacje szkolne itp.?

Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Kolej nie toleruje Zniżki
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:30:48 »
Głupie pytanie, związane z tematem, jesli ktoś chce komuś innemu kupić bilet w kasie ze zniżką to kasjerka nie wypisze? Przecież od sprawdzenia legitymacji uprawnionej do zniżki sprawdzi już konduktor czy zgadza się z biletem i w interesie kupującego jest żeby to się zgadzało, bo jeśli nie, to wtedy płaci karę po sprawdzeniu od konduktora (bo się dokument nie zgadzał itp.). W sumie tak jak przez internet się bilet kupuje, wybiera sie żę taka i taka zniżka, a to czy faktycznie tak jest i ma się odpowiedni dokumenty na daną zniżkę  już weryfikuje konduktor czy bilet, zniżka, dokument faktycznie się zgadza.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Kolej nie toleruje Zniżki
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:39:31 »
Nawet nie komus innemu, tylko sobie. W kiosku jak kupuje sie bilet ulgowy na komunikacje miejska, to takze sprzedajacy ma pytac i oczekiwac odpowiedzi? Nonens. Ja raz mialem taka sytuacje na PKP, nie chcialo mi sie wchodzic w polemike, to odpowiedzialem, ze na legitymacje SBecka i  szybciutko wydrukowala bilet bez szemrania. Byc moze kasjerka wykonuje czyjs rozkaz, aby np. zbierac statystyki albo jakas inna przyczyna (np. dziala w interesie klienta, aby prez jego ewentualna pomylke nie nacial sie), nie wiem. Jesli tak, to nie powinna zadac, tylko poprosic wraz z krotkim info. Jesli ktos odmowi, powinna sie z tym pogodzic.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2018, 18:43:10 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline train331441

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kolej nie toleruje Zniżki
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:55:49 »
Czy po wakacjach problem rozwiąże się? chciałbym we wtorek pojechać do Częstochowy bez zaświadczenia lekarskiego na Bilecie ze zniżką. wycieczkę zrobię  28 sierpnia 2018 roku.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kolej nie toleruje Zniżki
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpnia 2018, 18:59:41 »
Nie, rozwiąże się teraz. Wszystko już padło. Szczegóły znajdziesz w regulaminie przewozów danego przewoźnika.
Mój kanał youtube