Autor Wątek:  18.07 całkowo_SN61  (Przeczytany 5016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brytan13

  • Wiadomości: 49
  • Zawsze jest dobrze, tak musi być.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
18.07 całkowo_SN61
« dnia: 08 Sierpnia 2018, 18:08:25 »
Dzień dobry.
Czy ja coś źle jadę w tej scenerii, już druga przejażdżka w tym samym miejscu wystawia na czasówkę - około 30min. oczekiwania?
edit. Ale jazda..., heheheheeeee - " W ten sposób pociąg zdawczy nie pojedzie, ale w zamian ukończysz misję SN61 z Jarkawek." - takiego pomysła wyszukać to nie ja hehehe. Dzięki Szpenio!

Nie modyfikuj na przyszłość wiadomości na skutek czyjejś odpowiedzi - to czyni wątek nieczytelnym i można się pogubić o co chodzi. A poza tym narusza regulamin (obowiązki, pkt. 12).
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2018, 20:50:05 wysłana przez Quark-t »
Pozdrawiam,
                   Piotr1szy Nerwowy:):).

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpnia 2018, 19:18:14 »
Problem jest ze stonką, nie dojeżdża bliżej wskaźnika W5, przez co nie zwalnia zwrotnicy i blokuje scenariusz. Pewnie pojawił się jakiś problem w sterowaniu AI i tutaj tylko zmiany w exe pomogą.
Możesz ten problem ominąć w bardzo prosty sposób - w Rainsted, w zakładce Składy, wybrać SM42-284 znajdującą się na tym scenariuszu, i ją usunąć, bez zastąpienia inną lokomotywą (zostawić puste miejsce). W ten sposób pociąg zdawczy nie pojedzie, ale w zamian ukończysz misję SN61 z Jarkawek.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpnia 2018, 22:17:46 »
Pare aktualizacji temu AI zostala nauczona by prowadzac sklad towarowy z duzym opoznieniem dzialania hamulca zaczynac hamowanie nieco wczesniej. Mialo to pomoc z zatrzymaniem sie na czas dlugich skladow towarowych, ale jak widac mialo niekorzystny efekt uboczny.

W wersji 18.809 exe (do pobrania z dzialu na warsztacie) dodana zostala korekta; na moment hamowania wplywa tez dlugosc skladu. Teoretycznie moze to pomoc w naprawie tego scenariusza, chociaz nie wykluczam ze z kolei popsuje sie cos innego ;/

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpnia 2018, 10:22:59 »
Składam wniosek o wyrzucenie bądź zamianę na inny dialog sytuacji przed wjazdem na stację Całkowo w misji na całkowo-zimaSN61 dla pociągu APM44315.
Po wygaśnięciu sygnału zastępczego kategorycznie nie można przejechać obok semafora wskazującego ,,Stój" na zasadzie tzw. Buźki ,,mechaniku, droga ułożona" maszynista:,,dobra".
Takie zachowanie jest szczególnie tępione przez UTK oraz PKBWK.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline centarail

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 72
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpnia 2018, 11:57:04 »
Po wygaśnięciu sygnału zastępczego, można podać go ponownie jeśli chodzi o USRK, no chyba że się żarówy popalą, albo jakaś przerwa w obwodzie nastąpi.

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpnia 2018, 16:20:52 »
Dialog w tej misji wskazuje jakby mechanik faktycznie przejeżdżał obok S1. W rzeczywistości dyżurny ponownie daje zastępczy - inaczej AI nie dałoby rady przejechać tej misji.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpnia 2018, 17:52:44 »
Ja się odnoszę do ostatnich dwóch zdań rozmowy dyżurny ruchu - maszynista @Transkei. Trzeba koniecznie je zmienić, bo to co jest przedstawione w tej rozmowie jest ewidentnym zagrożeniem bezpieczeństwa. To zachęcanie do łamania przepisów.
Ewentualnie zmienić ostatnie zdanie maszynisty na: ,,Podaje Pan jeszcze raz zastępczy bo inaczej bez rozkazu nie pojadę.."
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2018, 18:08:24 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpnia 2018, 20:15:19 »
Na kolei lat 80-90 takie sytuacje się nie zdarzały?
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpnia 2018, 20:21:44 »
Tak. Zdarzały się. Nawet teraz się zdarzają.
Wspomnę tylko o okolicznościach które doprowadziły do katastrofy pod Szczekocinami. Nie ma tutaj dyskusji. Nie ma czegoś takiego jak droga ułożona, można jechać. Jest to karygodne zachowanie i nawet jeśli MaSzyna to gra symulacyjna, nie powinna uczyć bardzo niebezpiecznych zachowań.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpnia 2018, 23:09:57 »
Są osoby, które bardzo poważnie traktują na początku swojej drogi zawodowej tenże symulator i chłoną/przenoszą do swojej wiadomości treści tutaj zawarte. Jeśli coś jest niedograne np. dialogi, to ów ludzie nie koniecznie się w tym orientują i biorą wszystko na poważnie. To jest efekt "uboczny" symulatora...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Sierpnia 2018, 23:14:37 »
Jacku, MaSzyna to gra symulacyjna. Jest prezentowana na różnego rodzaju imprezach kolejowych. W tym momencie sprawa jest trochę poważniejsza jak zwykła zabawa. Opisana przeze mnie sytuacja może wpłynąć na tolerowanie niebezpiecznych nawyków, a oto chyba nam nie chodzi?
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sierpnia 2018, 23:22:56 »
Zgadzam się z Tobą i to właśnie chciałem przekazać.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sierpnia 2018, 23:24:53 »
Spoko. Dopiero teraz przeczytałem ze zrozumieniem to co napisałeś. Sorry, temat przegapiłem na testach, ale lepiej późno niż później.
Jeszcze jedna uwaga, ogólna. Niegdyś zwracałem uwagę aby zwrot dyżurnego ruchu ,,przelot" stosować tylko w przypadkach S1 na wjeździe i wyjeździe. Za wygłoszenie takiego zwrotu przy zmianie toru nie jeden dostał już porządny ochrzan.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2018, 08:04:59 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: 18.07 całkowo_SN61
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpnia 2018, 09:39:53 »
Wgrałem na repozytorium poprawkę (rewizja 2875) - wątpliwy wariant wjazdu do Całkowa już się nie wydarzy. Zmiana nie jest jednak radykalna (prawdopodobieństwo wystąpienia tego nagrania zostało zmniejszone do 0) i w każdej chwili można przywrócić poprzedni wjazd. Prawdę powiedziawszy, drugi wariant też może wzbudzać lekkie kontrowersje:
Dyżurny: 44315, czemu się nie głosicie?
Mechanik: Yyyyyy, gazetkę sobie czytałem!
Dyżurny: Mogę już świecić Sz?
Mechanik: Taaaa...

Odnośnie przelotu - zakładam że chodzi o S2 a nie o S1 ;-) i że problem dotyczy Paszek Wielkich. No cóż, stacja ta jest tak zbudowana, że nie da się ustawić przelotu na dwóch Sr2.