Autor Wątek:  rozruch tem 2  (Przeczytany 3147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ty51138

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
rozruch tem 2
« dnia: 12 Lipca 2018, 12:27:18 »
na wstępie chce powiedziec ze jestem pelen podziwu i zaangazowania w symulator ale jesli on ma byc jak najbardziej realny to co do rozruchu np: lok Tem 2 ktos chyba ma niewiedze w rozruchu mianowicie gdy wyłącze pome paliwowa i olejowa gasnie maszyna czemu? oto rozruch załaczamy pome paliwa i olej czekamy az wzrosnie ciśnienie gdy juz jest ok wyłączamy te dwie pompy i włączamy rozruch i i sterowanie maszyna mi wraz z praca manewrowo liniowa i tyle .a dzwiek silnika tej maszyny w obecnej wersji klapa poco te wycie jak bym elektrowozem jechał i te trzęsienie kabiny .pisze to bo dane mi było ocowac z ta maszyna juz od dziecka takze zęby na niej połamałem .

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: rozruch tem 2
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipca 2018, 12:48:47 »
To ci przeszkadza, a rozruch podpięty pod zły guzik już nie? :P
Nagrania możesz zrobić. Dźwięki skalibrować. Ze swojej strony tego nie skalibruję, bo TEM2 to widziałem może ze 100 metrów.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: rozruch tem 2
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipca 2018, 12:54:37 »
oto rozruch załaczamy pome paliwa i olej czekamy az wzrosnie ciśnienie gdy juz jest ok wyłączamy te dwie pompy i włączamy rozruch i i sterowanie maszyna mi wraz z praca manewrowo liniowa i tyle
Na jakiej zatem zasadzie przy wylaczonej pompie paliwo doplywa do juz pracujacego silnika?

Offline ty51138

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: rozruch tem 2
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipca 2018, 09:36:15 »
jeszce raz to samo. Uruchomienie silnika elektrycznego pompy paliwowej (w celu wytworzenia ciśnienia paliwa 0,2÷0,25MPa).Uruchomienie  silnika  elektrycznego  pompy  wstępnego  smarowania  (w  celu  wytworzenia  ciśnienia  oleju
0,03MPa)gdy mamy cisnienie włączamy te dwa przełączniki i przełączamy na rozruch Silnik pompy paliwa uruchamia się po przełączeniu W27 („Rozruch–Zatrzymanie silnika”) w położenie „Rozruch”. Wstępne smarowanie silnika odbywa się za pomocą pompy napędzanej silnikiem elektrycznym.
Wstępne  smarowanie  odbywa  się  w  ten  sposób,  że  olej  ze  skrzyni  korbowej  jest  zasysany  przez  pompę  wstępnego
smarowania i jest tłoczony przez zawór zwrotny (5), chłodnicę, filtry szczelinowe do części trących silnika                   

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: rozruch tem 2
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipca 2018, 10:04:12 »
Silnik pompy paliwa uruchamia się po przełączeniu W27 („Rozruch–Zatrzymanie silnika”) w położenie „Rozruch”.
Czyli, jesli dobrze rozumiem, pompa paliwa jest uruchamiana albo automatycznie podczas startu silnika, albo recznie przelacznikiem gdy silnik nie pracuje?