Autor Wątek:  Wyłączanie lokomotywy.  (Przeczytany 2283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline S0M3P4W1

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Wyłączanie lokomotywy.
« dnia: 03 Lipca 2018, 17:10:58 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego lokomotywy przykładowo EP07 wyłączają się często podczas jazdy, a najczęściej na scenerii l053-day-tlk83202.
Uwzględniam oczywiście ilość powietrza w zbiorniku głównym, czy pantografy połamane, ilość kV w trakcji itp, ale po "samoczynnym zgaszeniu" lokomotywy nie można dalej jechać. Pewnie, lokomotywę da się uruchomić, lecz gdy przystępuję do rozpędzania lokomotywa znowu gaśnie. (Lokomotywy każdego typu z "e Elektrowozy").
I teraz nie wiem, czy to wina scenerii, czy wina tego, że nie umiem tego opanować. Ponadto komputer nie umie z tego wybrnąć. (na tej scenerii, którą podałem nie działa auto-maszynista)

Jeżeli ktoś wie, dlaczego tak się dzieje proszę o podanie jakiś skrótów klawiszowych, a jeżeli to wina scenerii to trudno. Przynajmniej będę wiedział przez co to się dzieje.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Wyłączanie lokomotywy.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipca 2018, 17:18:50 »
Kluczem do rozwiązania problemu jest kwestia co rozumiesz przez wyłączenie się lokomotywy. Czy lokomotywa po prostu przestaje przyspieszać, czy wyłącza się przetwornica, sprężarka i wyłącznik szybki. Wszystkie lokomotywy elektryczne są wyposażone w przekaźnik nadmiarowy. Chodzi o to, aby nie przekraczać pewnej wartości prądu. W domyślnej lokomotywie na tym scenariuszu limit wynosi około 650A. Jeżeli nie przekroczysz tej wartości lokomotywa nie powinna przestać przyspieszać.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2018, 18:07:50 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wyłączanie lokomotywy.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipca 2018, 17:21:37 »
Jeśli dzieje się to z nieznanej przyczyny, to prawdopodobnie pantograf odskakuje od sieci i działa zanikowonapieciowy WSa. Wystarczy dać nastawnik i bocznik na 0 po czym ponownie załączyć wyłącznik szybki.
Mój kanał youtube

Offline S0M3P4W1

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wyłączanie lokomotywy.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipca 2018, 17:49:02 »
Joachimowicz: Wyłączenie wyłącznika szybkiego, a przez to przetwornicy i sprężarki. I nie nie działa. Próbowałem.
Stele: Te wiadomości wiem od samogo początku symulatora. Problem w tym że nawet jeżeli stoję nie da się ruszyć, bo się wyłącza wyłącznik szybki

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Wyłączanie lokomotywy.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipca 2018, 20:01:01 »
@S0M3P4W1: może nie zrozumiałeś Kolegi Joachimiewicza... Jeśli znów ci "wywali" WS to spróbuj nacisnąć "n". Wcześniej cofnij nastawnik jazdy i bocznikowania na "zero"...

A czytałeś INSTRUKCJĘ? //eu07.pl/theme/Maszyna/dokumentacja/readme.html
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2018, 20:22:53 wysłana przez Milek7 »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"