Autor Wątek:  międzytorze ze słupami  (Przeczytany 4721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
międzytorze ze słupami
« dnia: 25 Czerwca 2005, 10:00:31 »
Ile powinno mieć szerokości międzytorze(odległość pomiędzy osiami torów/liniami w 3ds) i na jaką wartość ma być ustawiony zygzak sieci trakcyjnej, aby otrzymać ładne międzytorze ze słupami trakcyjnymi, które będą dopasowane do siebie?

OT:
ma ktoś moze zdjęcia słupów z wysięgnikami rurowymi?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: międzytorze ze słupami
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwca 2005, 10:19:25 »
Cytat: "youBy"
Ile powinno mieć szerokości międzytorze(odległość pomiędzy osiami torów/liniami w 3ds) i na jaką wartość ma być ustawiony zygzak sieci trakcyjnej, aby otrzymać ładne międzytorze ze słupami trakcyjnymi, które będą dopasowane do siebie?

Moze to pomoze:
http://www.kolej.pl/~rbach/mtigm/dzial3/rozdz5.htm
No i poszperaj jeszcze na
http://www.kolej.pl/~rbach
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
międzytorze ze słupami
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwca 2005, 12:22:52 »
to widziałem, ale mi chodzi jak to ma byc w MaSzynie
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
międzytorze ze słupami
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwca 2005, 14:06:08 »
Ja daje odleglosc miedzy torami 5 m w maxie (powinno byc 4,5, ale na 5 fajniej wychodza uklady torowe). Zygzak powinien wygladac tak:
+0,2;-0,2+0,2;-0,2+0,2;-0,2+0,2;-0,2+0,2;-0,2 etc ;-)
Na zakretach rob tak, aby po wewnetrznej stronie byl wysiegnik dlugi, a po zewnetrznej krotki, i tak, aby patyki nie spadaly z sieci...

hunter

  • Gość
międzytorze ze słupami
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwca 2005, 09:19:22 »
Cytat: "Mateu"
Na zakretach rob tak, aby po wewnetrznej stronie byl wysiegnik dlugi, a po zewnetrznej krotki, i tak, aby patyki nie spadaly z sieci...


Dokładnie.... Ja się właśnie w tym pomyliłem i 30% słupów musiałem przerabiać ;-)

Co do nie spadania patyków to trzeba robić na łukach krótką sieć (u mnie na najostrzejszym łuku trzeba było wstawiać 37/38m) :]

Pozdrawiam!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
międzytorze ze słupami
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwca 2005, 15:35:03 »
Cytat: "Mateu"
Ja daje odleglosc miedzy torami 5 m w maxie (powinno byc 4,5, ale na 5 fajniej wychodza uklady torowe). Zygzak powinien wygladac tak:
+0,2;-0,2+0,2;-0,2+0,2;-0,2+0,2;-0,2+0,2;-0,2 etc ;-)
Na zakretach rob tak, aby po wewnetrznej stronie byl wysiegnik dlugi, a po zewnetrznej krotki, i tak, aby patyki nie spadaly z sieci...


to spróbuj na 5 wstawić słupy między torami, zeby się trzymały i to bez przedłużeń. a zygzaka to mi skrypty robią. To co teraz podałeś ze słupami to wiem, skrypty mają to zaprogramowane. a rozwiązanie sam znalazłem
odległość pomiedzy osiami torów - 4,6m, i zygzak standardowy(0,2m) i wtedy jedne wysięgniki daje się ze słupami, a drugie nie i ładnie wychodzi.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.