Autor Wątek:  Program do dzwięków  (Przeczytany 6025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reptile

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program do dzwięków
« dnia: 19 Czerwca 2005, 11:04:53 »
Witam!!



Czy może wie ktoś skąd mogę ściągnąć program dzięki któremu będę mógł zrobić nowe syreny dla lokomotyw w MaSzynie? I czy ktoś wie jak się takim programem posłużyć? Fajnie by było jak by w symulatorze były nowe trąby...
Kiss my ass... Go to Hell!

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program do dzwięków
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwca 2005, 11:32:51 »
No program, to raczej Ci nie zrobi nowych syren. Najlepiej będzie wziąść jakiś rejestrator dźwięku, isć gdzieś, gdzie pociągi często trąbią ;-) i nagrać syrenę. Potem możesz, używając jakiegoś programu, np. Nero Wave Editor (ja tego uzywam) obrobić odpowiednio dźwięk i zapisać w dowolnym formacie. Jeśli bierzesz dźwięk np. z jakiegoś filmiku, to przystawiasz mikrofon do głośnika, uruchamiasz nagrywanie w Nero Wave Editor, załączasz filmik i nagrywasz. Potem usuwasz zbędne elementy, np. ciszę, jakieś przejeżdżające samochody itd., no i zapisujesz w dowolnym formacie.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Program do dzwięków
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwca 2005, 12:38:49 »
co do programu:

Ja korzystam z Adobe Audition (dawny CoolEdit). Posiada ogromne możliwości jeśli chodzi o obróbkę dźwięku. Jest używany przez profesjonalistów do że tak powiem "zabaw z dźwiękiem". Tak samo SoundForge.

Innym programem (prostszym) lecz także o dużych możliwościach jest GoldWave.

A co do Nero WaveEditor. Hmm. Mi nie przypadł do gustu. :) Ale bynajmniej jak pisał @ TruckeR można nim coś zrobić. :)

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Program do dzwięków
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Czerwca 2005, 13:35:00 »
Programu "do robienia dźwięków" nie polecam, bo żaden nie odda wiernie dźwięku trąbki lokomotywy czy jakiegokolwiek innego dźwięku. Jedynym sposobem jest nagranie rzeczywistego dźwięku np. dyktafonem, magnetofonem z dołączonym mikrofonem i zgranie takiego dźwięku do komputera. Następnie obóbka: odszumienie, wyrównanie poziomów i inne korekcje. Polecam i uzywam jak Mutopompka programu Adobe Audition.

Nowa trąbka do EN57 jest bardzo potrzebna. Jeśli dobrze ją nagrasz, to podeślij nagranie do mnie, obrobię je i będzie w symku :)
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline Reptile

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program do dzwięków
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwca 2005, 16:44:27 »
Cześć!!


Dziś ściągnę z neta jakiś z podanych programów i postaram się jak najszybciej pójść z kolegą i nagrać prawdziwy dźwięk trąby. Udam się za przejazd kolejowy na którym dużooo trąbią i nagram tam. Mój kolega ma sprzęt do nagrywania a nie ja niestety. Postaram się pojechać do lokomotywowni w Czechowicach Dziedzicach i tam może po znajomości się coś załatwi a przy okazji zrobi się zdjęcia na tekstury. Wiem, że to nie jest na to miejsce ale chciałem zamieścić na stronie 5 tekstur ale się nie da. Ok, w takim razie postaram się nagrać jakieś dźwięki ale nie obiecuję.
Kiss my ass... Go to Hell!

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program do dzwięków
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwca 2005, 17:08:47 »
Cytat: "Mutopompka"

A co do Nero WaveEditor. Hmm. Mi nie przypadł do gustu. :) Ale bynajmniej jak pisał @ TruckeR można nim coś zrobić. :)


A ja się wczoraj kilka godzin bawiłem tym programem z kuzynem w radio i wrażenia są całkiem pozytywne. Puszczaliśmy muzykę z mp3, jakieś rozmowy itd. . Tamtego programu co podałeś nie mam, ale Nero jest i tak całkiem dobry w porównaniu do MS rejestratora dźwięku :P
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Program do dzwięków
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwca 2005, 01:39:19 »
Cytat: "TruckeR"
A ja się wczoraj kilka godzin bawiłem tym programem z kuzynem w radio i wrażenia są całkiem pozytywne. Puszczaliśmy muzykę z mp3, jakieś rozmowy itd. . Tamtego programu co podałeś nie mam, ale Nero jest i tak całkiem dobry w porównaniu do MS rejestratora dźwięku :P


CO do Nero... Wg mnie jest "ubogi" w stosunku do Adobe Audition. Jak chcesz to zgłoś sie do mnie, a postawię Ci instalkę Adobe Audition to sobie ściągniesz, odpalisz i zobaczysz, co ten program potrafi. Nero się chowa do niego pod względem możliwości. Więc wsystko zależy od Ciebie.

Offline mar07

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program do dzwięków
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwca 2005, 12:51:45 »
Jakby ktoś chciał ponagrywać jakieś dźwięki taboru (EU07,ET22, EN57, EP09), to mogę zaoferowć i swoją pomoc. Proszę tylko o kontakt na PW
Pozdrowienia dla wszystkich mk

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program do dzwięków
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwca 2005, 18:36:39 »
W sumie mnie taki program nie jest bardzo potrzebny; Mam mikrofon podłączony do komputera, więc i tak nic z zewnątrz nie nagram - najwyżej tramwaj stojący za oknem :P Lepiej daj link Reptile'owi, jemu przyda się dużo bardziej (chyba zę już dałeś) ;-)
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Reptile

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program do dzwięków
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwca 2005, 21:23:43 »
Cześć!!

Jeśli dobrze pójdzie to na wakacje przyjedzie do mnie kumpel z którym bym po nagrywał syreny. Jak na razie to ja mam w kompie kiepski Nero Wave Edition....... Muszę ściągnąć jeden z wymienionych programów. Będę musiał się nauczyć obsługi. Szkoda , że nikt z Was nie mieszka tam gdzie ja..... Tak to by było łatwiej. W ostateczności można dać dźwięki z filmów. Jeśli ktoś potrafi się posługiwać jakimś dobrym programem do tego typy rzeczy i ma czas to proszę o kontakt na GG.

Z góry dziękuję!!!
Z wielkimi pozdrówkami dla wszystkich!!
Kiss my ass... Go to Hell!