Autor Wątek:  Sceneria quarkmce2007 - problemy  (Przeczytany 12555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Sceneria quarkmce2007 - problemy
« dnia: 03 Kwietnia 2018, 03:05:10 »
W dniu wczorajszym "przejechałem" się pociągiem w scenerii quarkmce2007. :-)
Wybrałem sobie scenariusz PE1301: EP07-1038. Scenariusz według opisu w starterze Rainsted:
Nazwa składu: quark\PE1301
Prowadzimy EP07 (EP07-1038).
Po zatrzymaniu się się przy punkcie kontrolnym odbieramy wagony przyprowadzone przez SU45 i jedziemy pociągiem pospiesznym do Koniewic. W Koniewicach odstawiamy skład na tory postojowe albo przejmujemy EZT do Skwarek.


Z początku wszystko super. Podjechałem lokomotywą na stację Wielki Kac po wagony, zaprzęgłem je do niej, po czym pośmigałem do Koniewic. :-)
Z opisu scenariusza wynika, że mogę albo odstawić "pośpiecha" na boczny tor albo "zwędzić" sobie stojącego na stacji w Koniewicach "kibla" i nim pomknąć do Skwarek. I tu zaczyna się problem... :-/
Po przejęciu EZT w Koniewicach, po pewnym czasie mój dotychczasowy "pośpiech" sam odjeżdża na tor boczny (sterowany już przez komputer), po czym lokomotywa automatycznie odpina się od tego składu, odjeżdża od niego kawałek i staje przed semaforem z sygnałem "Stój!". W tym czasie "kibel", którego przejąłem w Koniewicach, również ma przed sobą semafor ze światłem czerwonym i to światło pozostaje tak cały czas, również po upłynięciu godziny odjazdu do Skwarek. Po przejęciu EZT pojawia mi się w nim nowy rozkład jazdy, z Koniewic do Skwarek właśnie. Tyle, że co z tego, skoro do tych Skwarek praktycznie nie mogę wyjechać, bo wyjazd blokuje mi semafor. Co lepsze, gdy tak stoję przed tym semaforem i stoję to po dłuższym czasie oczekiwania, z przeciwka przyjeżdża kolejny "kibel", który również zatrzymuje się przed semaforem, który nadaje sygnał "Stój!". Efekt finalny jest taki, że przed semaforami z sygnałem "Stój!" stoję ja, w "kiblu", na wyjeździe z toru bocznego stoi także lokomotywa z mojego składu pośpiesznego, którym przyjechałem do Koniewic, a także drugi EZT, który przyjechał z naprzeciwka. I na tym kończy się "impreza"... :-(
Co w tej sytuacji zrobić? Da się po przejęciu EZT w Koniewicach pojechać  nim do Skwarek (jak stanowi opis scenariusza), czy też jest gdzieś jakiś błąd i mimo wszystko nie jest to możliwe?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwietnia 2018, 18:15:55 »
Jechałem wielokrotnie ten scenariusz i zawsze pospieszny spycha wagony na postojowy by gdzieś po pół godziny pojechać kursem powrotnym do Skwarek. Nie pamiętam czy ze swoimi wagonami, czy tymi co stoją w peronie. Układ stacji raczej to drugie by sugerował. Blokady pod wjazdem tam występowały, ale gdzieś z pół roku temu niby zostały poprawione i już się nie korkowało, podczas kilku prób, które zrobiłem. Problematyczny był też ostatni EZT który tam wjeżdża, bo nie miał już miejsca na postojówce i blokował tor przy peronie.
W takich sytuacjach, załączaj screen z sytuacją na stacji i log.txt by zdiagnozować która blokada liniowa nawaliła. Jak błąd jest powtarzalny, to zobacz czy na rainsted.com/warsztat nie ma nowszej wersji, w której jest ten błąd poprawiony. Staramy się nie aktualizować w paczce czegoś co działa, bo nie raz wychodziły z tego problemy.
Mój kanał youtube

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwietnia 2018, 10:19:24 »
Powinien odstawić swoje wagony na bocznicę, i tak jak mówisz po pół godziny podpiąć się dopiero pod wagony stojące w peronie.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwietnia 2018, 16:16:47 »
Rozumiem, że to ja mam własnoręcznie odstawić "moje" wagony na bocznicę, z którymi przyjechałem z Wielkiego Kaca? I wówczas co? Czekać na bocznicy pół godziny przed semaforem "Stój!", uprzednio odpinając lokomotywę od "moich" odstawionych wagonów?
A co z EZT, który stoi przy peronie w Koniewicach, gdy przyjeżdżam moim "pośpiechem" z Wielkiego Kaca? W opisie scenariusza jest podane, że mogę odstawić wagony na bocznicę albo przejąć EZT do Skwarek. Czy to o ten EZT konkretnie chodzi? Gdy go przejmuję (klawiszem F5) to wówczas pojawia mi się dla niego rozkład jazdy do Skwarek. Tyle tylko, że nie mogę nim nigdzie wyjechać, bo wyjazd blokuje mi "czerwony" semafor... :-/ I nie zmienia się nawet po tym, gdy minie już godzina odjazdu według rozkładu jazdy do Skwarek (w rozkładzie jazdy Koniewice podświetlają się już na zielono).
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2018, 16:17:58 wysłana przez Barti_81 »

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwietnia 2018, 16:29:23 »
Kolego Barti.
Rozumiem, że to ja mam własnoręcznie odstawić "moje" wagony na bocznicę, z którymi przyjechałem z Wielkiego Kaca? I wówczas co? Czekać na bocznicy pół godziny przed semaforem "Stój!", uprzednio odpinając lokomotywę od "moich" odstawionych wagonów?
A w rzeczywistości będąc maszynistą będziesz też płakał, że stoisz przed S1 i czekasz na podany ? Nie sądzę... Symulator MaSzyna opiera się na realizmie i społeczność oraz twórcy scenerii starają się to zachować. Czasami nawet musisz stać 30 min i czekać.
A co z EZT, który stoi przy peronie w Koniewicach, gdy przyjeżdżam moim "pośpiechem" z Wielkiego Kaca? W opisie scenariusza jest podane, że mogę odstawić wagony na bocznicę albo przejąć EZT do Skwarek. Czy to o ten EZT konkretnie chodzi? Gdy go przejmuję (klawiszem F5) to wówczas pojawia mi się dla niego rozkład jazdy do Skwarek. Tyle tylko, że nie mogę nim nigdzie wyjechać, bo wyjazd blokuje mi "czerwony" semafor... :-/ I nie zmienia się nawet po tym, gdy minie już godzina odjazdu według rozkładu jazdy do Skwarek (w rozkładzie jazdy Koniewice podświetlają się już na zielono).
A zmienia Ci się kabina ? Tak jak @stele napisał - podeślij log.txt i screen z sytuacją.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwietnia 2018, 18:40:05 »
Kolego Barti.
Rozumiem, że to ja mam własnoręcznie odstawić "moje" wagony na bocznicę, z którymi przyjechałem z Wielkiego Kaca? I wówczas co? Czekać na bocznicy pół godziny przed semaforem "Stój!", uprzednio odpinając lokomotywę od "moich" odstawionych wagonów?
A w rzeczywistości będąc maszynistą będziesz też płakał, że stoisz przed S1 i czekasz na podany ? Nie sądzę... Symulator MaSzyna opiera się na realizmie i społeczność oraz twórcy scenerii starają się to zachować. Czasami nawet musisz stać 30 min i czekać.

Nie chodzi mi już tutaj o samą konieczność czekania tej pół godziny, tylko o to, czy to ja sam mam odstawić te wagony na bocznicę, a następnie sam po tej pół godzinie podjechać po "nowe" wagony, stojące już przy peronie w Koniewicach, podpiąć pod nie "moją" lokomotywę i pojechać nimi do... no właśnie, gdzie? Do Skwarek? A co z EZT, który rzekomo, według opisu scenariusza, mogę przejąć i pojechać nim do Skwarek?

A swoją drogą, w opisach scenariuszy mogłyby być informacje, że w takim, a takim miejscu trzeba będzie poczekać tyle i tyle na możliwość wjazdu, czy wyjazdu. Prawdziwy maszynista ma jeszcze do dyspozycji radiotelefon, ma kontakt z dyżurnym ruchu, więc w razie czego ma możliwość zapytania się, co jest grane, jeśli zbyt długo, swoim zdaniem, czeka przed semaforem nadającym sygnał "Stój!". A tutaj jest symulator, w którym ja, stojąc przed semaforem z sygnałem S1, nic nie mogę zrobić i nie wiem, czy mam cierpliwie czekać, czy też jednak coś się zepsuło, zawiesiło, jest jakiś błąd, czy coś... :-/

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwietnia 2018, 19:30:46 »
Blądzisz. W quarku masz rozklad jazdy do wyswietlenia odpowiednim klawiszem. Sa dokladne godziny odjazdu.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwietnia 2018, 19:30:53 »
Nie przeczę, ze opisy do Quarka mogłyby być pełniejsze. Niektóre mogą być też nieaktualne. Komendy przez radio też by nie zawadziły. Wszystko kwestią, że ktoś to musi zrobić i dogadać sie z Ra, by nie robić w tym samym czasie w dwie strony.
Ile czekałeś na odjazd tego EZT? Może miał szlak zapchany? Tam linią przez Zatyle i Mydelniczke trochę tych kibli lata, a to jednak jednotor. Może coś zdefekowało po drodze. A może jest błąd oskryptowania blokady liniowej i liczniki się pogubiły. Można zgadywać.
Wszystkie składy na Quarku są oskryptowane do samodzielnej jazdy. O ile czegoś nie zepsujesz, jak przerżnięcie stój, tak że AI zgłupieje, to możesz porzucić go w dowolnym momencie i powinien dalej pojechać sam zgodnie z planem. On stoi 5-10 minut w peronie, po otrzymaniu tarczy, wypycha wagony na tory postojowe koło wjazdu od strony Dejaw i tam sterczy.
Mój kanał youtube

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwietnia 2018, 01:37:22 »
Blądzisz. W quarku masz rozklad jazdy do wyswietlenia odpowiednim klawiszem. Sa dokladne godziny odjazdu.

Wiem, jak się "wywołuje" rozkład jazdy. Sam rozkład jazdy, o ile jest dostępny dla danego pociągu, wyświetla się u mnie poprawnie.

Nie przeczę, ze opisy do Quarka mogłyby być pełniejsze. Niektóre mogą być też nieaktualne. Komendy przez radio też by nie zawadziły. Wszystko kwestią, że ktoś to musi zrobić i dogadać sie z Ra, by nie robić w tym samym czasie w dwie strony.
Ile czekałeś na odjazd tego EZT? Może miał szlak zapchany? Tam linią przez Zatyle i Mydelniczke trochę tych kibli lata, a to jednak jednotor. Może coś zdefekowało po drodze. A może jest błąd oskryptowania blokady liniowej i liczniki się pogubiły. Można zgadywać.
Wszystkie składy na Quarku są oskryptowane do samodzielnej jazdy. O ile czegoś nie zepsujesz, jak przerżnięcie stój, tak że AI zgłupieje, to możesz porzucić go w dowolnym momencie i powinien dalej pojechać sam zgodnie z planem. On stoi 5-10 minut w peronie, po otrzymaniu tarczy, wypycha wagony na tory postojowe koło wjazdu od strony Dejaw i tam sterczy.

Hmm, chyba mi się udało. :-) Tyle tylko, że z Koniewic do Skwarek pojechałem nie "kiblem", jak stanowi opis tego scenariusza, a lokomotywą z wagonami. :-)
Po dotarciu "pośpiechem" z Wielkiego Kaca do Koniewic, ja sam odstawiłem te wagony na boczny tor, odpiąłem od nich lokomotywę i po odczekaniu na światło białe na tarczy manewrowej podjechałem samą już lokomotywą z powrotem na perony i potem, zgodnie ze sygnałami na semaforach i tarczach manewrowych, podjechałem tą lokomotywą po "nowe" wagony, które właśnie stały już przy peronie, gdy dojeżdżałem do Koniewic, następnie podpiąłem lokomotywę do nich. Po chwili na semaforze wyjazdowym dostałem sygnał na wyjazd (zielone i żółte światło) i pojechałem "nowym pośpiechem" aż do Skwarek. :-) Niestety, ale już bez rozkładu jazdy, bo dla tego pociągu nie jest on dostępny. :-/ Co ciekawe, przejeżdżając przez Wielki Kac, nie miałem na tej stacji zatrzymania, gdyż wjechałem na środkowy tor, znajdujący się między torami będącymi przy peronach. Więc stąd, bez zatrzymywania się, pojechałem dalej, aż do Skwarek. Tutaj ostatecznie nastąpił koniec imprezy. ;-)

Co jednak z tym "kiblem" stojącym przy peronie w Koniewicach, gdy do nich dotarłem "pośpiechem" z Wielkiego Kaca? Jak już pisałem, gdy go wcześniej przejąłem to miałem dostępny dla niego rozkład jazdy do Skwarek, ale nijak nie mogłem nim jechać, bo semafor, przed którym stał, cały czas wskazywał sygnał "Stój!". Co ciekawe, sygnał ten przy tym EZT był przez cały czas mojej obecności na stacji Koniewice, również przy odjeździe "nowym pośpiechem" do Skwarek. Czyli wychodzi na to, że w drogę powrotną "kiblem" już nie pojedziemy, tylko właśnie "pośpiechem" z "nowymi" wagonami i "starą" lokomotywą, którą przyjechaliśmy do Koniewic z Wielkiego Kaca.

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Kwietnia 2018, 09:57:35 »
To może zrób nową wersje instrukcji tego scenariusza ?
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2018, 09:59:12 wysłana przez Maciek Kolejarz »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwietnia 2018, 11:32:13 »
Rozkładzik dla powrotnego pośpiecha też możesz machnąć. Mam nadzieję, uda mi się go dokleić do skryptu. To taki kurs bonusowy i Ra już się go nie chciało pisać niestety.
Ten kibel w Koniewicach rozumiem ponownie tam stał? Szkoda, że nie zapisałeś loga, może by coś powiedział. Przy okazji zwrócę uwagę co się tam dzieje.
Mój kanał youtube

Offline Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Kwietnia 2018, 13:32:48 »
Sprawa dotyczy EZT EN57-1051 z godz. 5.27, który z nieznanych mi przyczyn nie dostaje sygnału do odjazdu i nie jest układana droga wyjazdowa. Po wymuszeniu sygnału do odjazdu, EN57-1051 odjechał a EZT ze Skwarek zajął tor przy peronie, a następnie odstawił się na żeberko.
Pozdrawiam.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Kwietnia 2018, 16:04:54 »
Ja znalazłem dziś taką sytuację. Łącznica Dejawy Kopalnia - Zwierzyniec.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwietnia 2018, 00:35:16 »
To może zrób nową wersje instrukcji tego scenariusza ?

Hmm, skleciłem takie coś jako "nowy" opis tego scenariusza:
Nazwa składu: quark\PE1301
Prowadzimy EP07 (EP07-1038).
Po zatrzymaniu się się przy punkcie kontrolnym odbieramy wagony przyprowadzone przez SU46 i jedziemy pociągiem pospiesznym do Koniewic. W Koniewicach odstawiamy skład na tory postojowe, a następnie odbieramy wagony stojące przy peronie i tym pociągiem jako PE1302 jedziemy w drogę powrotną przez Wielki Kac do Skwarek.


Ten powyższy opis w moim wykonaniu to jest oczywiście tylko propozycja. ;-) Jak ktoś ma inną to niech śmiało tutaj napisze. :-)
Poprawiłem przy tym w tym opisie symbol lokomotywy przyprowadzającej wagony na stację Wielki Kac z SU45, na SU46, bo taka właśnie lokomotywa z tymi wagonami tam przyjeżdża. :-)


Rozkładzik dla powrotnego pośpiecha też możesz machnąć. Mam nadzieję, uda mi się go dokleić do skryptu. To taki kurs bonusowy i Ra już się go nie chciało pisać niestety.
Ten kibel w Koniewicach rozumiem ponownie tam stał? Szkoda, że nie zapisałeś loga, może by coś powiedział. Przy okazji zwrócę uwagę co się tam dzieje.

Zaciekawiła mnie twoja propozycja, więc "machnąłem" właśnie rozkładzik jazdy dla pośpiecha jako kurs powrotny przez Wielki Kac do Skwarek. Uwzględniłem w nim też to, że w drodze powrotnej nie zatrzymujemy się już na stacji Wielki Kac, tylko przez nią "przelatujemy" środkowym torem. Szkoda, że tak się dzieje, bo ta stacja całkiem mi się podoba. :-) Przytulne miasteczko. ;-) Wychodzi więc na to, że w drodze powrotnej z Koniewic naszym nowym pośpiechem zatrzymujemy się tylko na stacji Dejawy-Kopalnia. :-/
Bardzo możliwe, że rozkład jazdy, który zrobiłem dla powrotnego pośpiecha z Koniewic, zawiera błędy. Jak już wcześniej wspominałem, ja nie jestem maszynistą, ani żadnym pracownikiem kolei w ogóle, więc na technicznych aspektach takich rzeczy się nie znam. Tak więc, jakby co to proszę o naniesienie odpowiednich poprawek. ;-)
Rozkład jazdy pociągu pośpiesznego z Koniewic do Skwarek przez Wielki Kac załączam do niniejszego postu jako plik tekstowy. Kurs ten roboczo nazwałem "PE1302". ;-)

Dodatkowo, do niniejszego postu załączam też całościowy log z mojej ostatniej przejażdżki w tym scenariuszu pośpiechem z Wielkiego Kaca do Koniewic i później z powrotem z innymi już wagonami, do Skwarek przez Wielki Kac.


Sprawa dotyczy EZT EN57-1051 z godz. 5.27, który z nieznanych mi przyczyn nie dostaje sygnału do odjazdu i nie jest układana droga wyjazdowa. Po wymuszeniu sygnału do odjazdu, EN57-1051 odjechał a EZT ze Skwarek zajął tor przy peronie, a następnie odstawił się na żeberko.

Ooo, chodzi właśnie dokładnie o ten "kibel". Właśnie dla niego, jako jedynego stojącego na stacji Koniewice po dotarciu tam pośpiechem z Wielkiego Kaca, jest dostępny rozkład jazdy. Według niego odjazd z Koniewic jest o godz. 5:27. Tyle tylko, że za Chiny Ludowe nie można nim odjechać, bo blokuje go właśnie stojący przed nim semafor, przez cały czas uparcie nadający sygnał "Stój!".
W jaki sposób można wymusić sygnał do odjazdu dla tego EZT? Da się to w ogóle zrobić? Jeśli tak to w jaki sposób?

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Kwietnia 2018, 10:40:42 »
Jeżeli już (bawisz się) to mógłbyś od razu wymienić tabor, głównie wagony na nowe modele. Od razu by sceneria odżyła.

Offline Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Kwietnia 2018, 12:24:06 »
Tutaj znajdziesz aktualizację: http://rainsted.com/warsztat/Quark/
Pozdrawiam.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Kwietnia 2018, 17:20:45 »
Mam rozkładzik na oku. Ogarnę jak będę miał siłę, co może nie nastąpić w środku tygodnia.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2018, 22:35:29 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Kwietnia 2018, 22:33:30 »
Rozumiem, że masz na myśli ten rozkładzik, który ja "machnąłem" i dołączyłem do mojego powyższego postu? ;-)
A może dałoby się też do tego pośpiecha w tym scenariuszu "dokoptować" jeszcze komunikaty kierownika pociągu o odjeździe? Czy też takie komunikaty nie muszą wcale być i z danej stacji odjeżdżamy wówczas o godzinie podanej w rozkładzie jazdy (jeśli jest)?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Kwietnia 2018, 22:35:13 »
Komunikat i tak jest powiązany z rozkładem. Robię tam już za kierpocia dla połowy osobówek. Jak ktoś nagra, to chętnie podepnę przy okazji do pośpiecha.
Mój kanał youtube

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Kwietnia 2018, 00:50:31 »
Hmm, czyli w tych komunikatach kierownika pociągu w "kiblach" w tej scenerii, tam gdzie słychać głos męski to jest twój głos?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Kwietnia 2018, 19:27:14 »
Tak, to ja.
Nic z tego. Chciałem przez komórkę semafora, ale automatyka mi ją nadpisuje przy zajęciu głowicy. Trzeba by tam szamańskie opóźnienia dawać (a to niepewne, bo wyjazd też mamy z automatu) albo liczyć, że gdzieś tam po drodze jest komórka pod kible i w nią się wstrzelić, ale ich nic nie wizualizuje i boję się, że trafię w tor, w którym już coś jest. Powalczę jeszcze, ale Ra pewnie szybciej by to ogarnął, wiedząc o co w taj stacji chodzi. Na dziś mam dość.
A co do klopa, utykającego na czwartym torze, to mam wrażenie, że przebieg manewrowy nie jest rozwiązywany i blokuje mu wyjazd.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2018, 19:33:25 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Kwietnia 2018, 19:50:02 »
To może zrób nową wersje instrukcji tego scenariusza ?

Hmm, skleciłem takie coś jako "nowy" opis tego scenariusza:
Nazwa składu: quark\PE1301
Prowadzimy EP07 (EP07-1038).
Po zatrzymaniu się się przy punkcie kontrolnym odbieramy wagony przyprowadzone przez SU46 i jedziemy pociągiem pospiesznym do Koniewic. W Koniewicach odstawiamy skład na tory postojowe, a następnie odbieramy wagony stojące przy peronie i tym pociągiem jako PE1302 jedziemy w drogę powrotną przez Wielki Kac do Skwarek.


Ten powyższy opis w moim wykonaniu to jest oczywiście tylko propozycja. ;-) Jak ktoś ma inną to niech śmiało tutaj napisze. :-)
Poprawiłem przy tym w tym opisie symbol lokomotywy przyprowadzającej wagony na stację Wielki Kac z SU45, na SU46, bo taka właśnie lokomotywa z tymi wagonami tam przyjeżdża. :-)
Brzmi nawet nieźle. Proponowałbym o zamienienie dotychczasowego opisu na właśnie ten, który napisał kolega @Barti_81.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Kwietnia 2018, 19:40:32 »
Nic z tego. Chciałem przez komórkę semafora, ale automatyka mi ją nadpisuje przy zajęciu głowicy. Trzeba by tam szamańskie opóźnienia dawać (a to niepewne, bo wyjazd też mamy z automatu) albo liczyć, że gdzieś tam po drodze jest komórka pod kible i w nią się wstrzelić, ale ich nic nie wizualizuje i boję się, że trafię w tor, w którym już coś jest. Powalczę jeszcze, ale Ra pewnie szybciej by to ogarnął, wiedząc o co w taj stacji chodzi. Na dziś mam dość.

Czyli rozumiem, że nie da rady w tym scenariuszu "podpiąć" rozkładu jazdy "mojej roboty" do tego powrotnego pośpiecha z Koniewic? Szkoda... :-( Wielka Szkoda! :-(


Tutaj znajdziesz aktualizację: http://rainsted.com/warsztat/Quark/

Wgrałem sobie tę aktualizację. Następnie "odpaliłem" sobie ten sam scenariusz. ;-)
I niniejszym stwierdzam, że trochę się pozmieniało. :-)
Przede wszystkim, i tu wielkie dla mnie zaskoczenie i radość jednocześnie, po dotarciu pośpiechem z Wielkiego Kaca do Koniewic można wreszcie wyjechać stojącym już tam przy peronie "kiblem" do Skwarek! Wreszcie ten EZT dostaje na semaforze sygnał do wyjazdu (zielone i pomarańczowe światło). Chodzi oczywiwiście o ten "kibel":
Sprawa dotyczy EZT EN57-1051 z godz. 5.27, który z nieznanych mi przyczyn nie dostaje sygnału do odjazdu i nie jest układana droga wyjazdowa.

Gdy po dotarciu do Koniewic przejąłem ten EZT to bez problemów mogłem nim wyruszyć w drogę powrotną przez Wieli Kac do Skwarek. Wyjazd z Koniewic zgodnie z dostępnym dla tego "kibla" rozkładem jazdy. :-) Pociąg ten zatrzymuje się na każdej stacji, również na stacji Wielki Kac, co nie następuje w przypadku powrotu pośpiechem z "nowymi" wagonami, zabranymi z peronu na stacji Koniewice.
Poza możliwością powrotu "kiblem" jest też nadal możliwość powrotu pośpiechem. Tak, jak poprzednio, najpierw odstawiamy na boczny tor wagony odebrane w Wielkim Kacu, następnie podpinamy "nowe" wagony, stojące już przy peronie podczas przyjazdu z Wielkiego Kaca. I z tymi wagonami jedziemy z powrotem, przez Wielki Kac do Skwarek. Tak,  jak poprzednio, przez Wielki Kac "przelatujemy" tylko środkowym torem, przez co nie zatrzymujemy się przy tej stacji. Szkoda. :-(
Co ciekawe, czas na wykonanie odpowiednich manewrów prowadzących do zabrania "nowych" wagonów z peronu stacji Koniewice uległ znacznemu skróceniu. Wyjeżdżając lokomotywą z bocznicy, po odstawieniu tam wagonów przywiezionych z Wielkiego Kaca, również zatrzymujemy się przed tarczą manewrową, która teraz jest na wysokim słupie. Przed aktualizacją scenerii tarcza ta była typu karzełkowego. W czasie oczekiwania tutaj na "białe" światło na tarczy manewrowej, od strony Wielkiego Kaca przyjeżdża kolejny "kibel", który podjeżdża wpierw na peron przy stacji Koniewice, po czym po chwili odjeżdża i również ustawia się na boczny tor, znajdujący się obok tego, na którym ja stałem w oczekiwaniu na wyjazd i manewry. Podczas manewrów na stację Koniewice przyjeżdża kolejny "kibel", od strony Bruchniewa, który po chwili również "odstawia się" na tor boczny, ale z przeciwnej strony tej stacji. Po podpięciu przeze mnie już "nowych" wagonów z peronu, w międzyczasie przyjeżdża jeszcze jeden EZT od strony Wielkiego Kaca, który po dotarciu na peron, po chwili również odjeżdża na tor boczny, ustawiając się na tym samym torze tuż za stojącym już tam innym "kiblem".
Tak więc, po aktualizacji tej scenerii, w tym scenariuszu nareszcie zrobiło się fajnie i ciekawie, zwłaszcza na stacji Koniewice, na której podczas odjeżdżania pośpiechem do Skwarek aż zaroiło się od "kibli". :D

W związku ze skróceniem czasu na wykonanie manewrów lokomotywą w celu zabrania "nowych" wagonów stojących już przy przeronie na stacji Koniewice, skorygowałem trochę rozkład jazdy "mojej roboty" dla powrotnego pośpiecha z Koniewic przez Wielki Kac do Skwarek. :-) Plik z rozkładem dołączam do niniejszego mojego postu. Może jednak dałoby się go jakoś "wszczepić" do tego scenariusza dla tego powrotnego pośpiecha z Koniewic?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Kwietnia 2018, 19:48:52 »
Dałoby się, tylko ja jestem na to za słaby. Wrzuć go z propozycją na bugtracker.rainsted.com i Ra ci to ogarnie, jak będzie miał dobry humor. Skoro jest aktualizacja, to też nie ma sensu bym robił do starszej.
Mój kanał youtube

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Kwietnia 2018, 21:41:15 »
Do starszej wersji to faktycznie nie ma już sensu. Ale może do tej nowszej, ostatnio zaktualizowanej?

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Kwietnia 2018, 22:49:26 »
@Barti_81 tak jak @stele napisał zobaczymy czy @Ra będzie miał humor to ci to zrobi :D
A tak na poważnie - zakładam że najprawdopodobniej do nowszej.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Kwietnia 2018, 07:43:30 »
Hmm, a tak w ogóle to mówiąc tutaj o aktualizacji macie na myśli ostatnią, niedawną aktualizację scenerii Quark, czy aktualizację samej MaSzyny?

Teraz z kolei mam inny problem. :-/
Odpaliłem sobie dzisiaj w scenerii Quark pierwszy scenariusz z listy (Nazwa składu: quark\ROJ1001, pociąg osobowy Skwarki - Wielki Kac - Dejawy - Koniewice, EZT EN57-2040ra). Wszystko super, ładnie, pięknie aż do czasu, gdy dojeżdżam do stacji Psiary Zagroda, będącej następną po stacji Dejawy Kopalnia. I tutaj po dotarciu na stację zatrzymuję się przy peronie, po czym dalej już nie mogę jechać, bo blokuje mnie semafor wyjazdowy nadający cały czas sygnał "Stój!". Stałem tak kilkanaście minut i nic. Cisza kompletna! Czy na tej stacji też trzeba ileś tam czasu postać i poczekać, aby dostać sygnał na wyjazd w dalszą drogę? Co ciekawe, zauważyłem, że na stacji Psiary Zagroda, dla tego samego toru, na którym ja stoję przy peronie, z przeciwnej strony, w stronę stacji Dejawy Kopalnia, w tym samym czasie nadawany jest sygnał wyjazdowy (na semaforze jest światło zielone i pomarańczowe). Natomiast dla mnie na wyjazd cały czas jest światło czerwone. Według wskazań semaforów wygląda to tak, jakbym miał tym "kiblem" wracać z powrotem do Skwarek. Tyle, że rozkład jazdy mówi zupełnie co innego. Czy to czasem nie jest jakiś błąd i ostatecznie nici z dalszej jazdy do Koniewic? Gdy mija godzina odjazdu ze stacji Psiary Zagroda to też nic się nie dzieje. Brak sygnału kierownika pociągu o gotowości do odjazdu, brak też w rozkładzie jazdy podświetlenia stacji Psiary Zagroda na zielono. Na poprzednich stacjach wszystko było poprawnie.

Do niniejszego postu załączam kilka zrzutów ekranowych ze stacji Psiary Zagroda oraz log.

Proszę o pomoc!
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2018, 09:37:56 wysłana przez Barti_81 »

Offline Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Kwietnia 2018, 10:17:53 »
Wszystko jest w należytym porządku. Na stacji Psiary Zagroda następuje zmiana czoła pociągu. Jeżeli coś Ci nie wychodzi, możesz włączyć autopilota i popatrzeć co on robi. A do Dejaw na pewno nie wrócisz i dojedziesz tam, gdzie masz dojechać.
Pozdrawiam.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Kwietnia 2018, 11:19:54 »
Czyli, że co? Po dojechaniu na peron stacji Psiary Zagroda mam w "moim kiblu" po prostu zmienić kabinę na przeciwną i w ten sposób jechać w dalszą drogę? A co z rozkładem jazdy? Gdy nadejdzie czas odjazdu to stacja ta w tym rozkładzie podświetli się na zielono?
Skoro tak to OK. Spróbuję "karnąć" się tą trasą jeszcze raz. ;-) Dam znać, jak coś będzie nie tak. ;-)

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sceneria quarkmce2007 - problemy
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Kwietnia 2018, 18:15:06 »
"Przejechałem" się tą trasą ponownie i muszę przyznać, że faktycznie, po dotarciu do stacji Psiary Zagroda i zmianie kabiny na przeciwną, pomknąłem w dalszą trasę zgodnie z rozkładem jazdy, mijając bokiem stację Dejawy Kopalnia, następnie zatrzymałem się po drodze na stacji Dejawy Dolne i dalej pojechałem już znanym mi wcześniej odcinkiem do stacji Koniewice. :-)
Hmm, gdyby nie to forum i nie zapytałbym tutaj o to, to za Chiny Ludowe nie wiedziałbym, że na stacji Psiary Zagroda trzeba zmienić kabinę. :-/ Tutaj znowu wychodzi "koślawy" opis scenerii, w którym ani słowem "nie piśnięto" o konieczności wykonania na tej stacji takiej czynności... :-/ Prosta rzecz, ale jak człowiek o tym nie wie to potem ma problem i szuka pomocy na forum... :-/
Gdy dojechałem już do Koniewic to zobaczyłem tam lokomotywę manewrującą w celu odebrania wagonów stojących przy peronie, czyli scenka znana z poprzedniej scenerii, której temat tutaj poruszyłem. ;-)