Autor Wątek:  Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku  (Przeczytany 3720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koper

 • Wiadomości: 247
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 173
Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« dnia: 16 Marca 2018, 15:14:47 »
W Gdańskiej Galerii Metropolia działają nielegalne kasy SKM Trójmiasto i PKP Intercity.
Cytuj
Zaskakujące oświadczenie władz Szybkiej Kolei Miejskiej. W piątek 16 marca na facebooku SKM Trójmiasto pojawiło się oświadczenie zatytułowane: Bezprawna sprzedaż biletów SKM w Galerii Metropolia. To już kolejne kontrowersje wokół Galerii Metropolia w gdańskim Wrzeszczu na przestrzeni zaledwie kilku dni. Na początku tygodnia pisaliśmy na naszych łamach o możliwości utraty przez obiekt koncesji na sprzedaż alkoholu w związku ze zmianą statusu placówki z centrum handlowego na dworzec. Teraz władze SKM zarzucają galerii nielegalną sprzedaż biletów.
- Od kilku dni w Galerii Metropolia działa punkt sprzedający bilety SKM i innych przewoźników. (…) Firma prowadząca ten punkt nie ma z nami żadnej umowy. (…) Osoby sprzedające bilety w Galerii Metropolia nie zostały przez nas przeszkolone. Nie mają więc odpowiedniej wiedzy, co może narazić podróżnych na nieprzyjemności (…). Wezwaliśmy już firmę, która prowadzi tę „kasę” do zaprzestania nielegalnej sprzedaży naszych biletów (...) - czytamy w komunikacie, opublikowanym przez władze SKM na facebookowym profilu.
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy władze Galerii Metropolia. W oświadczeniu przesłanym do redakcji, dyrektor obiektu, Andrzej Klein, zapewnia, że „sprzedaż biletów na pociągi PKP IC odbywa się zgodnie z prawem”. Wyjaśnia, że „Spółka Centrum Hevelius nabywa od PKP Intercity S.A. bilet na przejazd pociągiem z zamiarem jego dalszej odsprzedaży klientowi”.
http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/galeria-metropolia-otwarta-w-niedziele-wolne-od-handlu-wladze-skm-sprzedaz-biletow-w-galerii-metropolia-nielegalna,13014314/
Oświadczenie SKM Trójmiasto na Facebooku:
Cytuj
BEZPRAWNA SPRZEDAŻ BILETÓW SKM W GALERII METROPOLIA

Od kilku dni w Galerii Metropolia działa punkt sprzedający bilety SKM i innych przewoźników. Ta "kasa" BEZPRAWNIE SPRZEDAJE BILETY SKM W TRÓJMIEŚCIE. Firma prowadząca ten punkt nie ma z nami żadnej umowy. W kasie SKM zawsze kupicie najkorzystniejszy bilet, zawsze też zostaniecie poinformowani, jaka ulga Wam przysługuje. Osoby sprzedające bilety w Galerii Metropolia nie zostały przez nas przeszkolone. Nie mają więc odpowiedniej wiedzy, co może narazić Podróżnych na nieprzyjemności - może Wam zostać sprzedany droższy bilet albo kupicie bilet z ulgą, która Wam nie przysługuje. W przeciwieństwie do legalnych kas SKM, w tym punkcie nie złożycie też reklamacji. Wezwaliśmy już firmę, która prowadzi tę "kasę" do zaprzestania nielegalnej sprzedaży naszych biletów. Was ostrzegamy - kupujecie tam na własną odpowiedzialność!

Cytuj
"PKP Intercity nie zawarło żadnej umowy z Galerią Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu, uprawniającej do sprzedaży biletów tego przewoźnika" - w przesłanym do Onetu oświadczeniu informują przedstawiciele kolejowej spółki. - Działamy zgodnie z prawem – zapewnia dyrekcja "dworcowej" galerii handlowej i przesyła nam swoją odpowiedź do PKP Intercity.
W Onecie pisaliśmy już o Galerii Metropolia, która z racji swojego położenia (w rejonie stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz) uzyskała niedawno status dworca. Dzięki temu placówka może być otwarta także i w niedzielę niehandlowe, bo zgodnie z nową ustawą, zakaz handlu nie obejmuje mi.n. terenu dworców.
PKP Intercity w ostrych słowach pisze do Galerii Metropolia

Dyrektor Galerii Metropolia Andrzej Klein wysłał do najemców pismo, w którym tłumaczył, dlaczego placówka stała się dworcem. "Od ponad roku znajdują się na terenie Galerii Metropolia elektroniczne punkty informacji pasażerskiej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz kasowniki. W Galerii zorganizowaliśmy również miejsca odpoczynku podróżnych i poczekalnie. W wykonaniu umów zawartych z SKM oraz PKP TLK i Intercity do końca lutego 2018 roku w obiekcie uruchomione zostaną kasy z biletami SKM i dalekobieżnymi oraz punkt informacji pasażerskiej" – to fragment dokumentu.

Z takim postawieniem sprawy nie zgadzają się jednak przedstawiciele PKP Intercity. W przesłanym do Onetu oświadczeniu czytamy: "PKP Intercity nie zawarło żadnej umowy z Galerią Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu, uprawniającej do sprzedaży biletów tego przewoźnika. Sprzedaż biletów dokonywana przez Galerię Metropolia za pośrednictwem internetowego systemu e-IC w kasach funkcjonujących na terenie tego obiektu odbywa się w sposób nieuprawniony. Powoływanie się przez dyrekcję obiektu w cytowanym przez media piśmie skierowanym do najmujących powierzchnię handlową w Galerii Metropolia, na umowę rzekomo zawartą z PKP Intercity wprowadza najemców oraz klientów sklepów w błąd (...)".

W piśmie rzecznik PKP Intercity Agnieszka Serbeńska zapowiada też podjęcie "kroków prawnych". Jak się dowiedzieliśmy, dyrekcja Galerii Metropolia otrzymała już pismo od kolejowej spółki. Dyrektor Klein nie ma sobie nic do zarzucenia. - Działamy zgodnie z prawem, a każda nasza decyzja jest konsultowana z prawnikami – zapewnia w rozmowie z Onetem.
Dyrekcja galerii-dworca odpiera zarzuty i ostrzega przed rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji

A jak dyrekcja ustosunkowuje się do zarzutów PKP Intercity? W odpowiedzi władze Galerii Metropolia przesyłają nam pismo, które wczoraj zostało wysłane do PKP Intercity.

Czytamy w nim: "Na terenie Galerii Metropolia uruchomione zostały punkty sprzedaży biletów na przewozy kolejowe, a sprzedaż biletów na pociągi PKP IC odbywa się zgodnie z prawem, z wykorzystaniem funkcjonalności systemu internetowej sprzedaży biletów e-IC. Mianowicie Spółka Centrum Hevelius sp. z o.o. SKA nabywa od PKP Intercity bilet na przejazd pociągiem z zamiarem jego dalszej odsprzedaży klientowi. Na chwilę obecną Centrum Hevelius z.o.o SKA nie dokonuje sprzedaży biletów w imieniu ani pod firmę PKP Intercity (tj. nie działa na podstawie umowy agencyjnej), lecz sprzedaży biletów dokonuje we własnym imieniu, wydając klientowi paragon fiskalny, w którym określony jest jednoznacznie sprzedawca biletu th. Centrum Hevelius sp. z.o.o SKA (...)".

Dyrekcja zapewnia, że klienci kupujący bilety są informowani, że sprzedawcą biletów jest spółką Centrum Hevelius.

W piśmie do PKP Intercity dyrekcja Galerii Metropolia ostrzega: "rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i zarzutów w stosunku do spółki Centrum Hevelius sp. z o.o. SKA stanowić będzie w szczególności naruszenie jej dóbr osobistych, w związku z czym spółka uprawniona będzie do dochodzenia obrony swoich praw, w tym także na drodze postępowań sądowych".

Przedstawiciele PKP Intercity nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów na temat podjętych przez siebie kroków prawnych w całej sprawie.
https://trojmiasto.onet.pl/spor-ws-galerii-handlowej-ktora-stala-sie-dworcem-pkp-intercity-podejmuje-kroki/b3xw6zf

Offline Krzysiek626

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 5925
 • EXIT
  • Zobacz profil
  • Krzysiek626
 • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2018, 17:09:04 »
Kacper, nie widzę ani jednego powodu, aby te informacje podawać na eu.07! To temat polityczno gospodarczy z naciskiem na polityczny. Nie ma o czym dyskutować i podniecać się niezdrowo. Szkoda miejsca na serwerze.

Offline Smok E_ustachy

 • Wiadomości: 262
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marca 2018, 17:17:10 »
Lewa kasa biletowa to jest jednak temat kolejowy. Normalnie LOL.
Ja tu czegoś nie rozumiem. Skoro są nielegalne to skąd maja bilety?
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2018, 17:19:32 wysłana przez Smok E_ustachy »

Offline matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6109
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2082
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca 2018, 18:10:17 »
A choćby mogą drukować internetowe?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline bumer

 • Wiadomości: 448
 • Only PKP Classic
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marca 2018, 19:19:14 »
Kacper, nie widzę ani jednego powodu, aby te informacje podawać na eu.07! To temat polityczno gospodarczy z naciskiem na polityczny.

Zgadzam się. Czasem jak przeglądam różne wątki w tym dziale to się zastanawiam czy jestem na forum MaSzyny czy na infokolej.pl
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline pat

 • Wiadomości: 67
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marca 2018, 20:01:39 »
Patrzajcie:

Cytuj
Hydepark - specjalny dział występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim.

Offline koper

 • Wiadomości: 247
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 173
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marca 2018, 20:18:32 »
Kacper, nie widzę ani jednego powodu, aby te informacje podawać na eu.07! To temat polityczno gospodarczy z naciskiem na polityczny. Nie ma o czym dyskutować i podniecać się niezdrowo. Szkoda miejsca na serwerze.
Czytając regulamin nie natrafiłem na punkt, który by zabraniał zakładania takich wątków więc o co afera?
Cytuj
Bieżące kolejowe
Tymczasowe tematy kolejowe niezwiązane z Symulatorem.
Jest to wątek kolejowy więc czemu by nie podyskutować na ten temat. W tym wszystkim nie widzę też żadnego wątku politycznego.

« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2018, 20:38:01 wysłana przez kacper52115 »

Offline Krzysiek626

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 5925
 • EXIT
  • Zobacz profil
  • Krzysiek626
 • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marca 2018, 20:59:23 »
Kacper, nie widzę ani jednego powodu, aby te informacje podawać ...
Czytając regulamin nie natrafiłem na punkt, który by zabraniał zakładania takich wątków więc o co afera?
Idąc Twoim tokiem myślenia, nie ma przepisu, który zabrania sprzedawania biletów drukowanych z Internetu bez prowizji sprzedającego. Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Nie buldocz  się też, że afera, mam taki pogląd, że temat na to forum jest denny i musisz się z tym pogodzić.
Cytuj
Bieżące kolejowe
Tymczasowe tematy kolejowe niezwiązane z Symulatorem.
Cytuj
Jest to wątek kolejowy więc czemu by nie podyskutować na ten temat. W tym wszystkim nie widzę też żadnego wątku politycznego.
Decyzja galerii o postawieniu tych kas nie ma nic wspólnego z koleją. To czysta polityka i bitwa o handel w niedzielę. Każdy komentarz na ten temat będzie zbędny. Nikt na tym forum nic mądrego w tym temacie nie napiszę. Ot taka ciekawostka i na tym koniec!
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2018, 21:06:34 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6109
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2082
Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marca 2018, 21:55:45 »
Nic produktywnego w tym temacie się nie dzieje. Zamykam.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.