Autor Wątek:  Paradoks - paczka repo, a paczka użytkowa.  (Przeczytany 3010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Paradoks - paczka repo, a paczka użytkowa.
« dnia: 28 Stycznia 2018, 13:47:40 »
Przy ostatniej siódemce w której zaszła zmiana modelu wystąpił pewien problem, a mianowicie pliki z repozytorium były przystosowane do nowej hierarchii plików i nie działały na paczce użytkowej. Tak więc trzeba była specjalnie puszczać dwie wersje na testy w tym jedna bez wprowadzonej zmiany. I tu nasuwa się moje pytanie- jak chcemy rozwiązać ten problem? Poki co jeszcze tragedii nie ma bo tylko siódemkom się oberwało ale pomyślmy o przyszłości. Jak mozemy naprawić ten problem? Osobiście bedzie to wydanie pacza z nową hierarchią dla siódemek lub chwilowe wycofanie zmian i puszczenie ich dopiero przy wydaniu nowego patcha, tak aby stan repozytorium pokrywał się w tym zakresie z paczką użytkową. Wprowadzenie autouptadera zdyskwalfikuje ten problem, jednak narazie nie wiem jak ma się stan prac z nim.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2018, 13:49:31 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Paradoks - paczka repo, a paczka użytkowa.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Stycznia 2018, 13:51:50 »
Najlepiej będzie zaprzestać wydawania siódemek. Ewentualnie poczekać jeszcze z miesiąc na updater, wtedy struktura będzie tylko jedna. Poprawianie struktury w patchu nie ma zbytniego sensu, bo wyszedłby ogromny.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2018, 14:06:06 wysłana przez Milek7 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Paradoks - paczka repo, a paczka użytkowa.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Stycznia 2018, 14:46:01 »
Dokładnie, rób pod nową i poczekaj aż będzie ona u wszystkich. Przez miesiąc-dwa nikomu siódemek nie potną.
Mój kanał youtube