Autor Wątek:  Znów flexy  (Przeczytany 3453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Znów flexy
« dnia: 09 Czerwca 2005, 19:51:41 »
W swoim czasie poruszyłem problem flexów - podczas łączenia torów wyginają się na różne strony.
Otóż odkryłem przyczynę - gdy flexy robię na współrzędnej z=0,2 (czyli początkowej), to wszystko działa. Jednak, gdy robię je na innej współrzędnej z (np. z=-98), to flex ustawia mi się w całej przestrzeni XYZ (a więc także na wysokość), a nie tylko w płaszczyźnie XY, tak jak ma to miejsce na z=0,2.
Zatem moje pytanie brzmi: jak wykonać flex na np. współrzędnej z=-98, aby ustawił się tylko w płaszczyźnie XY?
Scenerię robię gmaxem.

hunter

  • Gość
Znów flexy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwca 2005, 20:02:15 »
Witam.

Dawno nic nie robiłem w gmax'ie (100% lepszy 3ds max), ale może to jest przyczyna innej wysokości łączonego toru? Może się zdarzyć, że przez przypadek ustawił się slope (czytaj: nachylenie toru [oś y]). A jak byś chciał poprawić jakość łagodności szyn (np. przy łączeniu flexem), to zwiększ Quality z 20 na więcej. U mnie to pomogło.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego (również bezproblemowego) tworzenia trasy.

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Znów flexy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwca 2005, 21:39:07 »
Wysokość torów jest taka sama, tak samo nie ma slope, a dodanie samego quality również nie pomaga :(
A czy da się jakoś zrobić, aby flex ograniczyć tylko do jednej płaszczyzny?

Mam jeszcze jedno pytanko:
Czy jeżeli problem się do jutra nie wyjaśni, to czy znalazłby się życzliwy człowiek, który spróbowałby zrobić te flexy w 3dsmax i zapodać wpis (ja ze swojej strony dałbym kod torów do połączenia)?
Z góry dzięki.

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Znów flexy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwca 2005, 21:48:23 »
Generalnie to nie wiem o co ci chodzi. Ale z tego co sie domyslam to chodzi oto ze zaznaczasz jeden koniec flexa na torze na -98 a drugi gdzies w polu. To ja ci powiem ze to nie jest funkja flexow. To sa tory do laczenia dwoch torow a nie tworzenia nowych. Od tego sa niestety proste i luki.
Pozdrawiam

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Znów flexy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwca 2005, 21:53:26 »
Cytat: "slimson"
Generalnie to nie wiem o co ci chodzi. Ale z tego co sie domyslam to chodzi oto ze zaznaczasz jeden koniec flexa na torze na -98 a drugi gdzies w polu.
Cytuj

Otóż mam dwa tory, które chcę połączyć i oba są na -98 (z groszem). Wydaje mi się, że wiem jak się łączy tory flexami, bo na 0,2 udało mi się dokonać tej samej sztuczki.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Znów flexy
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwca 2005, 22:12:28 »
Jak daleko od siebie są te tory? Spróbuj je zbliżyć do siebie, żeby flex nie miał więcej niż np. metr długośc...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Znów flexy
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwca 2005, 22:35:08 »
Dałem nawet pół metra, ale ten flex i tak tworzy sobie pentelkę :(((
Myślę, że to niekoniecznie zależy od dł. toru, ponieważ jak pisałem wyżej na z=0,2 udało mi sie stworzyć flexa nawet 72 m, a na -98 nic nie chce wyjść, choć flex powinien wyjść identyczny, tylko, że przesunięty i obrócony.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Znów flexy
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Czerwca 2005, 22:39:33 »
zrób tak - podnieś końce torów do 0.2, połącz flexem i opuść do poziomu głównego. Może pomoże (długośc taka sama, współrzędne x,y takie same tylko z się zmieni, ale jak nie zrobisz dziury to powinno być dobrze)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Znów flexy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Czerwca 2005, 22:50:24 »
Dzięki Wam wszystkim za porady.
Jeżeli jeszcze będę miał podobny problem, to wykorzystam Twój pomysł @ Quark-t.
Ale myślę, że udało mi się rozwiązać problem raz na zawsze, otóż przy łączeniu flexami należy ustawić odpowiednie oddalenie w oknie TOP (tak, aby nie było dużej przerwy między torami), wtedy odległość torów do połączenia flexem zawsze może być dowolna, a wystarczy manipulować oddalaniem i przybliżaniem.
Pozdrawiam