Autor Wątek:  Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )  (Przeczytany 10261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« dnia: 11 Listopada 2017, 16:06:51 »
Witam, mam nadzieję, ze w dobrym dziale zadaje pytanie, ale mam niezręczny problem z trasą, szukałem rozwiązanie na forum, ale nie wiele to pomogło, bo ciągle się powtarza ten sam problem, chodzi o trasę na Linii 61 ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec ) problem w tym ze gdy mijam Herby Stare i jadę lewym Torem w kierunku Liswarty. Tuż przed Liswartą jest Semafor informujący ( STOP ) wiec się zatrzymuję i na tym się kończy jazda, bo Semafor wiecznie pokazuje ( STOP ) i  nic się nie zmienia. Przede mną jest przejazd, kolejowy Otwarty nadający sygnał  Ostrzegawczy lecz się nie zamyka a za przejazdem jest na moim Torze lewym w moim kierunku skierowany Pociąg który również stoi przed Semaforem informującym ( STOP ) i za każdym razem jak jadę tą trasę ten sam błąd występuje, zaznaczam ze pilnuję wszystkich Semaforów i jak jest Stop to stoję. Bardzo proszę o pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2017, 16:10:28 wysłana przez matek123 »
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopada 2017, 16:32:06 »
Załącz log.

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopada 2017, 16:35:46 »
Log chciałem załączyć ale nie da się bo za duży rozmiar, jak go zamieścić ?
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopada 2017, 16:36:37 »
Spakuj i umieść jako załącznik.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopada 2017, 16:37:46 »
Proszę :)
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopada 2017, 17:37:21 »
Chciałbym zaznaczyć ze na tej trasie, są zdarzenia losowe i dodatkowo występuje sytuacja wcześniej przed blachownią, jest semafor informujący ( STOP ) a jak już podjadę i pociąg się zatrzyma nagle można jechać.
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopada 2017, 17:43:44 »
Przejechałem do Herb Starych.Mogę sie mylić ale przyczyną może być nie przypisany wskaznik w4 w Herbach,który powoduje ze dalsze eventy się nie uruchamiaja.W linku screen
http://eu07.pl/userfiles/24471/priv-W4_Herby_stare.jpg
Edit; Było coś podobnego w jakiejś L61 w testach terażniejszej paczki ale nie pamietam czy to akurat ten scenariusz.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2017, 17:47:45 wysłana przez Waldi 1978 »

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopada 2017, 18:15:39 »
Jak się mija Herby Stare i jedzie się w stronie Liswarty, to jedzie się lewym Torem i po chwili jak się już dotrze w okolice liswarty tuż przed przejazdem kolejowym,
jest ten semafor co uparcie każe stać a z przodu w moim kierunku na tym samym torze co ja za przejazdem kolejowym przed Semaforem stoi pociąg na czerwonym z węglem. Do
Herby Stare wszystko ok jest. zaznaczę ze jak biorę na przykład inną trasę z Lublińca do Częstochowy to wszystko działa. Załączam 2 obrazki z Screenami z tej sytuacji spod upartego
Semafora :)
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopada 2017, 18:21:46 »
To jest ta Trasa, załączam Screen :) Opis : Nazwa składu: 2011r\5511
Prowadzimy EN57 (EN57-1542ra).
Pociąg osobowy (REGIO) relacji Częstochowa Osobowa - Lubliniec. Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Scenariusz zawiera zdarzenia losowe - każda symulacja może przebiegać inaczej.
-----------------------------------------
$$$linia61_regio
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2017, 18:51:27 wysłana przez Błyskawica »
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Listopada 2017, 22:09:45 »
To że u mnie na screenie jest inny pojazd niż u ciebie nie oznacza że jechałem inny scenariusz :)
Po pierwsze zmień wage załączników bo są za ''grube''. Po dwa czy w  Herbach przewinoł się rozkład jazdy? Jak już pisałem jeżeli w4 jest nie przypisany to kolejne eventy się nie odpalą.  np semafor pokaże czerwone zamiast zielonego itp...

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Listopada 2017, 22:42:09 »
W Herbach rozkład się przewinął, tylko od razu przed liswartą jest ten semafor co na upartego daje czerwone. Zastanawia mnie jeszcze kwestia na upartego czekania przed tym semaforem, czy przypadkiem po dłuższym czasie nie da zielonego, dlatego ze sceneria ma wydarzenia losowe ale z drugie strony co chwile to samo wydarzenie losowe to dziwne. jak zmienić wagę załączników ??
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopada 2017, 00:58:03 »
Dziwna akcja,ale oszukałem semafor :) przy Liswarcie jak był ten Semafor co pokazywał Stop,to stałem, a jak oszukałem w czasie postoju przed Semaforem wyszedłem z kabiny poszedłem kawałek do przodu i zmieniłem jedną zwrotnicę klawiszem T po czy wróciłem do pociągu. No i tu przyznaje przejechałem czerwone światło wyjątkowo dojechałem do przejazdu kolejowego i w planie jazdy zaakceptowało Liswartę w tym czasie zmieniła się sama kolejna zwrotnica i z lewego wjechałem na prawy Tor, A dalej to już wszystko działało i dojechałem do Lublińca :) dziwne rozwiązanie i obstawiam ze tak nie powinno być, chyba ze to się wlicza w losowe zdarzenie ale i tak to dziwne :)Chciałbym zaznaczyć ze Symulator mam z instalki 17.07
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopada 2017, 01:20:11 »
Który to dokładnie jest scenariusz?
2. Zapuść AI i zobacz, jak mu idzie.
No i tu przyznaje przejechałem czerwone światło
Bierzesz kartkę i długopis i wypisujesz sobie rozkaz pisemny.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2017, 02:39:38 wysłana przez Smok E_ustachy »

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopada 2017, 02:08:56 »
Zapuściłem AI w sumie nic nowego się nie dowiedział, AI również ma problem z tym pechowym Semaforem, tyle za ja go oszukałem a, AI stało przed semaforem ciągle i nic, ( żeby dalej pojechać, musiałbym przejąc stery i oszukać semafor - ręcznie zmienić zwrotnicę, podjechać na Czerwonym do przodu i wskoczyć na prawy Tor po czy prosto na Lubliniec ) najciekawsze jest to ze z Herby Stare ruszył nie o wyznaczonym czasie w planie trasy lecz po informacji ( Mechaniku na Liswarte po lewej ) a światło zielone było na Semaforze w tym czasie( pojawia się od razu po zatrzymaniu pociągu na stacji )
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2017, 02:10:58 wysłana przez Błyskawica »
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Listopada 2017, 02:17:03 »
Scenariusz :) Linia61_regio - ( 5511: EN57-1542ra+EN57-S+EN57-RB ) Opis :
Nazwa składu: 2011r\5511
Prowadzimy EN57 (EN57-1542ra).
Pociąg osobowy (REGIO) relacji Częstochowa Osobowa - Lubliniec. Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Scenariusz zawiera zdarzenia losowe - każda symulacja może przebiegać inaczej.
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopada 2017, 13:25:25 »
Trasa jest Sprawna, poza Semaforem na Liswarcie który blokuje dalszą jazdę. Jedynym wyjściem to jest ręczna zmiana zwrotnicy przejechanie na czerwonym i jak plan trasy złapie Liswartę (podświetli) to automatycznie zwrotnica się przestawia i mogę wtedy dalej jechać prawym Torem, i wszystko działa) Pytanie brzmi co jest z tym jedynym semaforem nie tak na tej trasie, jak reszta działa.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2017, 21:44:04 wysłana przez matek123 »
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Listopada 2017, 18:30:59 »
Przeinstalowałem Symulator ( Instalacja 17.07 ) i odpaliłem pechową Trasę i teraz to jeszcze lepiej jest, teraz semafor od razu przed Gnaszynem Uparcie pokazuje STOP :) Czarna Magia
Ta Trasa mnie nie lubi chyba :)
----------------------------------------------------------------------
Jeszcze raz przejechałem tą trasę po przeinstalowaniu, teraz już problem z Gnaszynem zniknął jest ok :) widocznie wcześniej ja coś zawaliłem ale nadal jest problem z tym semaforem przy Liswarcie.

Jak na Liswarcie stoję przed tym Semaforem co nie chce działać, po wciśnięciu F3 - 2 razy wyświetlają się Dane:

Flags:0x004101. Dist: 8.8. vel: 0, Name : lsw_a_sem_info ( nie bardzo wiem czy to ma jakieś znaczenie bo się nie znam ale zamieszczam, może się przyda ta informacja ) Obstawiam ze to nazwa tego Semafora :)

Załączam również plik ( LOG ) po przeinstalowaniu Symulatora :)
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2017, 20:18:04 wysłana przez Błyskawica »
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Listopada 2017, 21:06:19 »
Przejechałem na exe 1105 do tego semafora a raczej AI jechało , w4 w Herbach co pisałem wczoraj zadziałał normalnie możliwe że przez zawieszenie się symka przez chwile i coś się spaprało.Ten semafor również nie działa u mnie stałem tam ok 20 min.Lecz SM-ka stoi u mnie na tym samym torze na semaforze ma s1 a za nią jeśli dobrze pamiętam  kolejna za Kochanowicami jeśli dobrze pamiętam też na s1. Obleciałem tył i nic nie jechało pod horyzontem.
Co do semafora w Gnaszynie nie miałem problemów.
Jako że autor scenariusza nie udziela się na forum poprawa tego błędu pewnie potrwa.Proponuję na chwilę obecna uruchamiać inny scenariusz.     

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Listopada 2017, 21:25:46 »
Przy Liswacie ten Semafor nie działe w Scenariuszu ( Linia61_regio ) Częstochowa - Lubliniec, a jak jechałem na odwrót z ( Linia61_regio ) z Lublińca do Częstochowy to wszystko działało, jeśli chodzi o Gnaszym to działa już :)
Wcześniej to na tym pechowym Semaforze przy Liswarcie ja stałem to ręcznie zmieniałem zwrotnicę za Semaforem na wprost jazda, jechałem kawałek na Czerwonym i jak plan Trasy załapał ( podświetlił ) Liswartę to kolejna zwrotnica sama się zmieniła w prawo na tor i Dalej wszystko mi działało już aż do Lublińca.
-----------------------------------------------------------------------------------
Na razie ten Scenariusz pomijać będę, do póki ten problem nie minie :)
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Listopada 2017, 21:46:34 »
Potwierdzam nie działa:
https://youtu.be/CejEgGDo3HI

ROJ25250 nr 5511
Próbowałem na nowszym exe i tez nic.
2. Tak tam stoi SM 42 -907 z drzewem na czerwonym i jest koniec pieśni.
3. Kierowniczka daje sygnał do odjazdu a ja jeszcze drzwi nie zdążyłem otworzyć
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2017, 21:51:04 wysłana przez Smok E_ustachy »

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Listopada 2017, 22:39:15 »
Uparty ten Semafor :) Dokładnie taki problem mam jak na filmiku na końcu.
Przynajmniej wiem ze to Semafor nie działa, bo już myślałem ze to ja coś skopałem, mimo iż nawet AI samo miało ten problem :)
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Listopada 2017, 22:41:37 »
Na repo jest juz wersja Ra http://rainsted.com/warsztat/linia61.r_i z kilkoma zmianami dla kompatybilnosci i poprawkami. Jedyne problemy podczas testow mialem w l144 Lotos i l61 brutto2.
Mój kanał youtube

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Listopada 2017, 22:44:05 »
Już sprawdzam, i za godzinę napiszę co i jak :)
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Listopada 2017, 23:38:47 »
Nowa wersja pomogła.

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Listopada 2017, 23:57:06 »
Wszystko już działa - Trasa Przejechana :) Dzięki ( STELE ) za Link do pliku i dziękuje wszystkim którzy pomogli lub się zainteresowali tym tematem :)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2017, 00:00:59 wysłana przez Stele »
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopada 2017, 21:47:22 »
Przejechać to się przejechało ale mały horror z ciężarówką na torach jest: https://youtu.be/YbWxBm2kbsg?t=20m56s

Offline Błyskawica

  • Wiadomości: 17
  • Paweł Poniedziałek
    • Zobacz profil
    • FaceBook
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa ( Częstochowa Osobowa - Lubliniec )
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Listopada 2017, 18:48:15 »
Ja przygody z Ciężarówką nie miałem. Obstawiam ze to tak zwane zdarzenie losowe w Scenariuszu  :)
„Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi.” - Fairy Tail