Autor Wątek:  Drezyny własnej konstrukcji, ktoś z Krakowa?  (Przeczytany 1748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Drezyny własnej konstrukcji, ktoś z Krakowa?
« dnia: 27 Października 2017, 23:00:18 »
Hej
Jak widzicie (czytacie), nadal żyję chcoć od wielu lat niestety nie biorę czynnego udziału w rozbudowie projektu, ale czasami tu zaglądam.
Koledzy, jestem na etapie budowy drezyny z silnikiem spalinowym, przeznaczonej dla 3-4 osób. Szukam kogoś z Krakowa, kto ma drezynę
i chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami. Dodam, że koła i osie do zmiennego rozstawu już mam, zawieszenie kompletuję, zębatki i łańcuchy
też kupiłem. Sen z powiek spędza mi właściwie tylko system hamulców. Przewiduję dwie tarcze, jedną na osi kół a drugą na wałku pośrednim
łączącym skrzynię z osią. Dodam iż dwie osie (przednia i tylna) będą połączone łąńcuchem przekazującym napęd. Drezyna będzie miała jak u mnie
w aucie quattro ;) i hamując pewnie trudniej będzie pójść smykiem.
Podsumowującc głównie zależy mi na pomocy przy hamulcach, najlepiej kogoś z krk. (Jak coś to Michała z zespołu "śrubki" znam i bardzo mi pomaga)

Pozdrawiam Was
Wasz dawny dźwiękowiec Wjtek

Ps. Z ciekawości kuknąłem na swój profil, niedługo bo za parę dni stuknie mi 14 lat jak tu jestem, a wcześniej jeszcze na poprzednim forum. A jeszcze wcześniej na IRC :) Z Maćkiem Czapkiewiczem
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2017, 23:04:14 wysłana przez Wojtek M »
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa