Autor Wątek:  Problem z pasażerem  (Przeczytany 4984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Poznański Portal Komunikacyjny
  • Otrzymane polubienia: 1
Problem z pasażerem
« dnia: 25 Października 2017, 22:27:04 »
Witam.
Przeszukałem w miarę dokładnie wątek pomocy i nie znalazłem odpowiedzi więc pozwalam sobie założyć temat.
Chodzi mi o jazdę pociągiem jako pasażer. Często zdarza się, że po podejściu do wagonu, wciśnięciu F5 nie znajduję się w środku ale stoję dokładnie w tym samym miejscu co przed wciśnięciem. Jak nacisnę prawy klawisz myszy aby wycentrować pozycję, automatycznie jestem odsuwany od wagonu na kilkanaście metrów. Ktoś się z czymś takim spotkał?
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2017, 08:14:19 wysłana przez matek123 »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Października 2017, 01:07:32 »
Wagon do którego próbujesz wsiąść nie ma wnętrza. Polecam przejechać się jako pasażer w nowym 1xxa - ostatnio odpaliłem sobie mój scenariusz l053_calkowo-tlk38100 w ostatnim wagonie, doznania dźwiękowe świetne!
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Paweł

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Poznański Portal Komunikacyjny
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Października 2017, 09:15:01 »
Właśnie nie, chciałem się dostać do wagonów PR (w zasadzie w nich najczęściej występuje ten problem). A co tych, o których mówisz - dlaczego w wagonach IC nie ma pasażerów pomimo wskazania ich jako "ładunku".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Października 2017, 09:18:18 »
Aktualnie tylko w kilku wagonach można jechać jako pasażer- tych co mają wnętrze widziane z zewnątrz. Ładunek jest widoczny tylko wtedy, kiedy podasz jego masę lub liczbę (w przypadku pasażerów).
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Paweł

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Poznański Portal Komunikacyjny
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Października 2017, 09:25:44 »
Ja to wiem, natomiast nie mogę wsiąść do bezprzedziałowego wagonu PR czy to w teksturze Marlboro czy Tygrysiej, wsiądę do piętrusa, wagonów IC.
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2017, 09:41:08 wysłana przez matek123 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Października 2017, 11:00:08 »
Na w miare nowym exe? Gdy wydawalem te wagony te rok-dwa temu, tez mialem takie problemy. Albo przejscie do innego pojazdu nie dzialalo, albo wysypywalo symulator. Na buildach tmj jednak nigdy nie wystapilo juz.
By dalo sie wsiasc, wagon musi miec w trainsecie ustawiona obsade (ladunek nie ma tu znaczenia) passenger. Masz tez w starterze pole do zaptaszkowania "uruchom jako pasazer", wtedy zaladuje cie do pierwszego od czola pojazdu z taka obsada, a nie do lokomotywy na starcie. Jak zepniesz sobie wagony mostkiem przejsciowym, mozesz wtedy biegac po calej dlugosci skladu, bez dotykania F5.
Wagony 111a/112a nie maja modeli ludzikow. Jak do tej pory, nikomu nie chcialo sie ich usadzac. W najprostrzym wariancie, da sie to zrobic notatnikiem, wiec jak masz ochote, mozesz to zrobic i wydac. Jesli serio chcesz na to poswiecic kilka godzin, zapraszam na pw po dokladniejsze instrukcje.
Mój kanał youtube

Offline Paweł

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Poznański Portal Komunikacyjny
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Października 2017, 15:00:09 »
Exe używam tego, który był załączony do ostatniej wersji Maszyny. Spróbuję tego co opisałeś ze startem jako pasażer.
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2017, 15:33:26 wysłana przez Stele »

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpnia 2019, 14:12:10 »
Pozwolę sobie "podpiąć" się pod niniejszy wątek, ponieważ mój problem w zasadzie tyczy się omawianego tutaj tematu.
Otóż, w opisie scenariusza "l053_wieczór" znalazłem taką oto ciekawą informację:
"Istnieje możliwość przejechania misji nr 1 (RegioExpress do Sandomierza), 2 (TLK do Dębicy), oraz 4 (Regio Turów – Sandomierz – Turów) jako pasażer. Po uruchomieniu symulacji naciskamy 'Shift+Q' w celu uruchomienia autopilota, wychodzimy z lokomotywy (klawisz 'F4'), podchodzimy do wybranego przez nas wagonu osobowego i naciskamy 'F5'. Zajmujemy miejsce w przedziale i czekamy na godzinę odjazdu, nasłuchując komunikatów na stacji..."

Wykonałem wszystko według powyższej "instrukcji" i wszystko niby jest OK, bo znalazłem się w wagonie i faktycznie mogę jechać jako pasażer, ale... mam problem z tym, co wytłuściłem w powyższej informacji znajdującej się w opisie scenariusza. Gdy "wejdę" już do wagonu to za Chiny Ludowe nie umiem zająć miejsca w przedziale! Po wciśnięciu klawisza F5 przy wybranym wagonie z przedziałami, niezależnie od tego, jaki by to nie był wagon i jaka misja z tych wskazanych w opisie scenariusza, za każdym razem "ląduję" w korytarzu tego wagonu. Do żadnego przedziału nie da się wejść, bo drzwi od każdego z nich są zamknięte.

Czy jest jakiś sposób na to, aby faktycznie wejść do przedziału i "usiąść" sobie w fotelu? Czy też jednak nie ma takiej możliwości, a w opisie scenariusza jest po prostu taki "babol"? Gdyby faktycznie dało się wejść do przedziału to byłoby super, bo w tym korytarzu to tak raczej "średnio" się jedzie...

W załącznikach do niniejszego mojego postu dołączyłem screeny z tego, jak to wygląda.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2019, 10:04:48 wysłana przez Stele »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpnia 2019, 14:21:37 »
Polecam sprawdzić działanie klawiszy home/end.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Sierpnia 2019, 17:13:04 »
Oh, rzeczywiście! Teraz jest już wszystko OK! Mogę wreszcie "usiąść" wygodnie w fotelu w przedziale i sobie jechać.
Hmm, po raz pierwszy w życiu jechałem pociągiem bez biletu. :P Na szczęście nie przyszedł konduktor i nie sprawdzał biletów. ;-)

Dziękuję Ci bardzo, @matek123, za podpowiedź! :-)
Szkoda, że wskazówka odnoście klawiszy Home/End podczas "pobytu" w wagonie nie została zawarta też w opisie tego scenariusza, w tym akapicie o jeździe jako pasażer. Bo ja to bym się sam chyba nie domyślił, że za pomocą tych właśnie klawiszy mogę się dopiero znaleźć w przedziale wagonu. No, ale na szczęście jest jeszcze niniejsze forum. :-) Jeszcze raz, Dzięki Serdeczne za pomoc! :D

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Sierpnia 2019, 17:19:11 »
Znaczy się zmiana kabin jest niezmienna od 18 lat i jest w readme. :P Dziwne, że wylądowałeś w korytarzu, bo po objęciu pojazdu powinno ładować w cab1. Może dla passengera losuje.
Zamiast się przesiadać, możesz zafajkować w starterze "jazda jako pasażer" i od razu załaduje w wagonie. Przesiadki mogą powodować bugi, a jak zaczniesz w wagonie, to możesz latać po składzie do woli.
Mój kanał youtube

Offline Oliwier

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marca 2021, 10:57:15 »
O tym, że da się jechać jako pasażer to wiem. Ale chciałbym wiedzieć, którymi klawiszami załącza się światła i otwiera okna w przedziałach.
Jeżeli ktoś wie to czy mógł by mi to powiedzieć?

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Marca 2021, 10:59:01 »
Oświetlenie w przedziałach da się załączyć tylko w EZT. W wagonach oświetlenie załącza się po podłączeniu lokomotywy do składu i włączeniu ogrzewania.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Oliwier

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Marca 2021, 11:01:44 »
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2021, 11:03:11 wysłana przez Oliwier »

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Problem z pasażerem
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Marca 2021, 11:13:27 »
Żadnym. To jest jakiś archiwalny film, który niewiele ma wspólnego z obecną maszyną.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |