Autor Wątek:  Wydzielone z Model torów podobny do tych z TD2  (Przeczytany 4589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Wydzielone z Model torów podobny do tych z TD2
« dnia: 18 Września 2017, 22:50:59 »
Taaa, ja nie popieram poprawy wyglądu torów. Ostatnie wprawki kolegi @Queued zeżarły sporą część FPSów. Sądzę, że priorytet poprawy działania projektu, jest zupełnie w innym miejscu.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 12:50:11 wysłana przez matek123 »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Września 2017, 23:11:26 »
Krzysiek, bardziej od modelu 3d podsypki podoba mi się pomysł Kryśka. Ja bym poszedł jeszcze dalej. Wymodelował podkłady w full 3D i na ich bazie wypalił teksturę i normalmapę podkładów i nałożył to na normalmapę tłucznia ze zdjęcia.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Września 2017, 01:15:42 »
Taaa, ja nie popieram poprawy wyglądu torów.
Włoże kij w mrowisko ponownie, ale po to jest forum żeby dyskutować. Ja odnoszę wrażenie, że stara gwardia ostatnio jest przeciwna zmianom na lepsze coby dorównać Trainzowi i TD2 odnośnie grafiki. Tekstura torowiska i model 3D-be. Może wrócimy do czasów kiedy nie było Rainsted i odpalało się składy w MaSzynie za pomocą komend? Przypominam tylko, że nie można wiecznie stać w miejscu z grafiką skoro ktoś chce zrobić pożytecznego. Jak to mawiał komunikat w log.txt -update the drivers or buy new card graphic. I to jest dobre przesłanie do osób mówiących "NIE" dla lepszej grafiki, bo zżera FPS-y.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 02:09:28 wysłana przez RoboBatman »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Września 2017, 08:27:38 »
No dobra ale jakim kosztem? Najgorsze ustawienia graficzne w trainzie i tak sa lepsze niz u nas na najbardziej wypasnej scenerii. W trainzie jest dosc plynna grafika na srednio niskiej klasie sprzetu a u nas dodanie jakiejs nowosci graficznej od razu piecze procka i fps max 5. Bez przesady. Wszystko fajnie ale do pewnego momentu. Jestem wlasnie w tej grupie starej gwardii ktora jest przeciwna dodawaniu czegokolwiek co pozre 20 fps od razu. Nie oszukujmy sie ilu uzytkownikow obecnie stac na wymiane sprzetu na nowy z full wypasiona i7 hq i najnowsza karta nvidii? Badzmy elastyczni.

Reasumujac wypowiedz w kwestii torow, jesli pozre to max 2 do 5 fps to ok a jak wiecej niz 10 to jestem przeciwny. Test zawsze mozna zrobic.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 08:44:24 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline pat

  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Września 2017, 08:53:00 »
Mam 8letniego kompa, a jeszcze nigdy nie miałem problemów z fpsem w maszynie. Więc gadki o i7 można wsadzić między bajki

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Września 2017, 09:15:48 »
To ciesz sie. A ja 10cio z prockiem i3 pierwszej generacji i na nowy mnie nie stac. Wiec dyskusja dalej aktualna. Puki tu jestem to bede bronil kwestii wydajnosci.

Proponuje ankiete, w ktorej kazdy user moze sie wypowiedziec biorac pod uwage swoj sprzet i wydajnosc. Mielibysmy poglad na to ilu userow ma mocny sprzet a ilu slabszy i wtedy wypracujemy kompromis.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 09:19:55 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Września 2017, 09:24:03 »
Włodku, między stary a nowy jest wielka przestrzeń pod nazwą "używane części w dobrej cenie". Ostatnio wymieniłem babci kompa który miał jeszcze Celeron D i 1GB RAM na coś co ma Core i5 2-gen i 4 GB RAM za całe 400 zł z obudową. Nie jest to więc kwestia nie do przejścia.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Września 2017, 09:31:07 »
Do mojego kompa mozna dostac procka i7 na gniazdo 1156. Okolo 200 zl ale czy to warto? Za chwile ktos wymysli cos i dalej nic z tego. Jesli chcemy dodawac bajerow to takze rownie wazna kwestia jest to by jakosc tego byla afekwatna do wymagan. Obecnie z jakoscia i wydajnoscia grafiki jestesmy w tyle za innymi tytulami a wymagania sprzetowe rosna.
 
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 09:38:41 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline pat

  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Września 2017, 09:53:20 »
Mnie również nie stać na wymianę czegokolwiek i rozumiem Cię. Jednak gdyby to mój komputer łapał zadyszkę to byłbym nieco mniej samolubny i zamiast krzyczeć "stop zmianom" krzyczałbym "kompatybilność wsteczna" albo "ustawienia grafiki z prawdziwego zdarzenia"


Wydzieliłem.
Wszystkich proszę o zachowanie przyzwoitego poziomu dyskusji.
Matek123
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 10:31:55 wysłana przez matek123 »

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Września 2017, 11:38:10 »
Powala mnie absurdalność tej dyskusji. Przecież od tego są ustawienia, żeby jak ktoś chce sobie właczył lub wyłączył dany wodotrysk...

Tu lajk nie wystarczy. Się wbiję w posta i pochwalę jedyny głos rozsądku w tej dyskusji. @Stele ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2017, 15:38:24 wysłana przez Stele »

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Wydzielone z Model torów podobny do tych z TD2
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Września 2017, 23:55:59 »
Jestem za rozwojem grafiki, jednak powinna być możliwość pozostawienia starych (gorszych) ustawień wyglądu (coś w stylu suwaka low - high quality) dla osób które mają słabe kompy.

BTW.: Wiem, że nie powinno się o tym pisać (regulamin zabrania handlowania itp.) ale będę wymieniał kartę graficzną i mogę swoją GTX 660 OC odsprzedać jakiejś osobie z forum na spoko warunkach. Fps jest całkiem znośny na niej - ~300/400 na TD, w Częstochowie Osobowej i Stradomiu spokojnie 60fps (procek i7).