Autor Wątek:  MaSzyna na targach TRAKO 2017  (Przeczytany 15174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Września 2017, 17:02:51 »
Aż żałuję że w tym roku nie mogę być na Trako,
bo kabinę jaką zrobiłeś to nic dodać, nic ująć, przynajmniej na pierwszy rzut oka;) . Cieszę się że Maszyna ma taką świetną reklamę. Mało który symulator może się poszczycić tym że nie był wystawiany na jakimś festiwalu z grami, tylko na międzynarodowych targach branżowych.
Dlatego szacunek dla Ciebie, że poświęciłeś swój czas i pieniądze, by tak zareklamować Maszynę. 
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Października 2017, 09:36:51 »
Cześć.
Witam po długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu. Oczywiście nie mogłem sobie odmówić wizyty na Trako, tym bardziej, że mam tam blisko i dobre połączenie. Zauważyłem, że to wcale nie miłośnicy byli głównym targetem symulatora, a np maszyniści :). Dużo ludzi podchodziło z ciekawości i zainteresowania. Bardzo ciekawe były też kobiety. Ja pierwsze kroki skierowałem od razu do symulatora, ale to też po części dla Grzegorza.
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Października 2017, 22:55:19 »
@EU40 - ja wykorzystałem układy peryferyjne (tzw. ekspandery) PCF8574N podłączone do Arduino UNO. Dalszą rozmowę na ten temat proponuję przenieść do odpowiedniego wątku o pulpitach... ;)
@Milek7 - chciałem, ale codziennie było tak, że jak tylko uruchomiłem wszystko, to nawet nie zdążyłem dobrze sprawdzić na TD czy wszytko dalej dobrze działa, a już zbierali się inni wystawcy chcący się przejechać, choć uważam, że to dobrze*.
@wołodyjowskiIC - dziękuję, choć też nie ma co przesadzać, bo trochę rzeczy, które chciałem, żeby działały, nie zdążyłem uruchomić (np. podświetlenie mierników i jasność lampek sygnalizacyjnych zależne od napięcia na woltomierzu NN, samoczynny rozruch czy radiotelefon), ale na następnej wystawie oczywiście znowu będzie działać więcej elementów.

Natomiast ogólnie wyjazd, mimo pewnych napotkanych trudności technicznych, uważam za udany. Zainteresowanie było rzeczywiście spore, bo czasami było tak, że pozostałe stanowiska na hali były opustoszałe, a u nas w tym samym czasie stało kilka lub kilkanaście osób. Jak już wspominałem, grono zwiedzających było zróżnicowane. *Udało się też nawiązać trochę ciekawych kontaktów i liczę na pewne korzyści dla MaSzyny z tego tytułu, ale o wszystkim w swoim czasie - po prostu zobaczymy, jak się to rozwinie. Kilka zdjęć autorstwa członka naszego Klubu wstawiłem na swoją stronę: http://www.pkpkolejpolska.bnx.pl/news.php

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Października 2017, 23:14:54 »
Doceniam sprawy techniczne, organizacyjne i wszystko inne, ale jednak moim zdaniem (choc juz to bylo poruszane), w wolnym czasie przemaluj go. O ile, gdybys byl typowym zbieraczem staroci, to ok, o tyle, jesli pulpit jest wystawiony na prestizowych imprezach, to juz raczej odswiezony z lekka. Na moj gust, jest zbyt hardcorowo obdrapany, patrzac na zdjecia. Nie mowie tu zlosliwie. Zapewne sa zwolennicy pulpitu taki jakim jest, ja nie. To rzecz gustu, w zasadzie nie powinno sie dyskutowac, ale mnie korcilo, stad moj post :)
Nie wiem jaki Ty masz dalekosiezny poglad w tej sprawie, moj poznales.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2017, 23:17:35 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Października 2017, 23:47:22 »
Planujemy zamontować całość w przyczepie kempingowej lub specjalnie zbudowanej kabinie w 1:1 transportowanej na zwykłej przyczepce i wtedy dopiero pomalujemy pulpit, żeby nie było różnicy w odcieniu między nim a ścianami i innymi elementami wyposażenia (buczki, skrzynki CA i SHP, koło i obudowa mechanizmu hamulca ręcznego, obudowy grzejników kabinowych). Cel tego jest taki, żeby wszytko było zmontowane już na stałe (obecnie wszytko trzeba rozkręcać do transportu i ładować na przyczepę, a lekkie to nie jest...), to będzie też łatwiej zamocować ekrany wielkości przednich okien (2 x 55' w prawym i lewym przednim oraz 1 x 45' pionowo w środkowym przednim) i w ogóle wszystko podłączyć tak, żeby dosłownie każdy element pełnił swoją funkcję, a nie był tylko na ozdobę. Jeśli dostaniemy zaproszenie na kolejne Targi TRAKO, to będą one za dwa lata, więc do tego czasu przyczepa/kabina już będzie, a więc i pomalowany pulpit. Popękana jest też teraz kierownica nastawnika, ale jej też puki co nie ma sensu wymieniać, bo przy najbliższym przeładunku znowu może się złamać, tak jak i farba przy każdym transporcie nieco się obdziera w jakimś nowym miejscu, a do puki całość jest odrapana, to tego jeszcze tak nie widać, jak na świeżo pomalowanym pulpicie. Także po montażu na stałe będzie ogólna naprawa główna zrobiona - cała elektryka i sterowanie jeszcze raz od nowa, wyzerowany licznik Haslera (obecny przebieg to 420 929km - do 500 000 coraz bliżej) i założona książka pokładowa ;)

Aha, jeszcze taka ciekawostka - łączny dystans przejechany podczas Targów to 1589km. Skan fragmentu taśmy z pełnym już zapisem wrzucę, kiedy pulpit do nas wróci (prawdopodobnie końcem tego tygodnia), bo musiał zostać w okolicach Gdańska z powodu pewnych problemów technicznych :/

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Października 2017, 00:06:39 »
No plany piekne. Powodzenia :)

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Października 2017, 23:38:38 »
Jeszcze taki filmik właśnie znalazłem:

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Października 2017, 20:56:28 »
Tutaj fotka ode mnie, dodatkowo pare bonusowych.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Października 2017, 11:02:27 »


A tu poczynania przedstawicielki płci pięknej i moje ;) w obiektywie Grzegorza Niewiadomskiego z Kolejowego Wrocławia.
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Października 2017, 15:16:40 »
Wstawiam moim zdaniem najciekawszy fragment taśmy, bo taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz. Na scenariuszu l053_calkowo_sluzba-tlk-1, którego używam zawsze na każdej wystawie, dostaliśmy w Całkowie wyjazd wprost na pociąg towarowy, który normalnie zawsze najpierw przejeżdża obok i dopiero po tym można jechać dalej. Trzeba będzie powołać forumową Komisję ds. Badania Taśm ze Służb ;) Może komuś uda się powtórzyć ten wyczyn... Dalej jest ten sam scenariusz przejechany od początku i w całości. Oczywiście na takich wystawach nie ma mowy o przepisowej jeździe, bo przychodzą też osoby nie mające pojęcia o prowadzeniu lokomotywy, więc czasami pomijam pewne kwestie, żeby ich nie przytłaczać nadmiarem informacji. Skan tutaj: http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-2017-09-28op.jpg Przy początku danej jazdy podane są kolejno: data, godzina rozpoczęcia i zakończenia jazdy, stan licznika kilometrów przed rozpoczęciem i po zakończeniu jazdy, nazwa scenariusza i opis z mojej karty przebiegów.
Jeśli ktoś był i pamięta dzień oraz godziny swojej jazdy (można sprawdzić np. na podstawie czasu wykonania swoich zdjęć) i poda tutaj, to służę skanerem :)