Autor Wątek:  Aktualzacja Rainsted a Windows 10  (Przeczytany 9128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline camillo

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« dnia: 01 Września 2017, 14:18:36 »
Witajcie. Z maszyn jestem związany już kilka lat i zawsze ogarniałem małe problemy, ale tym razem muszę prosić o pomoc. Od paru tygodni mam nowego laptopa z windowsem 10. Maszyna śmiga na nim bez problemu, aż do momentu, gdy wyskoczy okienko czy pobrać nową wersję rainsted. Gdy kliknę ok wywala mi, że do uruchomienia potrzeba uprawnień administratora i za nic nie da się tego obejść i nie da się już uruchomić, próbowałem wszystkich sposobów znalezionych w necie. Usunąć też się nie da w żaden sposób, jedynie formatowanie partycji. Może ktoś podpowie czy to system coś blokuje czy aktualizator się na mnie uwziął?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Września 2017, 14:33:20 »
Uruchom rainsted z uprawnieniami administratora.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Września 2017, 00:33:41 »
To ja tego nie rozumiem. Mając jeden profil użytkownika z automatu jest administratorem. Przy dwóch lub więcej użytkowników to może być różnie.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Września 2017, 00:35:38 »
Nie wiem jak to jest na Windowsie, ale na Linuxie nawet jak jesteś adminem, to niektóre operacje nadal musisz wykonywać przez `sudo` - z prawami admina.
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Września 2017, 13:03:47 »
Nie no, w Windowsie jak już masz admina, to nie musisz być "nadadminem" :D Od dobrych kilku miesięcy jestem już na Win10 i wszystko śmiga. Proponuję Ci wejść we "Właściwości" Rainsteda, w zakładkę "Zgodność" i na dolne zaznaczyć "Uruchom ten program jako administrator". Teoretycznie, jeśli program potrzebuje praw admina, to sam o nie poprosi. Ale jednocześnie może podczas prośby próbuje już coś przemielić bez zgody i nie może tego zrobić, pomimo, że dałeś zgodę na prawa admina.
Uruchomienie już na starcie z parametrem "Uruchom jako administrator" pozwala przelecieć całemu programowi z uprawnieniami administratora. Miałem podobny problem i to pomogło ;)

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Września 2017, 15:26:24 »
Nawet w Windows praca na koncie z uprawnieniami admina nie znaczy, ze aplikacja automatycznie dostaje te prawa - https://en.wikipedia.org/wiki/User_Account_Control  dlatego wlasnie w ogole istnieje opcja uruchomienia programu z nadaniem mu 'na wstepie' uprawnien.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Września 2017, 21:19:17 »
Jak klinie "Uruchom jako administrator". to nie mając uprawnień, system zażąda loginu i hasła administratora. Przecież aplikacja mu się uruchamia, tylko przy połączeniu z serwerem, żąda uprawnień administratora. Możemy coś zablokowane i aplikacja nie może się łączyć. Kiedyś pracowałem na koncie usera  i nigdy nie było z tym problemu.

Offline camillo

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Września 2017, 14:51:48 »
Niestety zaznaczenie uprawnień nic nie dało, dalej wywala błąd

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Września 2017, 21:36:47 »
To spróbuj wejść na wszystkie ustawienia. Wybierz: Aplikacje - Aplikacje i funkcje i zaznacz Zezwalaj na aplikacje z dowolnego miejsca. Tylko nie wiem, czy to pomoże. MaSzyny się nie instaluje.

Offline camillo

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Aktualzacja Rainsted a Windows 10
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Września 2017, 09:23:44 »
Ogarnąłem temat, choć nie do końca świadomie, coś pogrzebałem w zabezpieczeniach i o dziwo działa po aktualizacji.