Autor Wątek:  Instalacja MaSzyny 2017-07-17  (Przeczytany 9747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« dnia: 02 Sierpnia 2017, 16:49:12 »
Potrzebny jest zainstalowany program do archiwizacji 7-Zip, nie jakiś tam WinRar.
Z strony http://eu07.pl/pobierz/post/maszyna-1707 ściągamy aplikację MaSzyna1707.exe.
Tworzymy katalog w którym będzie zainstalowany symulator. Nie jest to nakładka na starszą wersję.
Uruchamiamy aplikację MaSzyna1707.exe, otwiera się okienko.

Wpisujemy folder docelowy i klikamy Dalej. Otwiera się okienko z opcjami wyboru.

Instalator sam rozpozna wersję systemu i zaznaczy odpowiednie opcje. Zostawiamy wszystko domyślnie i klikamy Zainstaluj. Otwiera się okienko instalatora.

Możemy śledzić proces instalacji. W czasie instalacji pojawią się dwa monity. Czy zezwalasz aplikacji air.exe na zmiany i czy zezwalasz aplikacji VC_redistx64.exe na zmiany. W obu przypadkach klikamy na Tak. Symulator jest zainstalowany.

Są w nim dwa archiwa bin_x64.zip i bin_x86.zip, ale nie trzeba nic rozpakowywać. Gdyż pogrzebne pliki są zainstalowane. Uruchamiamy aplikacje Rainsted.exe , pojawiają się trzy aplety.

W każdym aplecie klikamy OK. Otwiera się okno aplikacji.

W przypadku zaznaczenia biblioteki dla EXE Milek, pojawi się aplet.

Biblioteka taka jest w systemie, należy ją skopiować do katalogu głównego MaSzyny.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpnia 2017, 23:58:03 »
poprawki:
to widzę są screeny ze starej wersji instalatora.
Cytuj
Potrzebny jest zainstalowany program do archiwizacji 7-Zip, nie jakiś tam WinRar.
nie potrzeba nic.
Cytuj
Tworzymy katalog w którym będzie zainstalowany symulator. Nie jest to nakładka na starszą wersję.
nie tylko. można zainstalować do pustego katalogu na czysto lub wybrać katalog z paczką 15.04 lub 16.08.
Cytuj
W przypadku zaznaczenia biblioteki dla EXE Milek, pojawi się aplet.
tu nie rozumiem o co chodzi. żeby uruchamiać moje exe trzeba zahaczyć dodatkowe biblioteki do niego przy instalacji, powinno wystarczyć.

dodatkowo w instalatorze jest opcja "biblioteki UCRT", czasami mogą się okazać konieczne do działania. (normalnie są instalowane jako aktualizacja windowsa, ale jak ktoś nie aktualizował to może brakować).
jak ktoś chce doinstalować biblioteki ucrt lub do mojego exe już po instalacji to wystarczy uruchomić instalator jeszcze raz i wybrać ten sam katalog.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2017, 20:37:00 »
Niestety ja mam taką wersje. Nie będę co dzień sprawdzał, czy jest nowa wersja. Trzeba wiedzieć co się udostępnia.
Ja tego nie wiem, w wielu miejscach na forum był wymagany program do archiwizacji 7-Zip.
Jak tworzymy nowy folder, to jest pewność, że jest pusty. Instalując na starszą wersję, skąd mam pewność, że coś nie zostanie. Tego nie ma napisane.
Jak w Opcji instalacji zaznaczyłem opcję  Biblioteki dla EXE Milek, przy uruchomieniu pojawi się aplet o braku biblioteki vcruntime140.dll. Wielu przypadkach na forum się to pojawiło. W systemie taka biblioteka jest, trzeba tylko skopiować do folderu symulatora. Jak nie zaznaczyłem tej opcji, to wszystko działało dobrze. Czyli jest nie potrzebna.
Tylko skąd mam wiedzieć, czy biblioteka UCRT jest potrzebna? Takie instalowanie metodą prób i błędów.

Ściągnąłem przed chwilą najnowszą wersję instalatora MaSzyna2017.exe. Antywirus nic nie wykrył, antymalware nic nie wykrył. Przy uruchomieniu pojawił się aplet.

Ja sobie na to nie mogę pozwolić.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2017, 21:04:32 wysłana przez Anrej »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2017, 21:31:39 »
Smiechu warte sa podejrzenia o plikach, ktore niosa niebezpieczenstwo zawirusowania komputera. Zwykle do maszyny uzywam osobnego dysku z malo znaczacymi plikami. Jedynie system i pare potrzebnych na ta okazje programow w tym antywirus. Nigdy nie mialem klopotu z powodu maszyny. Nikt swiadomie nie wsadzi szkodliwego kodu udzielajac sie na takim forum jak eu.07. Urznal by galaz na ktorej siedzi...

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpnia 2017, 01:55:59 »
To ostrzezenie pojawia sie chyba standardowo dla plikow ktore nie przeszly jeszcze faktycznego testu na stronie Microsoftu (bo np uruchomilo je tylko kilka/dziesiat/set osob, zwlaszcza jesli nie mialy one wlaczone 'wysylania probek' itp. Tzn to jest w rzeczywistosci komunikat w stylu "nie wiem co to jest, server microsoftu nie wie co to jest, wiec jesli chcesz uruchomic ten plik to robisz to na wlasne ryzyko". To nie jest stwierdzenie ze plik jest zawirusowany, komunikaty o wirusach sa inne i podaje je Windows Defender albo inny zainstalowany odpowiednik, jesli jest.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpnia 2017, 08:30:28 »
Śmieszą mnie takie wypowiedzi. To co masz co najmniej dwa dyski, nie mylić z partycją, na każdym dysku zainstalowany system operacyjny? Bo ja mam dwa dyski, kilka partycji, ale system operacyjny jeden.
Kto pisał o zawirusowaniu? Jak napisałem wcześniej, antywirus i antymalware nic wykryły. Poprzednia wersja działała dobrze. To co Microsoft przetestował?

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpnia 2017, 09:45:59 »
no cóż, na głupotę smartscreenu i innych takich "nie uruchamiaj bo mało popularne" to nic nie poradzę. zasponsoruj nam certyfikat authenticode to powinno pomóc :>. ale też nie od razu mogą być efekty bo musi się uzbierać reputacja, za natychmiastowe działanie to trzeba EV za prawie 2k zł.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpnia 2017, 13:58:58 »
Kto pisał o zawirusowaniu? Jak napisałem wcześniej, antywirus i antymalware nic wykryły. Poprzednia wersja działała dobrze. To co Microsoft przetestował?
Napisales "ja sobie na to nie mogę pozwolić", czym wiec jest to "to" na ktore "nie mozesz sobie pozwolic", jesli nie zalozeniem ze plik moze spowodowac u ciebie jakies szkody, wbrew wynikom testow faktycznych programow wykrywajacych tego typu zagrozenia? To chyba jedyna mozliwa, logiczna interpretacja twojej wypowiedzi.

Microsoft testuje i zapisuje w swojej bazie danych informacje o konkretnej wersji pliku. Odmienne wersje (instalator od czasu pierwszego wypuszczenia otrzymal modyfikacje) traktowane sa oczywiscie jako 'nowe' pliki bo jesli byly w nich zmiany, to poprzednie wyniki nie sa dla takiego pliku aktualne.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpnia 2017, 14:01:39 »
Śmieszą mnie takie wypowiedzi. To co masz co najmniej dwa dyski, nie mylić z partycją, na każdym dysku zainstalowany system operacyjny? Bo ja mam dwa dyski, kilka partycji, ale system operacyjny jeden.
Tak mam, to w koncu moj cyrk i moje malpy. Moj wybor, ktory system uzyc jesli czuje zagrozenie uszkodzenia systemu. Dla jasnosci: mam 4 dyski i 4 systemy w tym linuksa, bo takie sa moje potrzeby. Uwazam to za dobre wyjscie przeciw uszkodzeniom systemow operacyjnych z programami na ktorych wyjatkowo mi zalezy. Lepsze to niz trzymanie kilku komputerow.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2017, 14:02:52 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpnia 2017, 17:16:09 »
Anrej, nie wiem co Cię dzisiaj ugryzło. Nie wiem także co jest śmiesznego w układzie DualBoot i podobnych. Jeśli odpowiedź o przyczynach wyświetlenia komunikatu jest dla Ciebie nie do zaakceptowania to nie instaluj. Nikt Cię do niczego nie zmusza.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpnia 2017, 22:13:14 »
@Krzysiek626 oczywiście możesz sobie zainstalować 4 dyski na każdym system operacyjny. Tylko ja nie widzę takiej potrzeby. System Windows widzi tylko dyski z systemem plików wind owsa. Linuks widzi wszystkie dyski. Jak uruchomisz system na którymś z dysków, to inne dyski też są widoczne. Czyli wirus może być nie zależnie.
@Firleju nic mnie nie ugryzło. W końcu każdy może mieć tyle dysków i systemów ile chce.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sierpnia 2017, 17:16:54 »
Linuks widzi u mnie wszystkie dyski. Podobnie jest z windowsem, jednak ten dzieli widocznosc z jedna partycja linuksowa bo jest taka potrzeba (zapis odczyt). Natomiast windows na ktorym mi nie zalezy, widzi tylko dysk na ktorym zostal zainstalowany (wszystkie jego partycje) i nie ma mozliwosci zarazenia wirusem na calym kompie. Widocznosc dyskow przez system i mozliwosc ich czytania czy zapisania, zalezy od nas.

Offline ABBrzeski

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Grudnia 2018, 03:38:09 »
Wyświetla mi brak bibliotek *.dll, po przegraniu z systemu pojawiasię inny komunikat o błędnym uruchomieniu programu. Czy nie moglibyście dołączyć potrzebne biblioteki do instalatora tak, aby wszystko działało jak należy ?
Ok. Wszystko działa.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2018, 03:43:47 wysłana przez ABBrzeski »

Offline Piber

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudnia 2018, 11:40:01 »
Jako nowy witam wszystkich,
Dziś pobrałem i chciałem zainstalować symulator MaSzyna.
Przy próbie instalacji pojawia mi się taki widok:


Proszę zmniejszyć rozmiar załącznika do 250kb
Matek123
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2018, 11:42:41 wysłana przez matek123 »

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Instalacja MaSzyny 2017-07-17
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudnia 2018, 12:00:39 »
Zainstalować do katalogu z uprawnieniami użytkownika.