Autor Wątek:  Patch 17.07 - problemy  (Przeczytany 116792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matson

  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 64
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #90 dnia: 22 Lipca 2017, 19:32:19 »
Faktycznie, przy lekkim hamowaniu jest ok, przy ostrym pojawia się komunikat zużycia kół i lokomotywa staje się perpetuum mobile - sunie na zblokowanych kołach i z prędkością ok 10 km/h :)

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #91 dnia: 22 Lipca 2017, 20:55:31 »
Linia 61 towarowy 2 nieprzejezdna
Cała zawartość pobrana od nowa i rozpakowana przez instalator.Przypomnę tylko ze było to zgłoszone podczas testów patcha 17.
Log

Edit
Nie te logi dałem ;/
 

Przeniesione do właściwego wątku, pisz poziomo @matek123
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2017, 12:21:09 wysłana przez matek123 »

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #92 dnia: 22 Lipca 2017, 21:10:48 »
Z paczki wyleciał kontener Bombardiera (plik models\linia144/krasiejow_bomb1.t3d). Co go zastąpiło?

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #93 dnia: 22 Lipca 2017, 22:15:14 »
No to jestes w najlepszej pozycji zeby to zdebugowac, bo mozesz dojsc co tam jest przyczyna ;o
A gdzie tego mam szukać w ogóle? Bo na grafice to ja się w ogóle nie znam.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Paweł Andrzej Nowinowski

  • Deweloper
  • Wiadomości: 478
  • Wiedziałeś? Nie wiedziałeś, teraz już wiesz!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 300
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #94 dnia: 22 Lipca 2017, 22:41:22 »
No to jestes w najlepszej pozycji zeby to zdebugowac, bo mozesz dojsc co tam jest przyczyna ;o
A gdzie tego mam szukać w ogóle? Bo na grafice to ja się w ogóle nie znam.

Ja tak samo się nie znam ,mam ten sam problem.
Mam w planach bardzo fajny podpis...
ale zrobię go jak będę miał czas ;p

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #95 dnia: 22 Lipca 2017, 23:18:15 »
A gdzie tego mam szukać w ogóle? Bo na grafice to ja się w ogóle nie znam.
renderer.h/.cpp trzyma teraz caly kod wizualizacji wiec to bedzie gdzies tam. Na zdrowy rozum cos zwiazane ze swiatlami. Ale co konkretnie to juz nie wiem, bo gdybym wiedzial to bym sam poprawil ;o

Offline pat

  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #96 dnia: 23 Lipca 2017, 08:53:11 »
Linia 61 towarowy 2 nieprzejezdna
Potwierdzam, parę dni temu miałem to samo

Odpowiedź do postu 91@matek123
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2017, 12:21:19 wysłana przez matek123 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #97 dnia: 23 Lipca 2017, 10:27:23 »
Z paczki wyleciał kontener Bombardiera (plik models\linia144/krasiejow_bomb1.t3d). Co go zastąpiło?
przejazdy/bombardier_spr.t3d To samo, tylko lepiej wykonane by Pitek&me. Chyba nie ma samodzielnego inca, tylko jest doklejony do paru przejazdów albo na l144 wstawiony jako model bezpośrednio.
Mój kanał youtube

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #98 dnia: 23 Lipca 2017, 14:55:56 »
U mnie to rozświetlenie całej scenerii po włączeniu reflektorów lokomotywy występuje tylko na laptopie (na komputerze stacjonarnym jest w porządku). Nie wiem czy nie jest to wina grafiki Intel, którą mam na laptopie. Mój znajomy ma ten sam problem i także posiada grafikę Intel.

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Lipca 2017, 18:51:43 »
U mnie to rozświetlenie całej scenerii po włączeniu reflektorów lokomotywy występuje tylko na laptopie (na komputerze stacjonarnym jest w porządku). Nie wiem czy nie jest to wina grafiki Intel, którą mam na laptopie. Mój znajomy ma ten sam problem i także posiada grafikę Intel.

To właśnie chyba przez to. Ja mam kartę NVIDIA (poprzednio miałem AMD) i nigdy nie miałem tego typu problemu.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline Perryro

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #100 dnia: 24 Lipca 2017, 17:42:07 »
Witam ponownie.
Kilka dni wcześniej pisałem tutaj że występuje błąd  0xc000007b po odpaleniu scenariusza i nic nie da się z tym zrobić. Ktoś pisał że coś z pythonem, że z bibliotekami itd.

Nic nie pomagało. Pogrzebałem trochę w internecie apropo tego błędu i znalazłem coś co mnie oficjalnie zszokowało.
Ktoś wspominał także o wersjach systemu x64/x86, pogrzebałem w tym troche i znalazłem program do odnajdywania nieprawidłowości systemu w poszczególnych programach, a oto szokujące mnie efekty. (1 załącznik z programu)

Wydedukowałem że warto było by te programy usunąć bo powodują błąd, jednak po usunięciu tresć blędu zmieniła się na "brakuje pliku api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll" 

MOJE PYTANIE BRZMI CO MAJĄ JAKIEŚ BIBLIOTEKI SKYPE DO DZIAŁANIA SYMULATORA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA ZUPEŁNIE INNEJ PARTYCJI MAJĄCEGO WŁASNE BIBLIOTEKI?!!

Błagam was pomóżcie mi bo tęsknie za nastawnikiem ET22 :(

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #102 dnia: 24 Lipca 2017, 18:18:24 »
a nie msvc2015?
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Perryro

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #103 dnia: 24 Lipca 2017, 18:48:28 »
Wieczorem przeinstaluje wszystkie Visuale i spróbuje wrzucić to co mówicie

Offline Łakasabasz

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #104 dnia: 24 Lipca 2017, 19:16:02 »
Witam, przeczytałem, że tu wrzucać informacje o crashach, więc wrzucam tu mój:

Sceneria Bałtyk, skład lpe782: EP08-006. Crash po wyjechaniu z toru ze stacji początkowej na magistralę. Lokomotywę odpalam jak w instrukcji tyle, że odhamowuję skład najszybciej jak mogę (zaraz po uruchomieniu sprężarki).
Moja karta graficzna NVIDIA Quadro 3000M z aktualnymi sterownikami.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #105 dnia: 24 Lipca 2017, 19:43:05 »
a nie msvc2015?
ten do exeka, ale coś mi świta że 2008 potrzebny do pythona.

Offline Perryro

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #106 dnia: 24 Lipca 2017, 23:19:32 »
Zainstalowałem od nowa wszystkie Visuale C++ od 2005 przez 2008, 2010, 2012, 2015, 2017 x64 oczywiście.
Cytuj
prawdopodobnie potrzebujesz tego https://support.microsoft.com/en-us/help/2999226/update-for-universal-c-runtime-in-windows
A co do tego to podczas instalacji wyświetla mi się komunikat "Ta aktualizacja nie ma żadnego użycia na tym komputerze".

Sprawdziłem ponownie brakujące pliki dla EU07.exe i zgadnijcie... DALEJ BRAKUJE MU PLIKÓW SKYPE KTÓRE SĄ W X86 >:(

Czy ktoś z developerów mógłby się wypowiedzieć dlaczego Symulator Maszyna wyszukuje blibliotek z KOMUNIKATORA jakim jest <ciach> SKYPE?!

Zlitujcie się ludzie.. taki przyjemny update i wszystko do kitu :(

Proszę o używanie bardziej kulturalnego slownictwa. @matek123

 
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2017, 14:01:26 wysłana przez matek123 »

Offline Perryro

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #107 dnia: 25 Lipca 2017, 02:23:44 »
UDAŁO SIĘ! :D DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POŚWIĘCONY MI CZAS A DLA OSÓB Z PODOBNYM PROBLEMEM TŁUMACZĘ JAK TO ZROBIŁEM:

1. Pobieramy Dependency Walker http://www.dependencywalker.com/
2. Uruchamiamy program w trybie administatora i włączamy Full Paths w zakładce Viev na w lewym górnym rogu programu
3. Uruchamiamy symulator i odpalamy scenariusz tak żeby wywaliło nam błąd.
4. Klikamy w programie zakładkę File - Open - eu07.exe
5. Na dole ukaże się lista bibliotek itd., klikamy w tabelkę z napisem CPU i sortujemy biblioteki wg. wersji systemu. Wszystkie biblioteki i pliki które gryzą się z MaSZyną będą na czerwono.
6. Zapisujemy ścieżkę plików oznaczonych na czerwono i podmieniamy je ręcznie na wersje x64 jeśli mamy system 64-bit albo x86 jesli mamy 32-bit.
7. Voile, wszystko powinno działać.


Jeżeli ktoś miał identycznie ten sam problem co ja i identycznie te same pliki do podmiany na x64 to załączam paczkę plików które wrzucamy do Skype/Phone i podmieniamy .
Musiałem ręcznie pobrać z internetu i podmienić każdy plik pojedynczo, zajęło mi to jakąś godzine.. Ale jako pasjonat i mam nadzieje przyszły maszynista - warto :)
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje deweloperom i innym za pomoc :)




Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.  @matek123
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2017, 13:58:48 wysłana przez matek123 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #108 dnia: 25 Lipca 2017, 03:36:47 »
Gwoli wyjasnienia, technicznie rzecz biorac to nie sa "pliki Skype" ale czesc 'uniwersalnych' bibliotek Microsoftu ktore wykorzystywane sa przez rozne programy i powinny znalezc sie w katalogach systemowych Windows. Wyglada na to, ze Skype instaluje sobie wlasna kopie tych bibliotek, i zapewne dopisuje sie do listy miejsc, w ktorych system operacyjny szuka swoich plikow... psujac przy okazji prace symulatora na tak skonfigurowanych systemach.
W normalnych warunkach instalacja powinna byc wykonana przez Windows Update lub instalator ktory zostal tutaj wspomniany wczesniej. Dziwne, ze na twoim systemie nie chcial sie on uruchomic, ale wyglada na to ze skonczylo sie dobrze ;>

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #109 dnia: 25 Lipca 2017, 11:15:35 »
jak są problemy z tym UCRT to zaraz wrzucę te wszystkie dll do instalatora.

ok, w instalatorze można zaznaczyć pozycję "biblioteki UCRT" to wtedy ściągnie i wepcha te dll do folderu z symulatorem. jak ktoś już zainstalował i ma problemy to niech wybierze w instalatorze ten sam katalog i to zaznaczy.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2017, 11:31:10 wysłana przez Milek7 »

Offline Łakasabasz

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #110 dnia: 25 Lipca 2017, 14:45:33 »
Witam po raz drugi. Tym razem udało mi się wywalić exe na scenerii Bałtyk, składem lpe782. Symulator zakończył swój żywot zaraz po wczytaniu scenerii, wciśnięciu F4 i przeniesieniu się kamerom poza stację. Sterowniki aktualne, karta wymieniona w poprzednim poście. Poniżej errors.txt, eu07_crashdump_20170725_143448.dmp i log.txt

PS. Gdzie są dostępne najnowsze build-y?

Offline KMSzczecin

  • Wiadomości: 8
  • Dąbie na odbieraniu...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #111 dnia: 25 Lipca 2017, 15:01:33 »
Witam.

Jak skonfigurować kontroler od konsoli do sterowania pociągiem w grze, tzn. podpisać przyciski z klawiatury pod przyciski z kontrolera? Używam pada z Xbox-a One.

Problem rozwiązany, polecam używać programu JoyToKey :)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2017, 16:29:38 wysłana przez KMSzczecin »
To wszystko jest tylko snem. Za chwilę się obudzisz... Dobranoc...

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #112 dnia: 25 Lipca 2017, 20:34:18 »
U mnie jest problem ze skaczącym obrazem, defekt pojawia się natychmiast po załadowaniu symulatora i po ruszeniu nie mija. Pliki z toru doświadczalnego, by ważyły mniej, tam też się to dzieje. Lokomotywa jeździ, wszystko odbywa się poprawnie, jedynie skacze obraz. To wygląda jakby skakał w poziomie bliżej - dalej, skok jest na krótkim odcinku, na obraz ciężko patrzeć dłużej.

Offline Pablo

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #113 dnia: 26 Lipca 2017, 01:38:27 »
Witam. Chciałem odpalić scenariusz całkowo-noc-zima, całkowo pm1 zima, całkowo osobowy zima i na początku ładowania paska wyskakuje komunikat:

Runtime error!
Program
This application has requested the runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application support team for more information.

Czy też tak macie na sceneriach całkowo wersje zimowe i czy jest jakiś sposób na to?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #114 dnia: 26 Lipca 2017, 13:56:03 »
Witam po raz drugi. Tym razem udało mi się wywalić exe na scenerii Bałtyk, składem lpe782. Symulator zakończył swój żywot zaraz po wczytaniu scenerii, wciśnięciu F4 i przeniesieniu się kamerom poza stację. Sterowniki aktualne, karta wymieniona w poprzednim poście. Poniżej errors.txt, eu07_crashdump_20170725_143448.dmp i log.txt

PS. Gdzie są dostępne najnowsze build-y?
Niestety, wysyp jest dalej w sterowniku graficznym, bez mozliwosci okreslenia przyczyny bledu ze strony exe. W najnowszym uaktualnieniu jest pare poprawek, ktore byc moze tutaj pomoga, ale jest to zrobione 'na slepo' wiec szanse sa mizerne.

Najnowsza wersja jest do pobrania zawsze z pierwszego postu w tym watku: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28920.0.html

Offline Łakasabasz

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #115 dnia: 26 Lipca 2017, 15:01:34 »
Zrobiłem reinstal maszyny i wszystko działa poprawnie. Udało mi się przejechać misję na pierwszym składzie, ale po drodze zauważyłem parę błędów. Pierwszy to podwójne podniesienie pantografów, tzn. gdy chcę podnieść pantograf to dźwigienka podnosi się i opada, jakby exe rejestrował 2 krotne naciśnięcie klawisza, ale pantografy działają normalnie. Drugi błąd pojawił się gdy jechałem następnym składem z kolei. W pewnym momencie auto przejechało przez lokomotywę, jakby była powietrzem.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #116 dnia: 26 Lipca 2017, 15:43:15 »
W niektorych lokomotywach zamontowane sa impulsowe przelaczniki pantografow, powracajace samoczynnie do pozycji 'zero' po uzyciu. Symulator nie liczy kolizji miedzy pojazdami szynowymi i tymi na drogach, wiec czasami taki efekt faktycznie moze sie zdarzyc, bo kierowcy jezdza jak na polskich drogach ;d

Offline bimberboy32

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #117 dnia: 26 Lipca 2017, 20:32:54 »
Witam. Chciałem odpalić scenariusz całkowo-noc-zima, całkowo pm1 zima, całkowo osobowy zima i na początku ładowania paska wyskakuje komunikat:

Runtime error!
Program
This application has requested the runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application support team for more information.

Czy też tak macie na sceneriach całkowo wersje zimowe i czy jest jakiś sposób na to?
Witam, mam ten sam błąd.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #118 dnia: 26 Lipca 2017, 20:38:07 »
U mnie podobnie.

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Patch 17.07 - problemy
« Odpowiedź #119 dnia: 26 Lipca 2017, 21:00:00 »
Za bardzo nie wiem czy to ten wątek, ale na nowej paczce na Drawinowie miałem taką sytuację jak w załączniku-na starej nigdy takiej sytuacji nie miałem. Sytuacja miała miejsce na misji, w której prowadzimy Ex 1703 i powrotny 7106, za Grabówkiem (?). Z Grabówka, z pociągiem powrotnym 7106, wyjeżdżałem na semafor, za TLKą od strony Drawinowa stał Traxx Lotosu z towarowym pod semaforem, a wykolejona 07 podbijała ciśnienie sprężarką pomocniczą. Screen i errors w załącznikach.
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/