Autor Wątek:  nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.  (Przeczytany 5342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« dnia: 11 Lipca 2017, 22:54:24 »
Witam,

Mam problem w misji, jak w temacie - otóż za przystankiem w Boldach, w okolicach przejazdu kolejowego symulacja się zatrzymuje i Windows informuje o tym, że w programie nastąpił błąd i nastąpi jego zamknięcie oraz oferuje przesłanie do Microsoftu raportu o błędach.

Znalazłem już na forum temat opisujący ten problem, bo u mnie jest to samo (przynajmniej tak mi się wydaje i w log txt mam identyczne błędy, jak te poniżej):
" Odp: Całkowo_SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudnia 2016, 14:56:27 »
Błąd nazwy odcinka izolowanego. Było niedawno zgłaszane i jest już poprawione. Nadpisz sobie ten plik:
http://eu07.pl/daily/export/scenery/slimson/sn61.scm

Kod: [Zaznacz]

Bad event: MemCell "pom_prz1" does not exist in "pom_prz_otwieraj2"
Bad event: MemCell "pom_prz1" does not exist in "pom_prz_otwieraj"
"
Problem jest tylko taki, że podany link "http://eu07.pl/daily/export/scenery/slimson/sn61.scm" nie działa, tzn. taki plik pod tym adresem nie istnieje.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
Antoni Ślebodziński

Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipca 2017, 23:13:32 »
Wydaje mi się że to ten plik, ale dawno nie jeździłem więc pewności nie mam.
ED:
Usuwam załącznik jako nieprzydatny.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipca 2017, 21:46:35 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipca 2017, 23:52:56 »
Dzięki serdeczne!

Pomiędzy tym plikiem, a tym u mnie jest minimalna różnica, więc może rzeczywiście to jest to. Jutro spróbuję i napiszę :-)

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy!
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipca 2017, 18:06:20 »
Sprawdziłem i niestety chyba jednak to jeszcze nie ta wersja (plik z 30.11.2016 - w oryginale był z 28.11.2016), bo sytuacja dalej jest taka sama. W dodatku nie ma komend odjazdu od kierownika pociągu i nie przewija się rozkład jazdy pomimo odjazdu z Jarkawek.

W załączeniu "errors.txt" z dokładnie tymi, co powyżej dwoma błędami.

Proszę zatem jeśli można o poprawny plik "sn61.scm"

Tak, czy inaczej serdecznie dziękuję za chęć pomocy!
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipca 2017, 21:50:01 »
Najmłodszy plik jaki znalazłem pochodzi z lutego tego roku. Być może to jest ten właściwy. Nie jestem w stanie sprawdzić czy jest to właściwy plik u siebie, ponieważ ja ten sam problem rozwiązałem inaczej. W załączniku plik z 20-02-2017 z repozytorium. Zrób sobie kopię zapasową.

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipca 2017, 00:09:01 »
Dzięki serdeczne! - zaczęło działać :D
Tylko dalej nie ma poleceń odjazdu od kier. poc. i nie przewija się rozkład, tak jakby czas był zatrzymany albo ja bym stał w miejscu, a przejechałem całość i do Macierzewa przyjechałem 10 minut po czasie... Jeszcze jutro popróbuję z tym pierwotnym plikiem, bo wtedy mi to działało... Chyba, że to też pod jakes zdarzenia losowe podlega...

Z ciekawości: jak Kolega rozwiązał ten problem?

Tymczasem pozdrawiam serdecznie!
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2017, 00:36:49 wysłana przez AntoniS »
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipca 2017, 01:03:07 »
Aż sam o tym zapomniałem. Pliki starego Całkowa w stanie na dzień usunięcia ich z svn są do pobrania w archiwalnym dowloadzie:
http://eu07.pl/download/paczki/calkowo_usuniete_z_PC2017.7z.html
Tylko patrząc po liście, to o plikach rozkładów zapomniałem. :/
Mój kanał youtube

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipca 2017, 01:05:37 »
Dzięki serdeczne!
Przeinstalowałem i jest, jak było. Tzn. symulacja działa i jest przejezdna tzn. się nie zawiesza. Pliki rozkładów jakieś (nie wiem, czy wszystkie i te co należy) mam i rozkład mi się wyświetla zarówno w oknie gł. Rainstad, jak też w symulatorze podczas jazdy. Jedyny problem, to że w symulatorze się ten rozkład nie "przewija" zgodnie z mijanymi stacjami a także nie ma sygnałów odjazdu od kierownika pociągu. Co ciekawe pierwotnie tzn. w wersji oryginalnej pobranej w PC 15.04  z Patchem 16.08 to wszystko działało (rozkład i sygnały od kierownika), natomiast zawieszał się symulator z uwagi na występujące błędy (jak na początku tematu). Przewijanie rozkładu i sygnały odjazdu przestały działać w momencie nadpisania plikami udostępnionymi przez Krzyśka626 (w pierwszej wersji) i potem już ani razu nie to nie działało - nawet po ponownym nadpisaniu pliku sn61.scm oraz innych przez pliki oryginalne z PC 15.04...
Szczerze mówiąc już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że pierwotnie podmieniałem tylko ten jeden plik (sn61.scm)... Nie rozumiem o co chodzi i nie wiem, czy to coś pomoże, ale jakby tak, to załączam pliki: "log.txt", "errors.txt" oraz tymczasowy scenerii "$.scn" oraz aktualne oryginalne scenerii oraz zdarzeń w załączeniu - pierwszy plik "calkowo_sn61.scn" oraz rozkład pochodzą z katalogu "Scenery", a pozostałe (również te umieszczone w archiwum) z podkatalogu "Slimson". W sumie sceneria działa i jest przejezdna, jednak brakuje mi zwłaszcza sygnałów odjazdu od kierownika, bo znacznie zwiększają realizm symulacji. Przewijanie rozkładu też było przydatne...
Dlatego jeżeli ktoś coś podpowie lub pomoże, to będę wdzięczny!

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję Krzyśkowi626 oraz Steele'owi za dotychczasową pomoc!
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline jack876

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Sierpnia 2017, 13:22:55 »
Cześć, żeby rozkład jazdy się przewijał trzeba zatrzymać się blisko krańca peronu.
« Ostatnia zmiana: 11 Września 2017, 23:40:45 wysłana przez matek123 »

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Września 2017, 21:03:59 »
To fakt. Póki co działa (dla exe z paczki 17.07).
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński