Autor Wątek:  MaSzyna vs TD2  (Przeczytany 22529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Marca 2017, 14:20:57 »
A ja tam zauważę takie 2 drobiazgi, które warto zgapić z TD2. Bo widzę jeden już jest w nowym exe: wysiadanie. To teraz jeszcze do dobrego klimatu brakuje jeszcze włączania WS-a z odpowiednim dźwiękiem i opóźnieniem. No i w ogóle ten dźwięk przetwornicy i sprężarki od siódemki w TD2 po prostu jest o wiele lepszy. Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że w MaSzynie był kiedyś dźwięk włączania WS-a, ale może mi się zdawało.
A ten drugi drobiazg to dźwięk hebelka. W TD2 brzmi jak hebelek, w MaSzynie brzmi jak nie wiadomo co. Skoro już się taka miła i przyjazna atmosfera zrobiła, to może by można pożyczyć odpowiednie dźwięki? ;) Te hebelki to są wszędzie, WS-y też pewnie są podobne na przykład w bykach.

Tak na marginesie - jak testowałem ostatnio EN57 w TD2 to dźwięki do złudzenia przypominały te z MaSzyny i to nie jest IMHO przypadek. Artefekt od zapętlenia dźwięku był identyczny, ergo - to ten sam dźwięk. Więc na zasadzie symetrii ten WS-ik od siódemki byłby mile widziany.

Zastanawia mnie jeszcze, czy hamulec pomocniczy w siódemce ma syczeć czy nie? Bo w MaSzynie jest niemy, a w TD2 syczy podobnie jak zespolony, może troszkę ciszej tylko.

Offline stregielek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Marca 2017, 15:29:50 »
Wysiadanie to było już i w starym exe, jest też opcja przejażdzki na stopniu węglarki dla maszynisty czy dyżurnego ale trzeba z tym uważać bo łatwo zostać rozjechanym ;)
Myśle, że z wymianą dzwieków nie będzie problemu, ale to juz @Pitek się wypowie.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Marca 2017, 15:32:59 »
Wszystkie krany powinny syczeć. W końcu to zawory pneumatyczne. A że nie syczą? Niedoróbka spksu. Jakbyśmy czekali aż będzie skończony, to nigdy by nie wyszedł.
Mój kanał youtube

Offline stregielek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Marca 2017, 15:35:35 »
U nas jest taki problem, że po pewnym czasie nie przestaje syczeć ... SPKS'u narazie nie ruszaliśmy i chyba jest identyczny bo z maszynowym bo autorem jest ta sama osoba :)
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 15:37:08 wysłana przez stregielek »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Marca 2017, 19:40:07 »
Zastanawia mnie jeszcze, czy hamulec pomocniczy w siódemce ma syczeć czy nie? Bo w MaSzynie jest niemy, a w TD2 syczy podobnie jak zespolony, może troszkę ciszej tylko.
W rzeczywistości luzowanie hamulca pomocniczego brzmi jak pneumaticrelay.wav, który jest podpięty u nas do odluźniacza. Trzeba by wyciąć jakiś sensowny kawałek z niego, żeby się zapętlał płynnie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Marca 2017, 19:40:58 »
Od kilku miesięcy odluźniacz jest składany i się zapętla ładnie. ;)
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Marca 2017, 20:47:24 »
A czemu to co Paul wrzucił z miesiąc temu spotkało się z nikłym odzewem? Ludzie boją się nowego.
No ja się odezwałem. Kwestia taka, że Milek właśnie wywalił interfejs komunikacyjny a nowy nie został ustalony. Ponadto chciałbym, aby SCS przejęło sterowanie scenariuszem (zamiast eventów) a to wymaga głębszych ingerencji po stronie exe. Więc TD2 jako bardziej usystematyzowany rozwój niż Maszyna ma szansę wykorzystywać takie rzeczy wcześniej.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Marca 2017, 20:51:53 »
A czemu to co Paul wrzucił z miesiąc temu spotkało się z nikłym odzewem? Ludzie boją się nowego.
No ja się odezwałem. Kwestia taka, że Milek właśnie wywalił interfejs komunikacyjny a nowy nie został ustalony. Ponadto chciałbym, aby SCS przejęło sterowanie scenariuszem (zamiast eventów) a to wymaga głębszych ingerencji po stronie exe. Więc TD2 jako bardziej usystematyzowany rozwój niż Maszyna ma szansę wykorzystywać takie rzeczy wcześniej.
tmj przywrócił wm_copydata w jego wersji z glfw, więc narazie można używać.
Ale jako zamiennik to proponuję zwykłe tcp, minimalne zmiany po obu stronach.

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Grudnia 2017, 00:02:00 »
Z kolei do mnie nie przemawia docieranie się z dyżurnymi itp, bo szkoda moich nerwów.
Przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale czuję, że muszę się wypowiedzieć w tym temacie. Owszem bywają sytuacje, gdzie człowiek ma ochotę "pogadać łaciną", jednak bardzo dobrze sobie z tym radzimy. System zgłoszeń robi wszystko co w jego mocy, aby takich sytuacji było jak najmniej. Wszyscy staramy dodać do gry chociaż odrobinę realizmu. Warto dodać również bardzo dobrą atmosferę na naszym serwerze Teamspeak. Owszem, jestem również za MaSzyną, co świadczy moja obecność tutaj, lecz ja potrzebowałem kolejowego multiplayera. Od MaSzyny i MSTSa zaczynałem swoją przygodę z tymi tematami i jestem wam za wdzięczny z całego serca.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Kwietnia 2018, 00:53:17 »
W Maszynie brakuje tez plynnego przejscia pomiedzy teksturami . Brakuje mieszania teł gruntu - ta zielona trawa wszedzie po prostu razi i nie pasuje do wszystkiego.

Offline dbalinski071

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Kwietnia 2018, 02:24:42 »
Najgorsze w tym wszystkim jest to że zbyt wielu z was traktuje te gry za poważnie a to tylko przecież gry . . .

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Kwietnia 2018, 17:19:55 »
O nie, zupełnie się z tym nie zgadzam. Przyczyna jest prosta a Ty nie jesteś w stanie jej zrozumieć. Jesli kupisz gotowa plytke z jakąkolwiek grą, strzelanka, platformowa czy co tam lubisz, to mogę się zgodzić, to tylko gra. Niestety symulatory maszyna i td2 wzbudzają emocje bo WIELU Z NAS jest twórcami tych programów, dokładając cegiełki w postaci zdjec, tekstur, modeli, scenariuszu, dźwięków  po cale sceneria. I nie mam żadnych wątpliwości, że zespół dokladajacy swój kawałek życia dla symulatora, będzie miał emocjonalny stosunek do swojego dzieła. Byc może za krótko jesteś z nami aby zrozumieć tą zależność.

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Kwietnia 2018, 15:42:25 »
Dorzucę do tematu swoje 10 groszy.
Powiedzieć mogę tyle, że co w tym tzw. "TEDEDWA" jest fajnego ? To Multiplayer'owa wersja MaSzyny, a raczej jej kopia. TD-ka ratuje tylko Dyżurny Ruchu, aczkolwiek potrzeba do tego TS3... Nic poza tym nie daje takiej frajdy z tej gry.... Jeszcze niewielki tabor....
A co do MaSzyny ? Duża różnorodność taboru, cienie oraz wiek tego symulatora. Ogólnodostępne dodatki oraz możliwość ich wykonania. Tak trzymać !!

Offline Cookie

  • Wiadomości: 272
  • Dzień dobry, jak leci?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Kwietnia 2018, 15:53:24 »
Nawet twórca jest ten sam...
Ta piękna stalowa MaSzyna... Która wozi mnie na wakacje...

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Kwietnia 2018, 16:51:38 »
Raczej był z tego co kojarzę zatem...
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Kacper9

  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Kwietnia 2018, 09:23:23 »
Marcin trochę zrobił tu i trochę tam, a teraz tam dalej robi uetama od Isdr.pl, który chyba też tu trochę działał?
TD2 jest swoistym łączem pomiędzy MaSzyną, a Isdrem dodającym od siebie multiplayer i naprawdę z żalem patrzę jak powstają konflikty i nieprawdziwe informacje na temat wszystkich trzech środowisk tj. Isdra, Maszyny i TD2.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2018, 09:28:47 wysłana przez Kacper9 »

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Kwietnia 2018, 18:13:21 »
Z kolei do mnie nie przemawia docieranie się z dyżurnymi itp, bo szkoda moich nerwów.
No i właśnie kolejny punkt słabości TD2 - nieogarnięte dzieci oraz czasami wkurzający dyżurni ruchu.
To pierwsze zdarza się częściej. Już widziałem z 1,5 mln razy jak się bawią dzieci w TD2. Według mnie powinno być to zwalczane. Czasami jadąc dowolnym składem i widząc takie dzieci mam chęć tak się wydrzeć na nie, że by nie wróciły do tej gry z pół roku. Czasami to mnie tak wkurza, że te akcje powodują u mnie kilku godzinną niezdolność do samego grania a nawet rozmów z rówieśnikami i bliskimi. Z TD-kiem już na pewno skończyłem...

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MaSzyna vs TD2
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Kwietnia 2018, 16:46:18 »
Zamykam, żeby nie kusiło do eskalowania konfliktów. Jak będzie coś istotnego, to proszę zgłosić. Wątek się otworzy.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.